Jak uruchamiać aplikacje i gry na Androida w systemie Windows 10

Maszyny wirtualne umożliwiają uruchamianie wielu systemów operacyjnych w ramach jednego systemu operacyjnego. Zamiast podwójnego uruchamiania drugiego systemu operacyjnego można go łatwo uruchomić w zamkniętym środowisku. Maszyny wirtualne są zwykle używane w komputerowych systemach operacyjnych. Jeśli chcesz uruchomić mobilny system operacyjny na swoim komputerze, będziesz potrzebować emulatora do wykonania tej pracy. Jeśli nie jesteś zainteresowany uruchomieniem najnowszej wersji Androida i zależy Ci tylko na uruchamianiu aplikacji i gier na Androida w systemie Windows 10, przekonasz się, że jest to naprawdę łatwe.

Emulator

Aby uruchamiać aplikacje i gry na Androida w systemie Windows 10, będziesz potrzebować aplikacji emulatora. Będziesz rozpieszczany wyborem, ale skupimy się na tym, który z nich jest najłatwiejszy do zainstalowania. NoxPlayer idealnie pasuje do rachunku. Ściągnij i uruchom plik EXE, aby zainstalować aplikację.

Uruchom aplikacje na Androida

Uruchom NoxPlayer po zainstalowaniu go na pulpicie, a zobaczysz komunikat o uruchomieniu Androida.

Możesz zainstalować aplikacje na Androida w NoxPlayer na jeden z dwóch sposobów; App Center, które ma Nox lub sklep Google Play, lub możesz je zainstalować z pliku APK. Centrum aplikacji, z którym pochodzi NoxPlayer, nie zawiera wszystkich aplikacji dostępnych w sklepie Google Play, dlatego najlepiej jest instalować aplikacje z tego miejsca.

Aby uzyskać dostęp do sklepu Google Play, musisz najpierw otworzyć NoxPlayer App Center. Wyszukaj aplikację na pasku wyszukiwania, aw prawym dolnym rogu zobaczysz opcję otwarcia sklepu Google Play. Kliknij, aby przejść do aplikacji Sklep Google Play. Jest niestety niedostępny w inny sposób. Będziesz musiał zalogować się na konto Google.

Gdy to zrobisz, poszukaj aplikacji i zainstaluj ją.

Uruchom aplikację z ekranu głównego i będzie działać idealnie.

Sterowanie NoxPlayer

Warto zapoznać się ze sterowaniem, które posiada NoxPlayer. Ułatwi to nawigację. Wszystkie elementy sterujące są umieszczone na pasku po prawej stronie. Dolne trzy przyciski emulują klawisze Back, Home i klawisze wielozadaniowe, które można znaleźć na telefonie z Androidem.

Na tym samym pasku znajduje się przycisk APK, który po kliknięciu pozwala wybrać plik APK z dysku lokalnego i zainstalować go na NoxPlayer. Jest też przycisk do przełączania rotacji, chociaż emulator automatycznie się obróci, aby dopasować się do wymagań używanej aplikacji.

Dostępna jest również opcja sterowania klawiaturą, którą należy przejść, jeśli planujesz grać w gry w NoxPlayer.

Wersja Androida

NoxPlayer to dobry emulator, jeśli chcesz tylko uruchomić określone aplikacje. Emuluje Androida 5, który jest starożytny w tym momencie. Nie należy używać tej aplikacji do testowania stabilności aplikacji, którą tworzysz.