Udostępnij teraz w social media:

Możliwości nagrywania wideo telefonu są zwykle mierzone w FPS (klatkach na sekundę), które może on nagrywać. Im wyższy FPS, tym lepsza jakość wideo. Nie trzeba dodawać, że telefon, który może nagrywać filmy HD, będzie miał wyższą cenę. To powiedziawszy, i tak dobry jak aparat, który może mieć telefon, filmy mogą nie być tak dobre, jak reklamowane, ponieważ urządzenie nie jest stabilne podczas nagrywania wideo. Nie każdy nosi ze sobą statyw wszędzie, a jeśli nagrywasz w jadącym pojeździe, film będzie jeszcze bardziej wstrząsany. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz ustabilizować wideo na Androidzie za pomocą aplikacji Zdjęcia Google.

Sprawdź -   Jak skonfigurować OpenMediaVault na Raspberry Pi 4

Ustabilizuj wideo

Jeśli używasz domyślnej aplikacji Aparat Google, powinieneś włączyć stabilizację wideo. Aby włączyć stabilizację wideo, otwórz aplikację Aparat i dotknij ikony hamburgera w lewym górnym rogu. W szufladzie nawigacji kliknij Ustawienia. Poszukaj opcji „Stabilizacja wideo” w sekcji Wideo i włącz ją. Podczas nagrywania wideo powinien automatycznie próbować go ustabilizować.

Nagraj wideo tak, jak zwykle. Postaraj się, aby telefon był jak najbardziej stabilny, nie upuszczając go ani nie tracąc ostrości na nagrywanym obiekcie. Kiedy skończysz, odtwórz wideo, a jeśli nadal jest niestabilny, możesz spróbować jeszcze raz dzięki funkcji stabilizacji w Zdjęciach Google.

Otwórz aplikację Zdjęcia Google. Wybierz film i dotknij przycisku regulacji u dołu. Na ekranie ustawień dotknij Stabilizuj. Nie zamykaj aplikacji, dopóki stabilizacja nie zostanie zakończona. Proces stabilizacji nie działa w tle, tak jak proces przetwarzania HDR w aplikacji Aparat.

Sprawdź -   Jak otwierać karty mobilne Chrome na pulpicie

Po zakończeniu stabilizacji możesz wyświetlić podgląd wideo. Jeśli uważasz, że wygląda lepiej, dotknij przycisku Zapisz. Stabilizowane wideo nie zastąpi oryginalnego wideo. Zostanie zapisany jako kopia.

Wyniki stabilizacji

Zdjęcia Google wykonują dość dobrą robotę w stabilizacji wideo, ale ważne jest, abyś spełniał swoje oczekiwania. Aplikacja może sprawić, że film nagrany z poruszającego się pojazdu będzie wyglądał płynniej, ale jeśli nagrasz wideo podczas biegu lub joggingu, wyniki stabilizacji nie będą takie same.

Dostępne są inne aplikacje do edycji wideo, które mogą ustabilizować wideo na Androidzie, dzięki czemu możesz je wypróbować, jeśli Zdjęcia Google nie załatwią sprawy. Możesz także wypróbować inną aplikację aparatu, aby nagrać bardziej stabilne wideo, chociaż aplikacja Aparat Google jest imponująca i trudna do konkurowania.

Sprawdź -   Jak zaplanować zamknięcie systemu w systemie Linux