iOS

Jak ustawić alarm przed snem w iOS 10

Aplikacje Zdrowie i Zegar w iOS 10 zostały zaktualizowane o nowe funkcje. Aplikacja Zdrowie może teraz analizować Twój sen i robi to za pomocą aplikacji Zegar. Aplikacja Zegar ma nową kartę o nazwie Pora snu. Pora snu to inteligentny alarm, który ustawisz, aby zapewnić określoną liczbę godzin snu każdego dnia. Pora spać pyta, o której godzinie rutynowo kładziesz się spać i ile chcesz spać. Następnie informuje Cię, kiedy się obudzić, ustawiając przy tym własny oddzielny alarm. Ponieważ wszyscy mamy zwyczaj kompulsywnego sprawdzania naszych telefonów, aplikacja wykrywa przerwy w śnie za każdym razem, gdy używasz urządzenia w godzinach snu. Wie, kiedy aktywnie korzystasz z urządzenia, tj. Czuwasz, i kiedy używasz go między okresami snu. Oto jak to skonfigurować.

Otwórz aplikację Zegar i przejdź do karty Pora spać. Możesz ustawić go na wszystkie siedem dni tygodnia, tylko na dni powszednie lub losowe dni tygodnia.

Na samej górze karty Pora snu znajduje się przełącznik, który ją włącza. Duże pokrętło pozwala wybrać, o której godzinie zwykle śpisz i kiedy się budzić, aby uzyskać wymaganą ilość snu.

Aby ustawić godzinę kładzenia się spać, przeciągnij pomarańczowy przycisk do miejsca, w którym kładziesz się spać. Następnie przeciągnij żółty koniec, aż środkowa tarcza wskaże liczbę godzin, które chcesz spać. Jeśli musisz wstawać zbyt późno, aby uzyskać odpowiednią ilość snu, musisz wcześniej iść spać.

historia snu ios 10

Pora snu może przypominać o konieczności pójścia do łóżka. Aby ustawić przypomnienie o porze snu, kliknij Opcje w lewym górnym rogu. Możesz dostosować dni tygodnia, w których powinna być aktywna pora snu, dźwięk alarmu, głośność alarmu oraz z jakim wyprzedzeniem ma przypominać o pójściu spać. Możesz otrzymać przypomnienie już na godzinę przed snem.

opcje snu ios 10przypomnienie o porze snu ios 10

Gdy Pora snu rejestruje twoje wzorce snu, zapełnia twoją historię snu. Możesz uzyskać jego przegląd w aplikacji Zegar i bardziej szczegółowy widok w aplikacji Zdrowie.

Pora snu dodaje własny alarm, więc nawet jeśli nie masz włączonego żadnego innego alarmu, pasek stanu pokaże aktywny alarm, jeśli skonfigurowano Pora snu.

x