Udostępnij teraz w social media:

Dual-SIM to wyłącznie funkcja telefonu z systemem Android. Apple nie ma iPhone’a obsługującego dwie karty SIM i wydaje się, że nigdy nie będzie. Niektórym podwójna karta SIM może wydawać się szalonym wymaganiem, ale dla wielu osób jest to funkcja tworzenia lub zrywania. Wyobraź sobie, że masz jeden telefon, ale masz dwa różne numery, osobisty i przypisany do pracy. Będziesz musiał nosić dwa telefony lub kupić telefon obsługujący dwie karty SIM. Jeśli posiadasz telefon z dwiema kartami SIM, być może będziesz musiał wiedzieć, na której karcie SIM / numerze otrzymujesz połączenie, i najłatwiejszym sposobem na rozróżnienie jest ustawienie innego dzwonka dla każdej karty SIM.

Sprawdź -   Jak zainstalować zewnętrzne sklepy z aplikacjami na Androida

Android ma wbudowaną funkcję, która pozwala ustawić inny dzwonek dla każdej karty SIM w telefonie. Na niektórych telefonach, w zależności od używanej wersji Androida, może być konieczne wyszukanie ustawienia, ale ogólnie można je znaleźć w ustawieniu Dźwięki.

Inny dzwonek dla każdej karty SIM

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Dźwięk. Jeśli w aplikacji Ustawienia masz sekcję „Dźwięk i wibracje”, przejdź do niej. W tym miejscu poszukaj opcji „Ustaw dzwonek dla każdej karty SIM”. Ponownie, ponieważ jest tak wiele różnych telefonów z Androidem i nie wszystkie mają tę samą wersję Androida, możesz nie widzieć tego konkretnego ustawienia. Zamiast tego po prostu zobaczysz opcję ustawienia dzwonka dla karty SIM1 i jednego dla karty SIM2.

Sprawdź -   Jak automatycznie kopiować / wklejać zaznaczony tekst w systemie Windows 10

Poniższy zrzut ekranu pokazuje, jak wyglądają preferencje dźwięku w telefonie Nokia 3 z systemem Android 8. Możesz po prostu wybrać inny dzwonek dla każdej karty SIM bez konieczności włączania jakichkolwiek opcji.

W niektórych rzadkich przypadkach to ustawienie może nie istnieć w obszarze Dźwięk. Zamiast tego poszukaj sekcji SIM lub przejrzyj opcje ustawień telefonu. Producenci telefonów z Androidem często modyfikują Androida, dodają własne oprogramowanie typu bloatware, a następnie sprzedają telefon. W ten sposób niektóre ustawienia są przenoszone. Jeśli masz problem ze znalezieniem opcji, użyj funkcji wyszukiwania w aplikacji Ustawienia.

Urządzenia zablokowane przez operatora

Urządzenie zablokowane przez operatora, które ma dwa gniazda SIM, może uniemożliwić włożenie drugiej karty SIM dostarczonej przez innego operatora. Jeśli to zrobisz, może to pozwolić na wykonywanie połączeń, ale nie może wprowadzać żadnych innych modyfikacji, takich jak ta. Upewnij się, że obie karty SIM są włożone do telefonu i że działają, zanim spróbujesz ustawić inny dzwonek dla każdej karty SIM.

Sprawdź -   Slack dla komputerów stacjonarnych i sieci Web przechodzi w tryb ciemny - oto jak go włączyć

W sklepie Google Play jest kilka aplikacji, które twierdzą, że mogą ustawić inny dzwonek dla każdej karty SIM w telefonie, ale tak naprawdę ich nie potrzebujesz ani nie musisz zrootować telefonu. Jest to wbudowana funkcja systemu Android, więc unikaj używania niepotrzebnych aplikacji innych firm do jej włączania lub dostosowywania.