Jak usunąć komentarze na Facebooku, Twitterze, YouTube i nie tylko

Korzystając z takich serwisów jak Facebook, Twitter, Google+, YouTube i Instagram, komunikujemy się ze sobą błyskawicznie, dzieląc się przemyśleniami, linkami i zdjęciami w różnych strefach czasowych i kontynentach. Jednak nie każda interakcja w Internecie może być pozytywna i czasami ludzie mogą zostawiać komentarze pod Twoimi postami, których wolisz tego nie robić. Na szczęście twórcy mediów społecznościowych ułatwili usunięcie wszelkich negatywnych lub obraźliwych komentarzy, które możesz otrzymać. Oto jak usuwać komentarze (zobacz także Jak korzystać z narzędzia sprawdzania prywatności Facebooka i usuwać znajomości)

Jak usunąć komentarze: Facebook

Aby usunąć komentarze w internetowej wersji Facebooka, po prostu umieść kursor myszy nad komentarzem, który chcesz usunąć, i kliknij „x”, który pojawia się po prawej stronie.

W aplikacji na iOS po prostu dotknij komentarza i kliknij usuń…

… a w przypadku Androida po prostu zamień kran na długie naciśnięcie.

Jak usunąć komentarze: Instagram

Aby usunąć komentarz z wersji Instagrama na iOS, po prostu dotknij komentarza, przesuń go w lewo, dotknij ikony kosza i wybierz Usuń.

Użytkownicy Androida muszą po prostu dotknąć ikony dymku pod komentarzami i dotknąć danego komentarza, aby wyświetlić opcję usunięcia.

Jak usunąć komentarze: Twitter

Twitter działa w nieco inny sposób niż wiele innych sieci społecznościowych, ponieważ inni użytkownicy nie mogą komentować bezpośrednio twoich postów, ale zamiast tego mogą odpowiadać tylko za pomocą własnego, oddzielnego posta. W związku z tym nie możesz usunąć odpowiedzi innych użytkowników w taki sam sposób, jak na platformie takiej jak Facebook.

Zamiast tego najlepszym sposobem na pozbycie się negatywnych komentarzy jest zablokowanie naruszającego użytkownika użytkownika, „wyciszenie” od niego przyszłych tweetów, a w skrajnych przypadkach również zgłoszenie go za spam lub obraźliwy język.

Możesz to zrobić w iOS, długo naciskając dany tweet, aby wyświetlić menu z tymi opcjami.

W aplikacji na Androida kliknij dany tweet, a następnie kliknij przycisk opcji w prawym górnym rogu, aby otworzyć menu.

Jak usunąć komentarze: YouTube

Przejdź do komentarza, który chcesz usunąć z filmu, kliknij strzałkę menu rozwijanego opcji w prawym górnym rogu komentarza, a następnie kliknij usuń.

Jak usunąć komentarze: Google+

Aby usunąć komentarze ze strumienia Google+, po prostu znajdź komentarz, kliknij „x” w prawym górnym rogu, a następnie kliknij usuń, aby potwierdzić.

x