Jak usunąć swój numer z Truecaller?

Prawie każdy użytkownik telefonu wie, a większość z nich korzysta z aplikacji Truecaller, aby zidentyfikować, kto dzwonił na ich numer, a nawet zablokować podejrzane. Ta globalna i znana aplikacja do identyfikacji dzwoniącego i blokowania połączeń ma wiele zastosowań dla użytkowników telefonów, ponieważ pomaga dostarczyć dodatkowe informacje o nieznanym numerze telefonu. Jednak niektórzy użytkownicy telefonów nie lubią, gdy ich numery telefonów są wymienione w bazie danych i liście wyszukiwania Truecaller z pewnych powodów. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku usunąć swój numer z Truecaller. Przeczytaj i postępuj zgodnie z nadchodzącymi krokami, aby systematycznie wykonywać akcję usunięcia z listy Truecaller.

Jak usunąć swój numer z Truecaller?

Ludzie często martwią się o swoją prywatność i bezpieczeństwo informacji, które udostępniają publicznie. Nikt nie lubi, gdy ich imię i nazwisko oraz numery telefonów są wymienione w niektórych witrynach lub aplikacjach, do których ktoś może uzyskać dostęp w nieetyczny sposób, co z kolei może skierować do Ciebie złośliwe intencje. Być może zdałeś sobie z tego sprawę po ujawnieniu tych informacji, ale w dzisiejszych czasach jest lekarstwo na prawie wszystko. Postępuj zgodnie z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jak usunąć numer telefonu z Truecaller i usunąć go na stałe, aby zachować prawo do prywatności i bezpieczeństwa.

Uwaga: Możesz pominąć krok 1, jeśli nie masz konta Truecaller i po prostu chcesz usunąć numer telefonu z bazy danych Truecaller. Możesz przejść bezpośrednio do kroku 2 i wykonać wymienione kroki.

Krok 1: Dezaktywuj konto Truecaller

Przed wyrejestrowaniem i usunięciem numeru telefonu z Truecaller, musisz najpierw dezaktywować swoje istniejące konto Truecaller. Postępuj zgodnie z nadchodzącymi krokami, aby to zrobić.

1. Otwórz aplikację Truecaller na swoim telefonie.

2. Stuknij ikonę Hamburger na ekranie głównym w lewym górnym rogu, jak pokazano.

3. Stuknij opcję Ustawienia z listy.

4. Stuknij w Centrum prywatności, jak pokazano poniżej.

5. Przewiń w dół i dotknij opcji Dezaktywuj.

6. Potwierdź, dotykając TAK w wyskakującym okienku. Dezaktywując konto, Twoje dane zostaną usunięte. Czy chcesz kontynuować?

Teraz Twoje konto zostanie dezaktywowane za jakiś czas. Następnie, aby wyrejestrować i usunąć swój numer telefonu z Truecaller, wykonaj następny krok.

Krok 2: Usuń numer telefonu

Aby wyrejestrować swój numer, musisz odwiedzić stronę wyrejestrowania Truecaller i wprowadzić numer, aby kontynuować proces wyrejestrowywania. Przeczytaj uważnie nadchodzące kroki i postępuj zgodnie z nimi.

1. Odwiedź Truecaller Unlist Page w przeglądarce.

2. Teraz wprowadź swój numer telefonu z poprawnym kodem kraju (np. +91 dla indyjskich numerów telefonów) i rozwiąż captcha Nie jestem robotem, jak pokazano poniżej.

3. Następnie kliknij opcję Usuń z listy.

4. Ponownie kliknij opcję Usuń z listy, aby wyświetlić wyskakujące okienko z informacją Czy na pewno chcesz usunąć swój numer telefonu z listy? Oznacza to, że nie możesz już korzystać z aplikacji.

Po potwierdzeniu żądania usunięcia z listy Truecaller całkowicie usunie Twój numer telefonu z bazy danych i wyników wyszukiwania w ciągu najbliższych 24 godzin.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy mogę bezpośrednio usunąć mój numer telefonu z listy bez dezaktywacji konta Truecaller?

Odp: Nie, musisz najpierw dezaktywować swoje konto Truecaller z aplikacji lub sieci. Dopiero po tym możesz złożyć wniosek o usunięcie żądanego numeru telefonu, jak omówiono powyżej w artykule.

Q2. Ile czasu zajmuje Truecaller usunięcie numeru telefonu z bazy danych po złożeniu prośby o wyrejestrowanie?

Odp.: Wyrejestrowanie numeru i usunięcie nazwiska z bazy danych może zająć Truecaller do 24 godzin. Czasami jednak zakończenie procesu wyrejestrowania może potrwać nieco dłużej niż 24 godziny. Tak więc, jeśli zauważysz swoje imię i nazwisko oraz numer wymienione w wynikach wyszukiwania Truecaller, ponownie wykonaj powyższe kroki usunięcia z listy.

Q3. Czy imię i nazwisko oraz numer telefonu zostaną usunięte z bazy danych Truecaller po wyrejestrowaniu?

Odp.: Po zakończeniu żądania usunięcia z listy Twoje imię i nazwisko zostanie usunięte z wyników wyszukiwania i bazy danych połączonej z numerem telefonu. Jednak numer telefonu pozostanie dla identyfikatora dzwoniącego Truecaller bez nazwy. Oznacza to, że inni użytkownicy Truecaller nie zobaczą żadnego nazwiska, gdy otrzymają połączenie z Twojego numeru.

Q4. Jak usunąć i wyrejestrować numer telefonu z aplikacji Truecaller na Androida lub iOS?

Odp: Możesz dezaktywować swoje konto Truecaller z aplikacji na Androida lub iOS. Możesz jednak usunąć swój numer telefonu z bazy danych Truecaller tylko za pośrednictwem strony internetowej Truecaller, jak omówiono wcześniej. Aplikacja Truecaller na iOS i Androida koncentruje się bardziej na śledzeniu identyfikatora dzwoniącego, blokowaniu połączeń, rozmowach wideo i audio oraz czacie i wiadomościach. Czynność wyrejestrowania Truecaller można wykonać tylko za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Truecaller.

P5. Czy mogę ponownie użyć wcześniej niewymienionego numeru telefonu Truecaller?

Odp.: Tak, możesz użyć numeru Truecaller po jego wyrejestrowaniu. Możesz utworzyć nowe konto Truecaller z tym samym numerem, a nazwa może być dowolna, którą podasz. Podana nazwa zostanie wymieniona w bazie danych, a pozostali użytkownicy będą mogli zobaczyć nazwę i numer również w wynikach połączenia i wyszukiwania.

***

Tak więc były to kroki, aby usunąć swój numer z Truecaller i trwale usunąć nazwę z bazy danych. Możesz podzielić się wszelkimi pytaniami dotyczącymi tego artykułu lub sugestiami dotyczącymi innych tematów, których chciałbyś się od nas nauczyć. Upuść te zapytania i sugestie w polu komentarzy poniżej.

x