Jak usunąć swój numer z Truecaller?

Udostępnij teraz w social media:

Prawie każdy użytkownik telefonu wie, a większość z nich korzysta z aplikacji Truecaller, aby zidentyfikować, kto dzwonił na ich numer, a nawet zablokować podejrzane. Ta globalna i znana aplikacja do identyfikacji dzwoniącego i blokowania połączeń ma wiele zastosowań dla użytkowników telefonów, ponieważ pomaga dostarczyć dodatkowe informacje o nieznanym numerze telefonu. Jednak niektórzy użytkownicy telefonów nie lubią, gdy ich numery telefonów są wymienione w bazie danych i liście wyszukiwania Truecaller z pewnych powodów. W tym artykule dowiesz się, jak krok po kroku usunąć swój numer z Truecaller. Przeczytaj i postępuj zgodnie z nadchodzącymi krokami, aby systematycznie wykonywać akcję usunięcia z listy Truecaller.

Jak usunąć swój numer z Truecaller?

Ludzie często martwią się o swoją prywatność i bezpieczeństwo informacji, które udostępniają publicznie. Nikt nie lubi, gdy ich imię i nazwisko oraz numery telefonów są wymienione w niektórych witrynach lub aplikacjach, do których ktoś może uzyskać dostęp w nieetyczny sposób, co z kolei może skierować do Ciebie złośliwe intencje. Być może zdałeś sobie z tego sprawę po ujawnieniu tych informacji, ale w dzisiejszych czasach jest lekarstwo na prawie wszystko. Postępuj zgodnie z tym artykułem, aby dowiedzieć się, jak usunąć numer telefonu z Truecaller i usunąć go na stałe, aby zachować prawo do prywatności i bezpieczeństwa.

Uwaga: Możesz pominąć krok 1, jeśli nie masz konta Truecaller i po prostu chcesz usunąć numer telefonu z bazy danych Truecaller. Możesz przejść bezpośrednio do kroku 2 i wykonać wymienione kroki.

  Jak anulować subskrypcję Xbox Game Pass

Krok 1: Dezaktywuj konto Truecaller

Przed wyrejestrowaniem i usunięciem numeru telefonu z Truecaller, musisz najpierw dezaktywować swoje istniejące konto Truecaller. Postępuj zgodnie z nadchodzącymi krokami, aby to zrobić.

1. Otwórz aplikację Truecaller na swoim telefonie.

2. Stuknij ikonę Hamburger na ekranie głównym w lewym górnym rogu, jak pokazano.

3. Stuknij opcję Ustawienia z listy.

4. Stuknij w Centrum prywatności, jak pokazano poniżej.

5. Przewiń w dół i dotknij opcji Dezaktywuj.

6. Potwierdź, dotykając TAK w wyskakującym okienku. Dezaktywując konto, Twoje dane zostaną usunięte. Czy chcesz kontynuować?

Teraz Twoje konto zostanie dezaktywowane za jakiś czas. Następnie, aby wyrejestrować i usunąć swój numer telefonu z Truecaller, wykonaj następny krok.

Krok 2: Usuń numer telefonu

Aby wyrejestrować swój numer, musisz odwiedzić stronę wyrejestrowania Truecaller i wprowadzić numer, aby kontynuować proces wyrejestrowywania. Przeczytaj uważnie nadchodzące kroki i postępuj zgodnie z nimi.

1. Odwiedź Truecaller Unlist Page w przeglądarce.

2. Teraz wprowadź swój numer telefonu z poprawnym kodem kraju (np. +91 dla indyjskich numerów telefonów) i rozwiąż captcha Nie jestem robotem, jak pokazano poniżej.

3. Następnie kliknij opcję Usuń z listy.

4. Ponownie kliknij opcję Usuń z listy, aby wyświetlić wyskakujące okienko z informacją Czy na pewno chcesz usunąć swój numer telefonu z listy? Oznacza to, że nie możesz już korzystać z aplikacji.

  Jak korzystać z trybu obrazu w obrazie Chrome do odtwarzania lokalnych filmów

Po potwierdzeniu żądania usunięcia z listy Truecaller całkowicie usunie Twój numer telefonu z bazy danych i wyników wyszukiwania w ciągu najbliższych 24 godzin.

Często zadawane pytania (FAQ)

Q1. Czy mogę bezpośrednio usunąć mój numer telefonu z listy bez dezaktywacji konta Truecaller?

Odp: Nie, musisz najpierw dezaktywować swoje konto Truecaller z aplikacji lub sieci. Dopiero po tym możesz złożyć wniosek o usunięcie żądanego numeru telefonu, jak omówiono powyżej w artykule.

Q2. Ile czasu zajmuje Truecaller usunięcie numeru telefonu z bazy danych po złożeniu prośby o wyrejestrowanie?

Odp.: Wyrejestrowanie numeru i usunięcie nazwiska z bazy danych może zająć Truecaller do 24 godzin. Czasami jednak zakończenie procesu wyrejestrowania może potrwać nieco dłużej niż 24 godziny. Tak więc, jeśli zauważysz swoje imię i nazwisko oraz numer wymienione w wynikach wyszukiwania Truecaller, ponownie wykonaj powyższe kroki usunięcia z listy.

Q3. Czy imię i nazwisko oraz numer telefonu zostaną usunięte z bazy danych Truecaller po wyrejestrowaniu?

Odp.: Po zakończeniu żądania usunięcia z listy Twoje imię i nazwisko zostanie usunięte z wyników wyszukiwania i bazy danych połączonej z numerem telefonu. Jednak numer telefonu pozostanie dla identyfikatora dzwoniącego Truecaller bez nazwy. Oznacza to, że inni użytkownicy Truecaller nie zobaczą żadnego nazwiska, gdy otrzymają połączenie z Twojego numeru.

Q4. Jak usunąć i wyrejestrować numer telefonu z aplikacji Truecaller na Androida lub iOS?

Odp: Możesz dezaktywować swoje konto Truecaller z aplikacji na Androida lub iOS. Możesz jednak usunąć swój numer telefonu z bazy danych Truecaller tylko za pośrednictwem strony internetowej Truecaller, jak omówiono wcześniej. Aplikacja Truecaller na iOS i Androida koncentruje się bardziej na śledzeniu identyfikatora dzwoniącego, blokowaniu połączeń, rozmowach wideo i audio oraz czacie i wiadomościach. Czynność wyrejestrowania Truecaller można wykonać tylko za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej Truecaller.

  Najlepsze rozszerzenia Chrome do odblokowania amerykańskiego serwisu Netflix

P5. Czy mogę ponownie użyć wcześniej niewymienionego numeru telefonu Truecaller?

Odp.: Tak, możesz użyć numeru Truecaller po jego wyrejestrowaniu. Możesz utworzyć nowe konto Truecaller z tym samym numerem, a nazwa może być dowolna, którą podasz. Podana nazwa zostanie wymieniona w bazie danych, a pozostali użytkownicy będą mogli zobaczyć nazwę i numer również w wynikach połączenia i wyszukiwania.

***

Tak więc były to kroki, aby usunąć swój numer z Truecaller i trwale usunąć nazwę z bazy danych. Możesz podzielić się wszelkimi pytaniami dotyczącymi tego artykułu lub sugestiami dotyczącymi innych tematów, których chciałbyś się od nas nauczyć. Upuść te zapytania i sugestie w polu komentarzy poniżej.

x