Jak usunąć widżety z centrum powiadomień na komputerze Mac

Widżety znajdują się w dolnej połowie Centrum powiadomień. Chociaż niektóre widżety są dość przydatne, możesz pozbyć się innych, aby uzyskać bardziej przejrzysty wygląd. Oto jak usunąć widżety z Centrum powiadomień na komputerze Mac.

Użytkownicy komputerów Mac z systemem macOS 11 Big Sur lub nowszym mają dostęp do ujednoliconego centrum powiadomień. Zamiast być podzielone na dwie karty, Centrum powiadomień jest teraz podzielone na dwie połowy. W górnej połowie widoczne są nieprzeczytane powiadomienia (jeśli je masz), a w dolnej – widżety.

Aby uzyskać dostęp do Centrum powiadomień, kliknij przycisk Czas i data na pasku menu (obok przycisku Centrum sterowania). Możesz także przesunąć dwoma palcami od prawej krawędzi gładzika MacBooka, aby wyświetlić Centrum powiadomień.

Kliknij opcję Czas na pasku menu komputera Mac, aby otworzyć Centrum powiadomień

Teraz, jeśli chcesz szybko usunąć widżet, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję „Usuń widżet”.

Kliknij Usuń widżet

Widżet zostanie natychmiast usunięty z Centrum powiadomień.

Jeśli chcesz usunąć wiele widżetów jednocześnie, lepiej przejść do trybu edycji widżetów.

Przewiń w dół Centrum powiadomień i kliknij przycisk „Edytuj widżety”. Alternatywnie możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolny widżet i wybrać z menu opcję „Edytuj widżety”.

Kliknij Edytuj widżety na Macu

Teraz zobaczysz wszystkie widżety w prawym okienku. Aby usunąć widżet, kliknij ikonę „-” w lewym górnym rogu ekranu.

Kliknij

Możesz powtarzać ten proces, dopóki nie usuniesz wszystkich potrzebnych widżetów. Następnie kliknij przycisk „Gotowe”, aby zapisać układ.

Zaktualizowano widżet pogody o nową lokalizację

Jak powiedzieliśmy na górze, możesz użyć tej metody, aby usunąć wszystkie widżety i uzyskać czysto wyglądające Centrum powiadomień (jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej).

Centrum powiadomień bez widżetów

Nie lubisz odwiedzać Centrum sterowania za każdym razem, gdy chcesz podłączyć urządzenie Bluetooth lub zmienić wyjście dźwięku? Oto jak przypiąć dowolny moduł Control Center bezpośrednio do paska menu.

body #primary .entry-content ul # nextuplist {list-style-type: none; margin-left: 0px; padding-left: 0px;}
body #primary .entry-content ul # nextuplist li a {text-decoration: none; color: # 1d55a9;}

x