Jak utworzyć alias dla swojego adresu e-mail iCloud

Korzystanie z aliasu e-mail iCloud to świetny sposób na ukrycie prawdziwego adresu e-mail. Możesz użyć aliasu podczas rejestracji w celu otrzymywania biuletynów lub witryn internetowych, dzięki czemu Twój prawdziwy adres nie będzie znajdował się w ich bazie danych. Pokażemy ci, jak to zrobić.

Przekazanie swojego prawdziwego adresu e-mail komuś, kogo nie znasz lub nie ufasz, aby zachować prywatność, może prowadzić do spamu i ogólnego nadużycia. Tworząc alias, dodajesz bufor między nadawcą wiadomości e-mail a głównym adresem e-mail. Nigdy nie widzą tego głównego adresu e-mail; wszystkie wiadomości wysłane na adresy aliasów automatycznie pojawiają się w Twojej normalnej skrzynce odbiorczej – tej dołączonej do Twojego prawdziwego adresu e-mail – a nadawca nigdy nie musi znać tego adresu, aby do Ciebie dotrzeć. Pomyśl o tym jak o zaporze poczty e-mail, jeśli wolisz.

Piękno podawania aliasu adresu e-mail polega na tym, że jeśli stanie się on źródłem ciągłego spamu, możesz go po prostu spalić i utworzyć inny. Nie jest to takie proste, jeśli jest to Twój główny adres e-mail. Brzmi świetnie, prawda?

Naprawdę tak jest, a Apple umożliwia tworzenie wielu aliasów dla adresu e-mail iCloud.com.

Tworzenie aliasu iCloud.com

Aby utworzyć alias, przejdź do iCloud.com i zaloguj się, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Następnie kliknij „Poczta”.

Kliknij Mail

Następnie kliknij ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu ekranu, zanim klikniesz „Preferencje”.

Kliknij ikonę koła zębatego.  Kliknij Preferencje

Kliknij „Konta”, a następnie „Dodaj alias”.

Kliknij Konta.  Kliknij Dodaj alias

Pojawi się wyskakujące okienko. Wprowadź alias dla nowego adresu oraz swoje imię i nazwisko. Pamiętaj, że wybrany alias musi być niepowtarzalny – nie może to być taki, który ktoś już posiada (tak jak „zwykły” adres e-mail). Jeśli chcesz, możesz również przypisać etykietę i kolor etykiety. Po zakończeniu kliknij „OK”.

Wpisz alias i swoje imię i nazwisko.  Kliknij OK.

Zobaczysz potwierdzenie, że nowy alias został utworzony. Kliknij „Zamknij”.

Kliknij zamknij

Twój nowy alias jest teraz gotowy do użycia. Wszelkie wiadomości e-mail wysłane na Twój nowy alias pojawią się automatycznie w głównej skrzynce odbiorczej, tak jakby zostały wysłane na Twój główny adres e-mail.