Jak utworzyć NFT za darmo bez opłaty za gaz?

Ponieważ kryptowaluty stają się głównym nurtem, a nawet przeglądarki otrzymują portfele kryptowalut, świat Crypto już tu zostanie. Większą część tego świata stanowią NFT. Prawie wszyscy popularni artyści, zarówno dobrzy, jak i źli, tworzą własne grafiki NFT. Nie ma więc powodu, abyś został. Omówimy, jak tworzyć NFT za darmo i łatwo. Nasze metody obejmują sposoby na uniknięcie opłat za gaz bicia i wykorzystanie nowego łańcucha bloków do bicia NFT. Omówimy również szczegółowo całą terminologię, aby nawet początkujący mogli łatwo stworzyć swój pierwszy NFT. Pamiętaj, że jest to tylko samouczek edukacyjny. Jeśli pochodzisz z krajów takich jak Indie, które próbują regulować kryptowaluty, być może będziesz musiał sprawdzić legalność transakcji NFT. Mając to, przygotuj się i nauczmy się tworzyć grafikę NFT za darmo.

Jak stworzyć NFT za darmo (2022)

Zanim przejdziemy do tego procesu, zrobimy kilka przygotowań, takich jak utworzenie portfela kryptograficznego. Nie musisz się tym przytłaczać, ponieważ szczegółowo omawiamy wszystko. Ale zanim zaczniemy przygotowywać się do naszych NFT, najpierw trochę je zrozummy. Jeśli znasz już podstawy, skorzystaj z poniższej tabeli i przejdź dalej.

Co to jest NFT

Niewymienne tokeny lub NFT to pojedyncze jednostki danych, które są przechowywane w łańcuchach bloków. Blockchain to zbiór cyfrowych rekordów lub bloków, które są ze sobą połączone za pomocą kryptologii. Możesz zagłębić się w to, czego używają NFT, korzystając z naszego połączonego artykułu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to stała jednostka danych, której nie można zmienić po zablokowaniu. Zobowiązując się do tego, że w swojej nazwie nie jest wymienne, NFT nie mogą mieć wymiany obejmującej równą substytucję, w przeciwieństwie do kryptowalut.

Nie możesz wymienić NFT na kopię tego NFT. Ale możesz wymienić bitcoina na inny bitcoin. Te właściwości sprawiają, że NFT jest tak potężny i cenny. Podąża za bardzo podstawową ekonomią podaży i popytu. Jeśli wybijesz NFT, który jest popularny lub atrakcyjny dla użytkowników, a także ma ograniczoną podaż, jego wartość automatycznie wzrośnie. Ta technologia daje moc cyfrowym dziełom sztuki, które pewnego dnia staną się tak cenne, jak sztuka tradycyjna.

Co może być NFT

Do utworzenia NFT można użyć prawie każdego rodzaju unikalnego pliku multimedialnego. Może to być muzyka, sztuka, memy, filmy, zdjęcia, obiekty 3D, GIF-y, a nawet tweety. W tym samouczku będziemy używać obrazów PNG do tworzenia naszego NFT. Jeśli chcesz użyć swojego NFT jako zdjęcia profilowego na Twitterze, powinieneś zrobić to samo.

Co to jest portfel kryptowalut

Niezależnie od ich nazwy, portfele kryptograficzne nie mogą być używane do przechowywania NFT lub kryptowaluty. Oba te atuty zawsze znajdują się na łańcuchach bloków. Ale portfele kryptograficzne działają jak dowód tożsamości, który służy do zgłaszania własności jednostek danych blockchain i do logowania się na różnych stronach internetowych opartych na blockchain. Te portfele mogą być aplikacjami internetowymi, rozszerzeniami, aplikacjami mobilnymi, a nawet urządzeniami fizycznymi.

Portfel kryptograficzny służy głównie do przechowywania zaszyfrowanych kluczy, które umożliwiają dostęp do kryptowalut i zdecentralizowanych aplikacji finansowych. Za pomocą tych portfeli możesz również wysyłać i odbierać swoje kryptowaluty i aktywa podobne do NFT. W naszej obecnej sytuacji będziemy potrzebować portfela kryptograficznego, aby utworzyć i zarejestrować również NFT.

Jak utworzyć portfel kryptograficzny

Istnieją dziesiątki dostawców portfeli, ale skupimy się na MetaMask, która jest najszerzej akceptowanym portfelem kryptograficznym.

1. Aby rozpocząć, przejdź do oficjalnej strony MetaMask w Chrome Web Store (odwiedź) i kliknij przycisk „Dodaj do Chrome” w prawym górnym rogu. Następnie będziesz musiał wybrać opcję „Dodaj rozszerzenie”, jeśli Twoja przeglądarka poprosi o potwierdzenie. Upewnij się, że używasz Google Chrome lub innej przeglądarki opartej na chromie.

2. Po zainstalowaniu rozszerzenia otworzy się nowa strona internetowa, aby rozpocząć. Kliknij przycisk „Rozpocznij” na tej nowej stronie.

3. Następnie MetaMask poprosi Cię o zalogowanie się lub zarejestrowanie się w swoim portfelu. Tutaj wybierz opcję po prawej stronie i kliknij przycisk „Utwórz portfel”.

4. Pierwszym krokiem tworzenia portfela jest ustawienie hasła. Na nowej stronie wprowadź hasło w każdej kolumnie przed kliknięciem przycisku „Utwórz”. Nie zapomnij również zaznaczyć pola warunków użytkowania, jeśli się na nie zgadzasz.

5. Po utworzeniu hasła czas na frazę odzyskiwania. To 12-wyrazowa fraza, która działa jak nazwa użytkownika Twojego portfela. MetaMask wyjaśni to szczegółowo, zanim klikniesz przycisk „Dalej”.

6. Teraz aplikacja pokaże Ci tajną frazę odzyskiwania. Nie udostępniaj go nikomu, chyba że chcesz ryzykować utratę dostępu do swojego portfela. I pamiętaj, aby go zapamiętać lub pobrać do przechowywania, korzystając z podanej opcji. Następnie kliknij przycisk Dalej. MetaMask sprawi, że wprowadzisz frazę zabezpieczającą, zanim Twój portfel będzie gotowy.

7. Na koniec MetaMask przeniesie Cię do pulpitu nawigacyjnego portfela, gdzie znajdziesz wszystkie informacje dotyczące kryptowaluty. Teraz nasz portfel jest gotowy do wybicia swojego pierwszego NFT.

Co to jest bicie

Minting to proces rejestrowania NFT na łańcuchu bloków. Obejmuje lokalizację twojego zwykłego pliku multimedialnego w trwałą, nieedytowalną jednostkę danych zapisaną w łańcuchu bloków. Podobnie jak prawdziwe monety, po wybiciu NFT zyskują na wartości i tożsamości. Następnie możesz je sprzedać lub przechowywać. Pamiętaj, że plik multimedialny nie jest przechowywany w łańcuchu bloków. Przechowuje tylko punkt lub lokalizację, w której plik multimedialny jest przechowywany w Internecie.

Każdy wybity NFT ma swój identyfikator tokena, standard tokena, adres kontraktu i metadane. Ale te elementy nie są czymś, o co musisz się martwić. To, co martwi większość ludzi, to koszt gazu na blockchainie. Są to opłaty transakcyjne, które musisz uiścić rejestrując dowolne dane w łańcuchach blokowych, w tym NFT. W pewnym sensie tworzenie NFT jest darmowe, ale bicie kosztuje, przynajmniej w przypadku większości platform.

Czy można wybić NFT za darmo?

Jak mogłeś się domyślić z naszego poprzedniego opisu, darmowe NFT są możliwe tylko na dwa sposoby. Pierwszy polega na przeniesieniu opłat za gaz. Oznacza to, że nabywca Twojego NFT lub ktoś inny płaci za opłatę za gaz, która trafia do bicia. Tak więc, technicznie rzecz biorąc, opłata za gaz nie zostanie tutaj usunięta, ale raczej przeniesiona na klienta próbującego kupić NFT. Pozostaniesz pierwotnym twórcą tego NFT, ale nie będziesz musiał płacić za jego rejestrację w blockchain.

Inną opcją jest użycie nietradycyjnych łańcuchów bloków. Zazwyczaj większość transakcji NFT jest zarejestrowana na Ethereum, który ma bardzo wysoką opłatę za gaz. Ale możesz wybić swój NFT za darmo, korzystając z innych nowszych łańcuchów bloków. Twój NFT nadal będzie miał wszystkie unikalne funkcje jako NFT Ethereum, chociaż nie będzie żadnych opłat za gaz dla Ciebie ani kupującego tego NFT. Obie te metody omówimy indywidualnie i szczegółowo. Możesz wykonać ostatnią rozmowę o tym, którego użyć.

Utwórz NFT za darmo za pomocą Lazy Minting

Popularny rynek kryptograficzny Rarible oferuje funkcję o nazwie Lazy Minting. Pozwala użytkownikom wybić NFT bez płacenia z góry. Koszty gazu związane z biciem są przenoszone na klienta, który kupi Twój NFT od Rarible. To całkiem prosty proces. Oto jak to zrobić.

Utwórz konto Rible

1. Otwórz stronę główną Rarible i kliknij przycisk „Utwórz” w prawym górnym rogu.

2. Następnie Rarible poprosi Cię o wybranie portfela kryptograficznego, aby zalogować się na swojej stronie internetowej. Kliknij opcję MetaMask, a MetaMask poprosi o podanie hasła. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło i kliknij przycisk „Odblokuj”.

3. Następnie wyskakujące okienko MetaMask poprosi o potwierdzenie logowania. Tutaj musisz najpierw wybrać swoje konto i kliknąć „Dalej”. Następnie należy kliknąć przycisk „połącz”, aby w końcu zalogować się na stronie.

Zmień swoją sztukę w NFT

1. Po zalogowaniu na stronie zostaniesz zapytany, czy chcesz utworzyć pojedynczy NFT, czy ich zbiór. Kliknij pojedynczą opcję dla swojego pierwszego NFT.

2. Teraz nadszedł czas, aby stworzyć swój NFT za darmo. Zacznij od kliknięcia opcji „wybierz plik” i przesłania pliku multimedialnego, z którego chcesz utworzyć NFT. Następnie możesz wyłączyć tę funkcję, aby wystawić ją na rynku lub podać cenę, po której chcesz sprzedać swój NFT. Istnieją nawet opcje przeprowadzenia aukcji i zmiany kryptowaluty, w której chcesz sprzedać.

4. Po wprowadzeniu informacji o rynku przewiń w dół i upewnij się, że włączyłeś opcję „Bezpłatne bicie”, klikając przełącznik obok niej. Tutaj możesz również wprowadzić dodatkowe informacje o swoim NFT, w tym imię i nazwisko, opis, żądane tantiemy i inne. Na koniec kliknij przycisk „Utwórz przedmiot”, aby utworzyć NFT.

5. Wreszcie, aby zarejestrować swój NFT, rynek Rible podpisze umowę z Twoim portfelem. Podczas tworzenia NFT wyskakujące okienko MetaMask pojawi się dwukrotnie. Za każdym razem, gdy pojawi się umowa, kliknij przycisk „podpisz” w MetaMask, aby zakończyć transakcję.

6. Po utworzeniu NFT, Rarible pokaże Ci opcje tworzenia większej liczby NFT, przeglądania NFT i udostępniania go w mediach społecznościowych.

Twórz NFT za darmo za pomocą wielokąta Blockchain

Chociaż przeniesienie kosztów bicia na kupującego wydaje się opłacalne, nie oznacza to, że NFT jest całkowicie bezpłatne. Aby nasz NFT był całkowicie darmowy i całkowicie zniósł opłaty za bicie, musimy użyć blockchainu Polygon-Matic. Jest to stosunkowo nowy blockchain, który działa podobnie do blockchain Ethereum, ale jego użytkownicy nie muszą płacić opłaty transakcyjnej podczas rejestrowania na nim transakcji NFT.

NFT utworzone na blockchainie Polygon jest tak samo szybkie i niezawodne, jak to na blockchainie Ethereum. Możesz go sprzedawać, przenosić i udostępniać online, nie płacąc nic na blockchain lub jakikolwiek rynek NFT. Ale zanim go utworzymy, będziemy musieli wprowadzić pewne modyfikacje w naszym portfelu MetaMask.

Dodaj sieć Polygon-Matic do portfela MetaMask

Domyślnie nasz portfel MetaMask działa w sieci Ethereum. Ale aby wybić NFT w łańcuchu blokowym Polygon, potrzebujemy portfela na tym łańcuchu blokowym. Nie martw się o swój klucz bezpieczeństwa i hasło, ponieważ nic z tego się nie zmieni. Zacznijmy.

1. Aby rozpocząć, kliknij ikonę rozszerzenia MetaMask w przeglądarce. Może znajdować się obok przycisku menu w prawym górnym rogu lub pod menu rozszerzeń w nim.

2. Następnie wprowadź hasło, aby otworzyć portfel. Tutaj możesz zauważyć opcję „Ethereum Mainnet” w prawym górnym rogu MetaMask. Kliknij go, a następnie wybierz z menu opcję „Dodaj sieć”.

3. Kliknięcie przycisku „dodaj sieć” przeniesie Cię do nowej karty z pulpitem MetaMask. W tym miejscu rozszerzenie poprosi o podanie szczegółów dotyczących Twojej sieci niestandardowej. W każdej kolumnie ostrożnie wprowadź następujące dane:

  • Nazwa sieci: Wielokąt
  • Nowy adres URL RPC: https://polygon-rpc.com
  • Identyfikator łańcucha: 137
  • Symbol waluty: MATIC
  • Zablokuj adres URL Eksploratora: https://polygonscan.com/

Kliknij przycisk „Zapisz”, aby zarejestrować sieć Polygon.

Twój portfel MetaMask jest teraz zarejestrowany w sieci blockchain Polygon. Wszystko, co musimy teraz zrobić, to znaleźć rynek NFT, który obsługuje Polygon i utworzyć NFT za darmo.

Utwórz konto OpenSea

OpenSea to pierwszy i największy na świecie rynek NFT, na którym można znaleźć prawie każdy popularny NFT. Na szczęście jest to również jeden z pierwszych rynków akceptujących NFT oparte na wielokątach. A tworzenie konta tutaj jest tak proste, jak w Rarible. Zobaczmy jak.

1. Otwórz stronę główną OpenSea w przeglądarce, w której zainstalowano MetaMask. Tutaj kliknij przycisk „Utwórz” w prawym górnym rogu lub w głównej (głównej) sekcji witryny.

2. Teraz OpenSea poprosi Cię o wybranie portfela do rejestracji. Kliknij opcję MetaMask. Poprosi to rozszerzenie o poproszenie o zatwierdzenie. Kliknij przycisk „Dalej”, a następnie opcję „Podpisz”, aby utworzyć konto. Upewnij się, że wyświetla twoje konto Matic/Polygon podczas logowania zamiast konta Ethereum.

3. Jeśli rozszerzenie MetaMask nadal znajduje się w Ethereum w poprzednim kroku, możesz łatwo przełączyć się na wielokąt. Aby to zrobić, kliknij rozszerzenie MetaMask, a następnie opcję „Ethereum Mainnet” u góry. Tutaj zobaczysz swoją nowo utworzoną niestandardową sieć Polygon. Kliknij jego nazwę, aby połączyć się z tą siecią.

Utwórz bezpłatny wielokąt NFT

1. Gdy Twoje konto będzie gotowe, OpenSea poprosi Cię o przesłanie pliku multimedialnego. W przeciwieństwie do Rarible, tutaj możesz również przesyłać modele 3D. Kliknij puste pole pod opcją przesyłania, aby przesłać plik multimedialny.

2. Po wypełnieniu tych danych przewiń w dół do końca strony. Tutaj, w sekcji blockchain, wybierz Polygon zamiast Ethereum, klikając menu rozwijane. Następnie kliknij przycisk „Utwórz”, aby zapisać NFT.

3. Gdy NFT będzie gotowy, kliknij przycisk „sprzedaj” w prawym górnym rogu, aby umieścić go na rynku. Pamiętaj, że nie będziesz już mógł go edytować, gdy trafi do sprzedaży.

4. Na pulpicie aukcji możesz wprowadzić cenę produktu w walucie Ethereum. Ze względu na ogromną publiczność OpenSea w tej chwili pozwala na wystawianie jej tylko przez okres do 6 miesięcy. Możesz również ustawić niestandardowe ilości, jeśli chcesz sprzedać wiele kopii z dostaw NFT. Kliknij opcję „Ukończ aukcję” po uzupełnieniu pozostałych wpisów.

5. Na koniec OpenSea poprosi Cię o zatwierdzenie transakcji i podpisanie umowy na wystawienie NFT. Oba te nic Cię nie kosztują. Najpierw kliknij przycisk „odblokuj”, a następnie przycisk „zatwierdź”, gdy pojawi się wyskakujące okienko MetaMask. Po drugie, kliknij przycisk „podpisz” na OpenSea, a następnie przycisk „podpisz” w wyskakującym oknie MetaMask.

Teraz Twój NFT będzie dostępny w sprzedaży na OpenSea przez wybrany przez Ciebie czas i cenę.

FAQ

Jakiego oprogramowania mogę użyć do tworzenia grafiki NFT?

W zależności od twoich umiejętności możesz użyć dowolnego oprogramowania do edycji multimediów, aby stworzyć NFT. Jak wspomniano wcześniej, NFT może być obrazem, dźwiękiem lub wideo. Możesz nawet spróbować nadążyć za trendami i spróbować wykonać NFT przy użyciu modeli 3D. W tym kontekście na pewno przyda się najnowsza aktualizacja Procreate 5.2 z obiektami 3D.

Jaka jest podaż i ilość NFT?

Podaż to liczba kopii określonego NFT, które istnieją w łańcuchu bloków. Tymczasem ilość to ilość dostępna do sprzedaży tego samego NFT. Możesz ustawić podaż podczas bicia NFT i ilość podczas wystawiania go na rynku.

Czy ludzie mogą pobrać moją grafikę NFT bez płacenia za nią?

Tak i nie. Twoja grafika NFT może być zapisana jak każdy plik multimedialny widoczny w przeglądarce, ale to nie daje nikomu prawa własności do tego NFT. Na przykład może być wiele osób ze zdjęciami obrazu Mona Lisy, ale prawdziwy właściciel tego oryginalnego obrazu może być tylko jeden. Podobnie, twój token NFT zapewnia ci własność tej konkretnej grafiki.

Czy Bitcoin to NFT?

NFT to skrót od Non-Fungible Token. Oznacza to, że nie mogą być kopiami żadnego konkretnego NFT. Każdy NFT jest jedyny w swoim rodzaju ze swoim konkretnym właścicielem. Tymczasem Bitcoin lub jakakolwiek inna kryptowaluta ma wiele kopii, które są regularnie przedmiotem obrotu na rynku.

Co zrobić, gdy OpenSea lub Rarible się nie otwiera?

Przede wszystkim nie panikuj. Wszystkie platformy NFT mają miesięczny zaplanowany okres konserwacji. Wystarczy poczekać na ich konserwację, która nie trwa dłużej niż 1 godzinę na raz. Jeśli problem będzie się powtarzał, możesz spróbować przełączyć sieć blockchain na portfel kryptograficzny.

Wybij swój NFT za darmo w 2022 r.

Niezależnie od tego, czy jesteś artystą, czy biznesmenem, NFT mogą przynieść korzyści ludziom ze wszystkich sekcji. Mając możliwość tworzenia NFt za darmo, możesz potencjalnie odblokować wiele możliwości w przyszłości kryptowalut. Można bezpiecznie założyć, że krypto jest tutaj, aby sprostać stale rosnącemu popytowi na waluty, takie jak Shiba Inu. Pamiętaj, że chociaż technologia blockchain jest nowa, nadal obraca się wokół finansów. Dlatego zachowaj ostrożność, aby uniknąć niepożądanych strat. Jeśli chodzi o artystyczną część NFT, możesz użyć Procreate lub jego alternatyw, aby wykonać zadanie. Jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy podczas tworzenia własnego NFT za darmo, możesz zostawić swoje pytania w komentarzach poniżej. Nasz zespół będzie tam, aby Ci pomóc.