Jak uzyskać alert, gdy polecenie wiersza polecenia jest kompletne w systemie Windows 10

Niektóre polecenia uruchamiane w wierszu polecenia wymagają czasu. Narzędzia szybkiego wyszukiwania, takie jak polecenia ipconfig Complete w ciągu kilku sekund, ale inne polecenia mogą i trwają znacznie dłużej. Jeśli często uruchamiasz takie polecenia i musisz czekać na zakończenie jednego z nich, aby móc wprowadzić następne, musisz ręcznie sprawdzić, czy polecenie jest kompletne. Jeśli okaże się, że to nieproduktywne lub całkowicie zapomnisz o uruchomieniu polecenia, rozważ zainstalowanie pakietu Hey i możesz otrzymać alert, gdy polecenie wiersza polecenia zostanie zakończone.

Instalacja

Aby zainstalować pakiet Hey, musisz mieć zainstalowany w systemie Node.js. Instalacja jest dość prosta; odwiedź Node.js stronę internetową i pobierz instalator systemu Windows. Uruchom plik EXE, a po zakończeniu instalacji uruchom ponownie system.

Kolejny, pobierz Hej z Github i wyodrębnij spakowany folder. Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora i przejdź do folderu, do którego rozpakowałeś spakowany plik za pomocą polecenia cd.

Przykład

cd C:UsersfatiwDesktophey-master

Po wejściu do folderu uruchom następujące polecenie, aby zainstalować Hey.

npm install -g @adeneu/hey

Posługiwać się

Teraz, gdy Hey jest zainstalowany, możesz go użyć z poleceniem i otrzymać alert, gdy polecenie wiersza polecenia zostanie ukończone. Aby otrzymać alert, dodaj hey na początku polecenia przed jego wykonaniem. Na przykład, jeśli chcesz uruchomić ipconfig / all, uruchomisz go w następujący sposób;

hey ipconfig/all

Gdy polecenie zakończy się, a wiersz polecenia nie jest aktywnym oknem na ekranie, otrzymasz wyskakujące powiadomienie z informacją „Twój program jest gotowy”. ipconfig kończy się w kilka sekund, więc Hey nie jest w rzeczywistości potrzebny, ale w przypadku innych poleceń ten pakiet jest całkiem przydatny. Kliknięcie powiadomienia nie spowoduje przeniesienia okna wiersza polecenia na wierzch. Musisz przełączyć się na to ręcznie.

Będzie to działać z większością narzędzi wiersza poleceń, chociaż wydaje się, że nie działa z Diskpart. Jest prawdopodobne, że będzie kilka innych narzędzi, z którymi też nie będzie działać, ale mamy nadzieję, że stanowią one niewielką mniejszość.

Powiadomienie jest ogólne, tzn. Za każdym razem, gdy polecenie zakończy się, zobaczysz ten sam komunikat. Będziesz musiał sprawdzić, jakie polecenie wykonałeś. Jeśli masz otwarte więcej niż jedno okno wiersza polecenia, będziesz musiał ręcznie sprawdzić, w którym z nich zostało wykonane polecenie. Możesz użyć Hej z uprawnieniami administratora i bez nich.