Jak uzyskać certyfikat ITIL w 2022 roku?

Udostępnij teraz w social media:

Załóżmy, że trzymasz się tworzenia aplikacji, debugowania oprogramowania lub konserwacji bazy danych. W takim przypadku stracisz najlepiej płatne stanowiska, które każda firma ma do zaoferowania specjalistom IT, którzy mają umiejętności zarządzania usługami. Zamiast tego powinieneś przeczytać ten artykuł i zmotywować się do uzyskania certyfikatu ITIL i zdobycia najwyższych stanowisk biznesowych, takich jak kierownik IT lub CTO.

Czy jesteś specjalistą IT i chcesz bardziej zajmować się zarządzaniem firmą niż tworzeniem aplikacji lub baz danych? Chcesz robić to, co działa dla Ciebie dzięki ulepszonym usługom IT i produktywności w startupach? Jesteś menedżerem biznesowym z umiejętnościami informatycznymi i potrzebujesz certyfikatu na kolejny duży ruch w swojej karierze? Certyfikacja ITIL jest idealna dla wszystkich powyższych scenariuszy.

Ten artykuł jest ostateczną wytyczną, która przybliża Cię o krok do wyzwania akredytacyjnego ITIL w 2022 roku.

Co to jest certyfikat ITIL?

Będąca własnością firmy Axelos biblioteka infrastruktury informatycznej (ITIL) stanowi wiodącą platformę dostarczania i zarządzania usługami informatycznymi (IT). ITIL sugeruje zestaw praktyk, które firmy mogą zastosować, aby uzyskać pomoc w zakresie:

 • Globalna zgodność z polityką firmy, bezpieczeństwem danych i ochroną prywatności
 • Ciągłe doskonalenie usług IT
 • Unikanie lub eliminowanie zwykłych wąskich gardeł biznesowych

Ramy mają zastosowanie do każdej firmy lub dowolnej branży. W związku z tym zobaczysz, że różne organizacje, takie jak HSBC, IBM i NASA, wdrożyły ITIL.

Aby potwierdzić, że specjalista IT jest ekspertem w zakresie najlepszych praktyk ITSM, terminologii, wykorzystywania procesów i formułowania metod rozwoju usług IT, Axelos oferuje ogólnoświatowy egzamin. Ten test jest powszechnie znany jako certyfikacja ITIL.

Bycie certyfikowanym profesjonalistą ITIL oznacza, że ​​posiadasz wymagane umiejętności i mądrość, aby stosować ramy ITIL w celu doskonalenia każdej firmy.

Korzyści z akredytacji ITIL

Korzyści dla organizacji

#1. Racjonalnie, oszczędnie i odpowiednio dostosowując IT do celów biznesowych.

#2. Dostarczanie wysokiej jakości usług, które spełniają potrzeby Twoich klientów.

#3. Struktura ITIL pomaga menedżerom biznesowym dobrze zaplanować cały cykl rozwoju.

#4. Pomaga zredukować zasoby, takie jak personel, czas i pieniądze w cyklu rozwoju i udostępniania usług IT.

#5. Jeśli szukasz satysfakcji klienta na wszystkich etapach świadczenia usług, ITIL musi być Twoim wyborem.

#6. ITIL pomaga zwiększyć morale pracowników w IT, ITES i innych organizacjach biznesowych.

Korzyści dla profesjonalistów

#1. Solidna podstawa wiedzy o produktach jest niezbędna dla menedżerów biznesowych najwyższego szczebla. Akredytacja ITIL gwarantuje, że ją zdobyłeś.

  Jak używać polecenia zmiany nazwy w systemie Linux

#2. Rozwijaj swoją karierę zawodową w branży IT od poziomu operacyjnego do poziomu kierowniczego, gdzie możesz zyskać uprawnienia do podejmowania decyzji.

#3. Najbardziej cenionym zastosowaniem certyfikatu ITIL jest zwiększenie Twojego potencjału zarobkowego w porównaniu z menedżerami usług IT spoza ITIL.

#4. Przedsiębiorstwa najwyższego poziomu, które już przyjęły ITIL, zatrudnią menedżerów usług IT tylko wtedy, gdy posiadają akredytację ITIL. Tak więc uzyskanie tego certyfikatu pomaga zabezpieczyć miejsca pracy w najlepszych firmach.

#5. Uzyskanie certyfikatu udowodni również, że jesteś wiarygodny w branży i posiadasz zdolność produkcyjną.

#6. Wyróżnij się w profesjonalnych społecznościach, takich jak zarządzanie usługami IT (ITSM) i zarządzanie zasobami IT (ITAM), jako dostawca i lider rozwiązań.

Różne poziomy certyfikacji ITIL

1. Fundacja ITIL (ITIL F)

W przypadku usług i produktów obsługujących technologię należy postrzegać ITSM jako kompleksowy model operacyjny rozwoju produktów/usług, dostarczania usług/produktów i ciągłego ich ulepszania. Zajmuje się tym kurs ITIL Foundation. Wprowadza również kandydata w podstawowe ramy ITIL.

Egzamin sprawdzi Twoją umiejętność przypominania sobie ram ITIL. Ma 40 pytań wielokrotnego wyboru (MCQ), a łączna ocena to 40. Aby zdać test, należy uzyskać co najmniej 26 punktów. Opłata egzaminacyjna wynosi około 495,00 USD w Stanach Zjednoczonych i będzie się różnić w zależności od kraju egzaminu. Jeśli pracujesz w branży IT i masz podstawową wiedzę na temat ITSM, możesz zgłosić się do tego testu.

2. Specjalista zarządzający ITIL (ITIL MP)

Jest to test akredytacyjny na poziomie zaawansowanym, aby uzyskać oznaczenie ITIL MP. Tutaj możesz spodziewać się przetestowania swoich umiejętności w zakresie ITSM wokół następujących koncepcji biznesowych IT:

 • Zwiększenie wartości dla interesariuszy
 • Twórz, dostarczaj i wspieraj
 • Kieruj, planuj i ulepszaj.
 • Szybkie IT

Egzamin będzie trwał 90 minut i aby zdać test, trzeba uzyskać 28 punktów. Aby zakwalifikować się do testu, powinieneś mieć już zaliczony kurs ITIL Foundation i 17 punktów zawodowych. Rejestracja w celu uzyskania certyfikatu będzie kosztować 569,00 USD.

3. Lider Strategiczny ITIL (ITIL SL)

Jeśli chcesz zrozumieć wartość struktury ITIL w usługach i operacjach IT z obsługą cyfrową, musisz przejść test ITIL SL. Zanim pojawisz się w teście, powinieneś zapoznać się z zaawansowanymi koncepcjami ITSM, takimi jak ITIL v4 Digital i IT Strategy Leader oraz Direct, Plan and Improve Strategist.

Możesz przystąpić do testu, jeśli jesteś dyrektorem biznesowym IT, szefem działów biznesowych, starszym liderem biznesowym i specjalistą C-Suite. Połów kursu polega na tym, że musisz przejść przez dwa oddzielne testy:

 • ITIL 4 Strateg ma 40 pytań, na które dostaniesz 90 minut, a zaliczenie to 28. Musisz zapłacić 655,00 $ za certyfikację.
 • ITIL 4 Leader zawiera 30 MCQs, z których musisz poprawnie odpowiedzieć na 21, aby zdać egzamin akredytacyjny. Koszt egzaminu to 569,00 dolarów.

4. Mistrz ITIL (ITIL M)

Jest to najwyższy poziom akredytacji w dyscyplinie ITIL. Certyfikat ten potwierdza, że ​​wykwalifikowany kandydat jest w pełni zdolny do stosowania metod, zasad i technik ITIL w rzeczywistych firmach.

Aby móc ubiegać się o ten certyfikat, musisz uzyskać certyfikaty ITIL na poziomie eksperckim. Ponadto będziesz potrzebować udokumentowanego dowodu, że spędziłeś co najmniej 5 lat w roli konsultanta kierowniczego, przywódczego lub najwyższego szczebla zarządzania w ITSM lub ITAM.

  Jak korzystać z bloków akcji Asystenta Google w celu ułatwienia dostępu

Kurs nie ma ustalonego programu i jest w pełni spersonalizowany. Dlatego nie ma konkretnych pytań, ram czasowych egzaminów ani kursów szkoleniowych, które możesz śledzić. Ponadto, ponieważ proces aplikacyjny jest spersonalizowany, nie ma informacji o kosztach.

Przegląd procedury egzaminacyjnej ITIL

#1. Test certyfikacyjny jest egzaminem książkowym zamkniętym. Do przygotowania można użyć różnych materiałów do nauki, takich jak wydanie ITIL 4 lub publikacje ITIL Foundation, ale nie jest to dozwolone podczas egzaminu.

#2. Większość egzaminów trwa od 60 do 90 minut. Jeśli jednak nie jesteś natywny dla medium egzaminu, możesz uzyskać dodatkowe 25% czasu.

#3. Test nie zawiera żadnych negatywnych ocen.

#4. W przypadku większości poziomów akredytacji ITIL, aby zdać, musisz uzyskać od 65% do 70% punktów.

#5. Test jest dostępny online za pośrednictwem oprogramowania PeopleCert Online Proctoring. Do egzaminu mogą być używane komputery z systemem Windows lub macOS.

Oczekiwane roczne wynagrodzenie dla posiadaczy certyfikatu ITIL

#1. Według Ziprecruiter W ankiecie średnia płaca dla specjalisty z certyfikatem ITIL Foundation wynosi 91 973 USD rocznie.

#2. Kolejna ankieta z Payscale.com mówi, że kandydat wyznaczony przez ITIL MP może otrzymać średnią pensję w wysokości 101 906 dolarów rocznie.

Po jasnym i jednoznacznym przedstawieniu się certyfikatem ITIL nadszedł czas, aby poznać niektóre z najlepszych materiałów do przygotowania do egzaminu:

Przygotowanie do egzaminu ITIL 4 / Testy praktyczne: Udemy

Jeśli przygotowujesz się do testu ITIL w wersji 4 Foundation, to Udemy Oczywiście może być dobrze dopasowany. Został stworzony przez NetPro Academy i posiada ocenę 4,5 na platformie Udemy. Do tej pory ponad 900 studentów zapisało się na ten kurs, aby spełnić swój cel podróży przygotowującej do egzaminu w celu uzyskania akredytacji ITIL.

Kurs jest odpowiedni dla każdego, kto szuka globalnie akceptowanego certyfikatu w zakresie ITSM. Ponadto, jeśli jesteś posiadaczem certyfikatu ITIL w wersji 3, możesz zapisać się na ten test, aby przygotować się do egzaminu w wersji 4. Ponieważ kurs daje dostęp do 6 zestawów testów praktycznych zawierających łącznie 250 pytań, z pewnością jest to wyczerpujący materiał do nauki.

Szkolenie certyfikacyjne ITIL v4 Foundation: Edureka

Ten Edureka Kurs jest kolejnym znakomitym źródłem informacji, jeśli przygotowujesz się do zbliżającego się egzaminu ITIL 4 Foundation. Jego materiał do nauki z łatwością wprowadzi Cię w zmieniające się wyzwania w ITSM. Zasoby do samodzielnej nauki pomagają również przezwyciężyć te pojawiające się wyzwania dzięki nowoczesnej technologii i zasadom ITIL.

Jeśli masz podstawową wiedzę na temat terminologii i usług IT, możesz wziąć udział w tym kursie. Ponadto, jeśli pracujesz już w środowisku IT lub ITES, musisz zapoznać się z kursem.

Ponadto kurs oferuje 5 modułów czystej nauki na egzaminie oraz 1 moduł testów praktycznych. Dlatego powinieneś czuć się pewnie, aby stawić się na egzamin główny, gdy sumiennie ukończysz ten kurs Edureka.

  Jak instalować i odinstalowywać aplikacje na Slacku

Szkolenie certyfikacyjne ITIL 4 Foundation: Simpleearn

Jeśli szukasz bardziej rozbudowanej treści kursu niż powyższe, możesz podać to Uproszczenie kurs na materiały certyfikacyjne IITL Foundation. Posiada 5 gwiazdek na platformie Simplilearbn z 14 542 ocenami użytkowników. Ponadto z tego materiału szkoleniowego skorzystało już ponad 18 tys. kandydatów do certyfikacji ITIL.

Zawiera 6 lekcji obejmujących wszystkie koncepcje i aspekty, na których mógłby się skupić egzamin. Ponadto po ukończeniu tego kursu opanujesz kilka umiejętności, takich jak podstawowe koncepcje ITIL, modele procesów ITIL, główne zasady ITIL, wydajność ITSM itp. Na koniec kurs jest dostępny jako treść do samodzielnego studiowania lub szkolenie prowadzone przez instruktora.

Przygotowanie do egzaminu ITIL 4: Coursera

Chcesz przygotować się do nadchodzącego testu ITIL Foundation z platformy internetowej premium z pomocą finansową? Musisz tego spróbować Coursera kurs! LearnQuest, preferowany wewnętrzny partner szkoleniowy personelu przedsiębiorstw, przygotował treść kursu.

Cały kurs trwa 5 tygodni. Aby ukończyć wszystkie moduły i sesje prowadzone przez instruktora, wystarczy zainwestować tylko 19 godzin. Dlatego jeśli jesteś zawodowym profesjonalistą, kurs jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

Ten materiał do nauki Coursera skupi się na elementarnych zasadach ITIL, takich jak zarządzanie usługami, 4-wymiary zarządzania usługami, system wartości usług itp. Jako bonus otrzymasz również pełny przegląd testu, dwa egzaminy próbne, test wskazówki i podsumowanie kursu.

Opis kursu ITIL 4 Foundation: Globalna wiedza

Zarejestruj się, aby to zrobić Globalna wiedza markowy kurs dla ITIL 4 Foundation od Skilsoft, aby zdać egzamin z prawdziwego życia śpiewająco. Zawiera opcje uczenia się, takie jak na żądanie i instruktor na żywo.

W związku z tym możesz wybrać sposób dostarczania treści w zależności od harmonogramu. Ale jeśli jesteś marką biznesową, która chce szkolić kadrę zarządzającą za pomocą tego kursu, możesz przejść do trybu szkolenia grupowego.

Zgodnie ze wszystkimi standardowymi kursami poznasz podstawowe koncepcje ITIL v4, zasady przewodnie, system wartości usług, praktyki ITIL i dokumenty praktyczne.

Certyfikat ITIL 4 Foundation: Axelos

Jeśli szukasz samoobsługowego przygotowania do certyfikacji ITIL, możesz również odwiedzić Axelos. Axelos jest jedynym dostawcą tego certyfikatu na całym świecie i korzysta z usług różnych partnerów egzaminacyjnych w celu certyfikowania specjalistów IT.

Po pierwsze, możesz uzyskać pełny program egzaminacyjny z tej platformy. Oprócz treści egzaminu, sylabus skupia się również na przeglądzie egzaminu i innych wskazówkach dotyczących najlepszych praktyk firmy Axelos. Po drugie, możesz otrzymać pracę próbną za darmo. Co więcej, otrzymujesz również odpowiedzi na te udawane pytania i uzasadnienie odpowiedzi.

Ostatnie słowa

ITIL pomaga firmom dostosować ITAM i ITSM do celów biznesowych. Jest to struktura, którą wiele małych, średnich, start-upów i dużych firm przyjmuje, aby zapewnić pełną wartość usług i produktów IT.

Jest to globalny standard, który dyktuje procesy i zasady dla biznesu IT i ITES. Jednak jego struktura nie jest sztywna. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać to, co jest najlepsze dla Twojej firmy, przestrzegając odpowiednich wskaźników KPI i pięciu etapów ITSM.

Kiedy zdobędziesz najbardziej poszukiwany certyfikat ITIL:

 • Zwiększasz swoją szansę na znalezienie lepszej pracy w wiodącym przedsiębiorstwie
 • Uzyskaj awans na bardziej wartościową i bezpieczną pozycję
 • Możesz zrozumieć, co jest dobre dla Twojej firmy bez polegania na osobach trzecich

Dlatego nie tracąc więcej czasu, skorzystaj z któregokolwiek z powyższych kursów przygotowawczych, aby przygotować się do kolejnego egzaminu ITIL.

Możesz być również zainteresowany tym, jak uzyskać certyfikat SHRM w 2022 roku.

x