Jak uzyskać kod weryfikacyjny Apple na urządzeniu

Gdy logujesz się do swojego Apple ID w iTunes, urządzenie, na które się logujesz, jest automatycznie dodawane jako zaufane urządzenie. Jeśli masz iPhone’a, możesz wyświetlić wszystkie aktualnie zaufane urządzenia, przechodząc do aplikacji Ustawienia i dotykając swojego identyfikatora u góry. Na ekranie Apple ID znajdziesz listę zaufanych urządzeń. Jeśli masz włączone uwierzytelnianie dwuskładnikowe, te urządzenia są urządzeniami, na które możesz się zalogować bez konieczności weryfikacji konta za pomocą kodu weryfikacyjnego. Nie możesz otrzymać kodu weryfikacyjnego na tych urządzeniach. Aby uzyskać kod weryfikacyjny Apple na urządzeniu, musisz wykonać jeden mały, nieudokumentowany krok; włącz Znajdź mój telefon / Mac.

Kod weryfikacyjny Apple na urządzeniu

Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego dla swojego Apple ID ustawia ono urządzenie, na którym je włączyłeś, jako zaufane urządzenie, do którego będą wysyłane wszystkie przyszłe kody weryfikacyjne. Dla większości użytkowników jest to ich iPhone, jednak nie oznacza to, że nie można uzyskać kodu weryfikacyjnego Apple na komputerze Mac.

W przypadku każdego urządzenia, na którym chcesz uzyskać kod weryfikacyjny Apple, upewnij się, że;

Działa na systemie iOS 9+ lub OS X El Capitan
Na urządzeniu jest włączona usługa iCloud
Funkcja Znajdź mój telefon / Mac jest włączona
Jeśli korzystasz z komputera Mac, musisz mieć połączenie z Internetem za pośrednictwem sieci Wi-Fi, aby aplikacja Find My Mac działała

W przypadku komputera Mac musisz zalogować się do iCloud za pośrednictwem Preferencji systemowych. Zalogowanie się do aplikacji Mac App Store lub iTunes nie wystarczy.

To samo dotyczy iPhone’ów. Na telefonie iPhone, na którym chcesz uzyskać kod weryfikacyjny Apple, musisz zalogować się na swoje konto w aplikacji Ustawienia. Musi to być konto, z którym jest połączone usługa Znajdź mój telefon. Jeśli jesteś zalogowany tylko do App Store lub iMessages, to nie wystarczy.

Kod SMS

Jeśli nie otrzymasz kodu weryfikacyjnego potrzebnego do zalogowania się na urządzeniu, możesz zamiast tego zdecydować się na wysłanie kodu SMS-em. Ta opcja jest dostępna tylko dla telefonu. Wiadomość jest wysyłana jako SMS przez sieć Twojego operatora, a nie iMessages. Opcja kodu SMS nie ma alternatywy dla iMessage.

Oznacza to, że ten konkretny tryb uzyskiwania kodu weryfikacyjnego jest ograniczony do iPhone’a. W tym celu nie powinieneś usuwać swojego iPhone’a z listy zaufanych urządzeń, na które możesz otrzymać kod weryfikacyjny. Jeśli masz problem i chcesz otrzymać kod SMS-em, będziesz musiał dodać swój iPhone jako zaufane urządzenie, które będzie wymagało podania kodu weryfikacyjnego.

x