Udostępnij teraz w social media:

Google nieoczekiwanie upuścił wczoraj pierwszą wersję zapoznawczą programisty Androida O. Android O to nazwa kodowa kolejnej wersji Androida. Android 7 aka Nougat to aktualna stabilna wersja. Ten podgląd programisty jest przeznaczony dla zarejestrowanych programistów. Jeśli dołączyłeś do programu Android Beta, nie otrzymasz aktualizacji. Oznacza to, że podgląd prawdopodobnie nie jest wystarczająco stabilny, aby można go było uruchomić na głównym urządzeniu. Jeśli nadal chcesz go wypróbować, musisz go ręcznie zainstalować. Proces jest dość prosty, a Google udostępniło obrazy nowej wersji dla niektórych urządzeń. Oto, jak możesz teraz pobrać podgląd programisty Androida O na swój telefon.

Spowoduje to przywrócenie ustawień fabrycznych urządzenia. Jeśli flashujesz podgląd programisty na swoim głównym urządzeniu, najpierw wykonaj kopię zapasową wszystkiego. Nie ma możliwości odzyskania plików i danych, jeśli nie wykonasz kopii zapasowej.

Zgodność urządzeń

Android nie przypomina iOS. Masz wiele urządzeń na rynku i nie jest możliwe wydanie nowej wersji systemu operacyjnego dla nich wszystkich. Dlatego tylko wybrane urządzenia otrzymują za pierwszym razem najnowszą wersję Androida, stabilną lub inną. Obraz podglądu programisty Android O jest dostępny dla następujących urządzeń;

Telefony Pixel: Pixel, Pixel XL i Pixel C
Telefony Nexus: Nexus 6P, Nexus 5X i Nexus Player

Każde urządzenie Nexus niewymienione powyżej może nie być już obsługiwane, podobnie jak Android O.

Pobierz pliki

Przed zainstalowaniem aplikacji Android O Developer Preview na telefonie musisz pobrać kilka plików. Obraz systemu operacyjnego to jeden oczywisty plik, którego będziesz potrzebować, ale musisz również pobrać pliki Fastboot i adb dla odpowiedniego systemu operacyjnego. Skorzystaj z poniższych linków;

Sprawdź -   Jak używać iPhone'a do wprowadzania haseł na Apple TV

Podgląd programisty Androida O: Tutaj (pamiętaj, aby pobrać poprawny obraz dla swojego urządzenia)

Pliki Android Fastboot i adb: Windows (link bezpośredni)

Przygotuj swoje urządzenie

Musisz włączyć opcje programistyczne i usuwanie błędów USB na swoim urządzeniu. Twoje urządzenie musi mieć system Android 7 tj. Nougat.

Aby włączyć opcje programisty, otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do Informacje o telefonie i stuknij numer kompilacji 7 razy. Opcje programisty zostaną włączone.

Aby włączyć debugowanie USB, otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Opcje programisty. Włączyć debugowanie USB.

Musisz także odblokować OEM na swoim urządzeniu. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Opcje programisty, aby włączyć odblokowanie OEM.

Odblokuj bootloader

W tym momencie powinieneś mieć zainstalowane w systemie pliki adb i fastboot. Przytrzymaj przycisk zasilania i zmniejszania głośności, aby uruchomić urządzenie w trybie Fastboot. Podłącz go do komputera za pomocą kabla USB.

Sprawdź -   Jak rekrutować nowych wieśniaków w „Animal Crossing: New Horizons”

Uruchom następujące polecenie w wierszu polecenia.

fastboot flashing unlock

Gdy pojawi się pytanie, czy chcesz odblokować program ładujący, potwierdź. Użyj klawiszy głośności, aby wybrać opcję, i użyj przycisku zasilania, aby ją wykonać.

Zainstaluj Android O Developer Preview

W tym momencie będziesz potrzebować obrazu podglądu programisty Androida O. Rozpakuj spakowany plik i przejdź do folderu, w którym znajduje się obraz. Przytrzymaj klawisz Shift i kliknij prawym przyciskiem myszy w pustym obszarze. Wybierz „Otwórz tutaj wiersz polecenia” z menu kontekstowego.

Urządzenie nadal powinno być w trybie Fastboot. Powinien być podłączony do komputera za pomocą kabla USB.

W oknie wiersza polecenia uruchom następujące polecenia.

fastboot devices

Spowoduje to zwrócenie numeru seryjnego urządzenia.

Następnie uruchom to polecenie;

flash-all

Aplikacja Android O Developer Preview zostanie teraz zainstalowana na Twoim telefonie. Instalacja zajmie trochę czasu. Nie przerywaj go ani nie odłączaj urządzenia.