Jak uzyskać wynik indeksu wydajności systemu Windows w systemie Windows 10

W systemie Windows 7 wprowadzono indeks wydajności systemu Windows. Ocenił możliwości sprzętowe twojego systemu w porównaniu z testami Microsoft. Jego użyteczność została zakwestionowana. Niektórzy użytkownicy byli zdania, że ​​nie jest to dokładne, ponieważ testy porównawcze Microsoftu po prostu nie są wystarczająco znaczące, a sposób, w jaki je osiągają, nie jest znany publicznie. Wyniki były ogólne i dawały użytkownikom jedynie niejasne wyobrażenie o możliwościach ich sprzętu. Firma Microsoft usunęła go w systemie Windows 8 i nie wróciła w oryginalnej formie w systemie Windows 10. To powiedziawszy, nadal można uzyskać wynik indeksu wydajności systemu Windows w systemie Windows 10. Nie trzeba instalować żadnych aplikacji innych firm, aby Zrób tak.

Wygeneruj raport diagnostyczny systemu

Wynik indeksu wydajności systemu Windows w systemie Windows 10 jest obliczany za pomocą narzędzia Monitor wydajności. Wpisz „Monitor wydajności” w wyszukiwarce Windows lub wpisz „perfmon” w oknie dialogowym uruchamiania, aby go otworzyć.

W lewej kolumnie przejdź do Zbiór danych> System> Diagnostyka systemu. Kliknij prawym przyciskiem myszy Diagnostyka systemu i wybierz „Start” z menu kontekstowego. Spowoduje to uruchomienie nowej diagnostyki na aktualnym sprzęcie. Narzędzie diagnostyki systemu wyświetli przycisk odtwarzania podczas wykonywania diagnostyki. Nie zajmuje to dłużej niż 2 minuty.

Gdy przycisk odtwarzania zniknie z narzędzi diagnostyki systemu, możesz przeczytać wynik indeksu wydajności systemu Windows w systemie Windows 10.

Wynik indeksu wydajności systemu Windows

W narzędziu Monitor wydajności przejdź do opcji Raporty> System> Diagnostyka systemu. Wybierz najnowszy raport.

Przewiń w dół i rozwiń „Konfiguracja sprzętu”. W sekcji Konfiguracja sprzętu rozwiń opcję „Klasyfikacja komputerów stacjonarnych”. Rozwiń wszystkie opcje pod nim, aby wyświetlić wynik indeksu wydajności systemu Windows w systemie Windows 10.

Narzędzie oceni Twój procesor, pamięć, dysk i grafikę zarówno wbudowaną, jak i dedykowaną.

Ograniczenia

Indeks wydajności systemu Windows był popularny wśród mniej doświadczonych użytkowników. Był to prosty sposób sprawdzenia możliwości sprzętowych systemu. Łatwo było porównać wyniki i uzyskać niejasne wyobrażenie o tym, jak dobrze może działać Twój system.

Ponieważ indeks nie jest już łatwo dostępny, jak wcześniej, jest mniej przydatny w tym względzie. Nie można łatwo porównać wyników z innymi użytkownikami systemu Windows 10.

Jednym ze sposobów, w jaki to narzędzie różni się od oryginalnego indeksu wprowadzonego w systemie Windows 7, jest to, że nie przypisuje ono całemu systemowi ogólnego wyniku. Poszczególne komponenty są oceniane, ale systemowi nie przypisuje się takiej samej oceny, jak najniższy wynik w indeksie.

Nadal możesz używać indeksu, aby uzyskać ogólne pojęcie o tym, jak dobrze aplikacje będą działać w systemie, ale jest to ogólna idea. Bez innych statystyk lub dobrych statystyk do obejrzenia, nie możesz stwierdzić, czy wynik 5 jest zły. Użytkownicy prawdopodobnie pomyślą, że wszystko poniżej 5 jest złe, biorąc pod uwagę, że komponent może uzyskać nawet 9 punktów w indeksie. Chodzi o to, że nadal powinieneś traktować to z przymrużeniem oka.