Udostępnij teraz w social media:

Tapeta to wspaniały sposób na upiększenie zegarka Apple Watch. Ale co jest lepsze niż nieruchomy obraz? A co z Twoim ulubionym GIF-em, który ożywa za każdym razem, gdy unosisz nadgarstek?

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Apple Watch, możesz być świadomy tarczy zegarka Zdjęcia, która umożliwia przełączanie między maksymalnie 24 zdjęciami. A jeśli używasz zdjęcia na żywo, w rzeczywistości jest ono animowane za każdym razem, gdy używasz zegarka Apple Watch.

Połącz to z faktem, że możesz przekonwertować dowolny GIF na zdjęcie na żywo, a masz teraz niesamowity wybór multimediów, których możesz użyć jako tapety Apple Watch. I tak, możesz to zrobić również dla tapety na iPhone’a.

Proces jest dość prosty. Użyj aplikacji takiej jak GIPHY, aby wyszukać GIF, przekonwertuj go na zdjęcie na żywo, a następnie użyj aplikacji Watch, aby dodać to zdjęcie do tarczy zegarka. Oto jak to działa.

Sprawdź -   Jak zbudować niestandardową wersję Ubuntu z minimalnym Ubuntu

Najpierw pobierz i otwórz plik GIPHY aplikacja. Następnie dotknij paska „Wyszukaj”, aby wyszukać GIF. Możesz także przeglądać GIF-y na podstawie kategorii, hashtagów i popularnych wyszukiwań.

Gdy znajdziesz plik GIF, który Ci się podoba, dotknij go, aby go wyświetlić.

Wybierz GIF z listy

Tutaj dotknij przycisku „Menu”.

dotknij trzech kropek (przycisk menu)

Teraz wybierz opcję „Konwertuj na zdjęcie na żywo”.

Stuknij w Konwertuj na zdjęcie na żywo

Aplikacja zapyta, czy chcesz zapisać GIF w formacie pełnoekranowym, czy też chcesz, aby zmieścił się na ekranie (Twojego iPhone’a). Jeśli GIF jest w formacie szerokoekranowym, wybierz opcję „Dopasuj do ekranu”. Najlepiej byłoby, gdybyś znalazł GIF-a w formacie kwadratowym. Możesz także przyciąć Live Photo w poniższym kroku.

Stuknij w Dopasuj do ekranu

Teraz zdjęcie na żywo zostanie zapisane w rolce z aparatu. Musimy przygotować go na Apple Watch.

Otwórz Live Photo i naciśnij przycisk „Edytuj”.

Stuknij w przycisk Edytuj w aplikacji Zdjęcia

Po pierwsze, możesz chcieć przełączyć się na opcję „Przytnij”, aby zmienić rozmiar GIF-a, aby był idealnym kwadratem.

Sprawdź -   Jak zainstalować aplikację komputerową WordPress w systemie Linux

Stuknij w przycisk Przytnij

Kiedy jesteś w widoku przycinania, dotknij przycisku „Współczynnik proporcji” na górnym pasku narzędzi (w iOS 13 i nowszych).

Wybierz opcję Współczynnik proporcji

Następnie wybierz opcję „Kwadrat” od dołu.

Przełącz na współczynnik kwadratowy, a następnie przytnij Live Photo

Następnie dotknij przycisku „Na żywo” na dolnym pasku narzędzi.

Stuknij w przycisk Na żywo, aby edytować zdjęcie na żywo

Kliknij ostatnią klatkę, a następnie wybierz „Utwórz kluczowe zdjęcie”. Dzięki temu po zakończeniu animacji tapeta stanie się ostatnią klatką, zamiast przeskakiwać do klatki w środku GIF-a.

Stuknij w Make Key Photo

Teraz powinieneś przyciąć Live Photo do około jednej sekundy materiału filmowego. Jeśli używasz GIF-a bez edycji długości, może to nie działać. Tylko Live Photos mniej niż 42 klatki działają jako animowane tapety na Apple Watch.

Chwyć dwa uchwyty i zmniejsz długość Live Photo o około połowę. Następnie dotknij przycisku „Gotowe”, aby zapisać zdjęcie na żywo. Teraz jesteśmy gotowi, aby przejść do następnego kroku.

Sprawdź -   Popularny KMPlayer jest dostępny na Androida i iOS; Działamy bezpośrednio

Przytnij zdjęcie na żywo, a następnie dotknij Gotowe

Otwórz aplikację Watch i przejdź do sekcji „Face Gallery”.

Przejdź do zakładki Galeria twarzy

Tutaj przesuń palcem w dół, aż zobaczysz tarczę zegarka „Zdjęcia”. Stuknij w to.

Wybierz twarz Zdjęcia

Na tym ekranie przejdź do sekcji „Treść” i dotknij „Zdjęcia”. Umożliwi to wybranie konkretnego zdjęcia (lub zdjęć) na tarczę zegarka.

Stuknij w Zdjęcia z sekcji Treść

Z selektora zdjęć wybierz Live Photo, które właśnie edytowaliśmy, a następnie dotknij przycisku „Gotowe”.

Wybierz zdjęcia i dotknij Gotowe

Teraz na stronie tarczy zegarka dotknij przycisku „Dodaj”.

Stuknij w przycisk Dodaj

Nowa tarcza zegarka Zdjęcia zostanie dodana na końcu listy tarcz zegarka na zegarku Apple Watch. Po prostu unieś nadgarstek i powinieneś zobaczyć animację GIF, gdy zegarek Apple Watch ożywa.

Jeśli widzisz tylko statyczny obraz lub czarny ekran, oznacza to, że Twój GIF jest nadal za długi. Wróć do ekranu edycji i przytnij GIF. Po wykonaniu tej czynności powinno działać dobrze.