Jak włączyć Sidecar na nieobsługiwanych komputerach Mac

Sidecar to jedna z głównych funkcji wprowadzonych przez Apple w Catalinie. Niestety, nawet jeśli Twój komputer Mac może obsługiwać Catalinę, niekoniecznie oznacza to, że będziesz mógł korzystać z Sidecar. Sama funkcja jest ograniczona w ramach podzbioru komputerów Mac, na których można uruchomić Catalinę. Więc oczywiście jest włamanie, aby włączyć Sidecar na nieobsługiwanych komputerach Mac. Dzięki temu hackowi będziesz mógł używać iPada z funkcją Sidecar w trybie przewodowym. Spróbuj tego na własne ryzyko.

Sidecar nie jest obsługiwany na MacBooku Airs na początku 2015 r., Co mam. Na poniższym zrzucie ekranu widać, że preferencji brakuje w aplikacji Preferencje systemowe na moim komputerze Mac.

Sidecar na nieobsługiwanych komputerach Mac

Pobieranie Darmowy Sidecar z Github. Wyodrębnij spakowany folder i uruchom aplikację w środku. Aplikacja zawiera wskazówki, jak ją uruchomić, ale opiszemy je tutaj tak samo.

Po rozpakowaniu skompresowanego folderu otwórz Terminal. Uruchom następujące polecenie.

cp /System/Library/PrivateFrameworks/SidecarCore.framework/Versions/A/SidecarCore ~/Downloads/SidecarCore.bak

Następnie uruchom to polecenie.

cp /System/Library/PrivateFrameworks/SidecarCore.framework/Versions/A/SidecarCore ~/Downloads

Wróć do aplikacji i kliknij przycisk Select Sidecore. Przejdź do katalogu, do którego wyodrębniłeś Free Sidecar. Zakładamy, że jest to folder Pobrane. Zobaczysz plik o nazwie SidecareCore. Wybierz to.

Następnym krokiem jest wybranie urządzenia, dla którego chcesz włączyć Sidecar. Przejrzyj listę urządzeń, na których zamierzasz z niej korzystać, i wybierz je.

Teraz musisz uruchomić komputer Mac w trybie odzyskiwania. Uruchom go ponownie i podczas ponownego uruchamiania, tj. Przed uruchomieniem, przytrzymaj skrót klawiaturowy Command + R.

Po przejściu do trybu odzyskiwania przejdź do Narzędzia u góry i wybierz Terminal. Uruchom następujące polecenie. Wykonanie zajmuje tylko jedną sekundę. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer Mac.

csrutil disable

Wróć na pulpit, ponownie otwórz Terminal i uruchom kolejno następujące polecenia. Musisz podać swoje hasło.

sudo mount -uw /
sudo cp ~/Downloads/SidecarCore /System/Library/PrivateFrameworks/SidecarCore.framework/Versions/A/SidecarCore
sudo codesign -f -s - /System/Library/PrivateFrameworks/SidecarCore.framework/Versions/A/SidecarCore

Gdy to zrobisz, musisz ponownie uruchomić komputer w trybie odzyskiwania. Uruchom ponownie komputer Mac i przytrzymaj klawisze Command + R. Po przejściu do trybu odzyskiwania przejdź do Narzędzia i wybierz Terminal. Uruchom następujące polecenie. To zajmie tylko sekundę. Po zakończeniu uruchom ponownie komputer.

csrutil enable

Otwórz aplikację Preferencje systemowe, a zobaczysz preferencję Sidecar (ostatni wiersz).

Sidecar ma działać zarówno z połączeniem przewodowym, jak i bezprzewodowym na obsługiwanych komputerach Mac. Dzięki tej metodzie będziesz mógł używać iPada tylko wtedy, gdy jest on podłączony za pomocą kabla do transmisji danych. Apple naprawdę nie powinno było wykluczać tej funkcji z komputerów Mac, które nadal mogą korzystać z przewodowego połączenia Sidecar.

x