Jak włączyć telefon z Androidem z uszkodzonym przyciskiem zasilania

Smartfony są delikatne. Możesz zapewnić im dodatkową ochronę dzięki specjalnym osłonom. Możesz być bardzo ostrożny, jak sobie z nimi radzisz. Faktem jest, że mogą się zepsuć. Kiedy myślimy o zepsutym telefonie, wyobrażamy sobie pęknięty ekran.

Smartfon może i podlega innym rodzajom uszkodzeń, takim jak zepsuty przycisk zasilania. Poza naprawą nie istnieje trwałe rozwiązanie problemu zepsutego lub brakującego przycisku zasilania.

Jedynym problemem jest to, co zrobić, jeśli telefon jest wyłączony, a przycisk zasilania zniknął. Dobra wiadomość jest taka, że ​​możesz włączyć telefon z Androidem z zepsutym przyciskiem zasilania.

Uruchom ponownie telefon bez przycisku zasilania

1. Symuluj naciśnięcie klawisza przez obiekt fizyczny

Jeśli po prostu brakuje przycisku, czyli wypadł, możesz włożyć cienki przedmiot (np. Wykałaczkę lub spinkę do włosów) na odsłonięty guzek i to powinno zacząć.

Jeśli Twój problem sięga głębiej, nadal możesz włączyć telefon z Androidem, używając odpowiedniej kombinacji klawiszy głośności i klawiszy domowych oraz kabla USB do transmisji danych.

2. Podłącz go do komputera

To zadziała na bardzo niewielu telefonach, ale warto spróbować. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB. Jeśli poziom naładowania akumulatora wynosi zero, pozwól mu trochę się naładować.

Gdy bateria jest wystarczająco naładowana, aby włączyć telefon, istnieje szansa, że ​​sam się włączy.

Użyj innych twardych kluczy na swoim urządzeniu

Przycisk głośności i klawisze domowe

Smartfony nie mają już fizycznych przycisków domowych, a raczej bardzo niewiele z nich ma. Jeśli Twój telefon z Androidem ma uszkodzony przycisk zasilania, ale masz fizyczny przycisk główny, który możesz nacisnąć, włączy go następująca kombinacja klawiszy.

Klawisze głośności + przycisk Home

Upewnij się, że telefon jest naładowany. Przytrzymaj oba klawisze zwiększania i zmniejszania głośności i podłącz telefon do komputera.

Następnie, wciąż przytrzymując klawisze głośności i gdy urządzenie jest podłączone do USB, przytrzymaj przycisk Home. Daj mu kilka minut. Gdy pojawi się menu, zwolnij wszystkie przyciski.

Na ekranie pojawi się seria ostrzeżeń i poleceń. Jeśli nigdy nie zrootowałeś telefonu, mogą wydawać się przerażające, ale nie martw się.

Użyj klawiszy głośności, aby przechodzić między opcjami i wybrać opcję ponownego uruchomienia lub włączenia. Twój telefon się włączy.

Przycisk głośności

Jak wspomniano wcześniej, nie wszystkie smartfony mają fizyczny przycisk Home. W takim przypadku do włączenia telefonu potrzebne są tylko klawisze głośności.

Upewnij się, że bateria telefonu jest wystarczająco naładowana, aby telefon faktycznie działał.

Przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności i podłącz telefon za pomocą kabla USB do komputera. Przytrzymaj przycisk głośności, aż zobaczysz menu startowe. Wybierz opcję „Start” za pomocą klawiszy głośności, a telefon się włączy.

Urządzenia Samsung

Samsung określa swój program ładujący jako „tryb pobierania”. który działa trochę inaczej niż Bootloader, ale wystarczy na nasze potrzeby.

Naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności i przycisk home podczas podłączania urządzenia. W przypadku Samsunga Galaxy S8 / S8 + i wszystkich przyszłych urządzeń bez fizycznego przycisku głównego naciśnij przycisk zwiększania głośności i przycisk Bixby.

Jeśli Twoje urządzenie nie przechodzi do programu ładującego przy użyciu powyższych metod, upuść komentarz z nazwą i modelem urządzenia, a my spróbujemy dowiedzieć się, jak włączyć model telefonu z Androidem z uszkodzonym przyciskiem zasilania.

Bez kluczyków – ADB

Jeśli klawisze twarde urządzenia nie włączają telefonu, musisz uruchomić komputer za pomocą ADB. Najpierw musisz zainstalować ADB na naszych komputerach. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z tym przewodnikiem.

Po zainstalowaniu narzędzi ADB i Fastboot. Musisz uruchomić telefon w programie ładującym.

Bootloader / Download / Fastboot Mode

Naciśnij przycisk zwiększania i / lub zmniejszania głośności (w zależności od producenta) i podłącz urządzenie do komputera. Użyj poniższego opisu jako konspektu.

Urządzenia Nexus i Pixel: naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności i podłącz urządzenie. Gdy pojawi się ekran powitalny Google, zwolnij je.
Urządzenia LG: Naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności, aż pojawi się logo LG, a następnie zwolnij. Jeśli to nie zadziała, zwolnij przycisk głośności na sekundę i naciśnij go ponownie.
Urządzenia HTC: HTC Nazywa to „trybem Fastboot”. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności, a następnie włącz urządzenie, trzymając wciśnięty klawisz zmniejszania głośności.
Urządzenia Motorola: naciśnij i przytrzymaj przycisk zmniejszania głośności i podłącz go.

Jeśli Twoje urządzenie nie przechodzi do programu ładującego przy użyciu powyższej metody, upuść komentarz z nazwą i modelem urządzenia, a my spróbujemy dowiedzieć się, jak to rozwiązać.

Gdy telefon jest w trybie bootloadera, uruchom następujące polecenie w ADB (musi być podłączony do komputera);

fastboot continue

Natychmiast uruchomi twój telefon.

x