Jak wstrzymać powiadomienia na Androida

Udostępnij teraz w social media:

Powiadomienia mogą być błogosławieństwem i przekleństwem. Czasami są bardzo przydatne, ale mogą też rozpraszać. Jeśli masz smartfon lub tablet z Androidem, istnieje duża szansa, że ​​możesz sobie odpocząć i je uśpić.

Możliwe jest całkowite wyłączenie powiadomień dla określonych aplikacji, ale czasami jest to zbyt agresywne. Może po prostu musisz na chwilę przerwać to, co cię rozprasza. Android Oreo wprowadził usypianie powiadomień i jest dostępny na wielu urządzeniach.

Usypianie powiadomień jest dostępne na telefonach Google Pixel i urządzeniach Samsung Galaxy. Dostępność jest ograniczona (a czasami niedostępna) na telefonach i tabletach innych producentów. Oto jak to działa.

  Jak zablokować komórki programu Excel za pomocą formuł, aby zapobiec edycji

W niektórych wersjach Androida musisz ręcznie włączyć funkcję drzemki powiadomień, zanim będzie można z niej korzystać. Przesuń palcem w dół od góry ekranu (raz lub dwa razy w zależności od producenta urządzenia) i dotknij ikony koła zębatego, aby otworzyć menu Ustawienia.

W menu Ustawienia przejdź do „Aplikacje i powiadomienia”.

wybierz aplikacje i powiadomienia

Wybierz opcję „Powiadomienia”.

wybierz powiadomienia

Przewiń w dół i rozwiń sekcję „Zaawansowane”.

rozwiń sekcję zaawansowaną

Ustaw przełącznik na „Zezwalaj na usypianie powiadomień”.

zezwalaj na usypianie powiadomień

Teraz możemy faktycznie wstrzymać niektóre powiadomienia. Najpierw przesuń palcem w dół od góry ekranu, aby otworzyć obszar powiadomień.

przesuń w dół, aby otworzyć powiadomienia

Następnie znajdź powiadomienie z aplikacji, które chcesz odłożyć, i powoli przesuń je w lewo lub w prawo.

przesuń powiadomienie w lewo lub w prawo

Podnieś palec przed całkowitym odciągnięciem. Zobaczysz ikonę koła zębatego oraz ikonę dzwonka lub zegara. Stuknij ikonę zegara.

  Których starych komponentów można użyć ponownie podczas budowy nowego komputera?

dotknij ikony zegaraIkony w telefonie Google Pixel

Lub wybierz ikonę dzwonka.

dotknij ikony dzwonkaIkony w telefonie Samsung Galaxy

Powiadomienie będzie zawierało komunikat „Odłożono na 1 godzinę”. Dotknij strzałki w dół, aby zobaczyć więcej opcji czasu.

zobacz więcej opcji czasowych

Opcje czasu to zwykle 15 minut, 30 minut, 1 godzina i 2 godziny. Wybierz jeden z podanych czasów (i kliknij „Zapisz”, jeśli ten przycisk jest widoczny).

wybierz jeden z czasów

Otóż ​​to! Po zakończeniu okresu drzemki pojawią się wszystkie powiadomienia, które nadeszły w tym czasie. Niestety, drzemka nie działa dla wszystkich aplikacji, więc wyniki mogą się różnić. Pamiętaj o tym podczas wypróbowywania tej funkcji.

x