Jak wyciszyć filmy typu „obraz w obrazie” w Chrome

Jeśli korzystasz z trybu obrazu w obrazie (PiP) przeglądarki Google Chrome, flaga eksperymentalna może umożliwić szybkie wyciszenie wideo. Oto jak włączyć i używać funkcji wyciszania w trybie obrazu w obrazie.

Włączając cokolwiek z chrome: // flags, używasz funkcji eksperymentalnych, które nie zostały przetestowane na wszystkich urządzeniach i mogą działać nieprawidłowo. Po drodze możesz potencjalnie natknąć się na kilka błędów, więc zachowaj ostrożność podczas zabawy z niektórymi dostępnymi flagami.

Flaga eksperymentalna działa zarówno na wbudowaną funkcję przeglądarki, jak i na Rozszerzenie Chrome, ale w naszych przykładach będziemy używać rozszerzenia w tym przewodniku.

Uruchom Chrome, wpisz chrome: // flags w omniboksie, naciśnij Enter, a następnie wpisz „Eksperymentalna platforma internetowa” w pasku wyszukiwania.

Przejdź do strony Flagi i wpisz Experimental Web Platform w pasku wyszukiwania

Możesz też wkleić chrome: // flags / # enable-experimental-web-platform-features do omniboksu, a następnie nacisnąć Enter, aby przejść bezpośrednio do flagi.

Kliknij menu rozwijane obok flagi „Experimental Wen Platform”, a następnie kliknij „Enabled”.

W menu rozwijanym kliknij opcję Włączone

Aby zmiany odniosły skutek, musisz ponownie uruchomić Chrome. Kliknij niebieski przycisk „Uruchom ponownie teraz” u dołu strony.

Aby użyć tej funkcji, musisz najpierw ponownie uruchomić Google Chrome.  Kliknij niebieski przycisk Uruchom ponownie teraz, aby ponownie uruchomić Chrome

Po ponownym uruchomieniu Chrome ustaw wideo w kolejce, a następnie kliknij ikonę rozszerzenia PiP na pasku narzędzi, aby wysłać je do nakładki miniodtwarzacza.

Załaduj wideo, a następnie kliknij ikonę paska narzędzi Obraz w obrazie

Teraz najedź kursorem na miniodtwarzacz i kliknij ikonę głośnika w lewym dolnym rogu, aby wyciszyć wideo.

Najedź kursorem myszy na wideo, a następnie kliknij ikonę głośnika, aby wyciszyć wideo

To wszystko. Jeśli chcesz wyłączyć wyciszenie wideo, kliknij ponownie ikonę głośnika, aby przywrócić dźwięk.