Jak wyciszyć konto na Instagramie

Media społecznościowe są ogólnie uważane za sposób na udostępnienie czegoś, czegokolwiek, wielu osobom. Każda platforma społecznościowa ma swój własny sposób udostępniania, ale łączy je to, że budujesz swoją publiczność za pośrednictwem znajomych lub obserwujących. Instagram nie jest inny; budujesz swoich obserwujących i podobnie obserwujesz konta, które Cię interesują. Podobnie jak w przypadku innych mediów społecznościowych, konta, które obserwujesz, nie zawsze publikują treści, które Cię interesują. Czasami publikują na jeden temat przez tak długi czas, że zaśmiecają Twój kanał, dlatego Instagram dodał funkcję do wyciszyć konto na Instagramie.

Wyciszenie konta na Instagramie jest odpowiednikiem przestania obserwować kogoś na Facebooku. Nadal pozostajesz znajomymi tej osoby, ale nie widzisz już jej wpisów w kanale głównym. Osoba nie jest świadoma, że ​​została wyciszona. Twitter ma podobną funkcję wyciszania.

Wycisz konto na Instagramie

To nowa funkcja, która jest powoli udostępniana użytkownikom. Będzie dostępny zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Upewnij się, że aplikacja Instagram jest aktualna i powinna pojawić się wkrótce, jeśli nie została jeszcze wdrożona na Twoim koncie.

Aby wyciszyć konto na Instagramie, otwórz aplikację i przewiń swoje źródło treści. Gdy zobaczysz wpis z konta, który chcesz wyciszyć, dotknij trzech małych kropek w prawym górnym rogu wpisu.

W otwartym menu dotknij opcji „Wycisz”. Możesz wyciszyć posty lub posty i historię na koncie. Alternatywnie możesz wyciszyć konto na Instagramie, przechodząc do konta i dotykając przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu. Otworzy się menu z opcją Wycisz.

Aby wyłączyć wyciszenie konta, odwiedź stronę konta i dotknij przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu. W przypadku wyciszonego konta menu, które zostanie otwarte, będzie miało opcję anulowania wyciszenia. Dotknij go, a posty z konta ponownie zaczną pojawiać się w Twoim głównym kanale.

Podobnie jak w przypadku opcji wyciszania na innych platformach mediów społecznościowych, wyciszany użytkownik nie będzie świadomy, że go wyciszyłeś. Podobnie, gdy anulujesz wyciszenie użytkownika, nie będzie on o tym wiedział. Wyciszanie to nic innego jak blokowanie użytkownika. Wyciszając konto, blokujesz jedynie wyświetlanie ich postów w Twoim kanale. Konto, jeśli podąża za Tobą, nadal będzie widzieć wszystkie Twoje posty i wszystko, co opublikujesz w swojej historii. Jeśli użytkownik Cię wyciszy, nie będziesz o tym wiedział.