Jak wyłączyć autoodtwarzanie w przeglądarce Firefox

Strony internetowe ciągle się zmieniają, ponieważ nowa technologia pozwala im robić coraz więcej. Wczesne strony internetowe były proste w porównaniu z tymi, które mamy teraz. Niestety nie wszystkie zmiany poszły na lepsze. Filmy są teraz powszechne w wielu witrynach internetowych, a wiele z nich jest odtwarzanych automatycznie z dźwiękiem lub bez. Stały się irytujące, dlatego przeglądarki zaczęły dodawać funkcję, która je blokuje. Od ostatniej aktualizacji możesz teraz wyłączyć autoodtwarzanie w przeglądarce Firefox.

Wyłącz autoodtwarzanie w przeglądarce Firefox

Autoodtwarzanie nie jest jeszcze wyłączone po wyjęciu z pudełka w przeglądarce Firefox 66.0.3. Aby wyłączyć autoodtwarzanie, musisz zmienić dwa ustawienia w przeglądarce Firefox.

Otwórz przeglądarkę Firefox i na pasku adresu wprowadź następujące dane;

about:config

Spowoduje to otwarcie strony konfiguracji Firefoksa, ale zanim zobaczysz ekran ostrzegawczy, informujący o konieczności zachowania ostrożności, a wprowadzenie zmian spowoduje utratę gwarancji. Zaakceptuj ostrzeżenie, aby przejść do strony konfiguracji.

Strona konfiguracji ma pasek wyszukiwania u góry. Użyj go, aby wyszukać następujące preferencje;

media.autoplay.default

Kliknij go dwukrotnie i wpisz 1 w polu wartości, które zostanie otwarte. Następnie poszukaj następujących preferencji (użyj paska wyszukiwania).

media.autoplay.enabled.user-gestures-needed

Gdy go znajdziesz, kliknij go dwukrotnie, aby zmienić jego wartość z True na False. To powinno załatwić sprawę. Aby być po bezpiecznej stronie, zamknij i ponownie otwórz przeglądarkę Firefox. Autoodtwarzanie zostanie teraz wyłączone.

Na stronie opcji Firefoksa jest ustawienie, które może wyłączyć autoodtwarzanie i jeśli jest włączone, prawdopodobnie preferencja media.autoplay.default jest już ustawiona na 1. Ta opcja działa dla większości filmów, ale nie dla wszystkich, dlatego musisz zmienić wartość drugiej preferencji wspomnianej wcześniej.

Możliwe, że kilka aktualizacji temu zmieniłeś wartość preferencji o nazwie „media.autoplay.enabled” i pomogło to wyłączyć autoodtwarzanie treści, jednak ta preferencja została usunięta w trakcie kilku aktualizacji Firefoksa. Wspomniane wcześniej preferencje to nowe, które zostały dodane w celu jego zastąpienia. Istnieje kilka innych preferencji, które również kontrolują multimedia, ale jeśli chodzi o wyłączenie autoodtwarzania w Firefoksie, te wymienione tutaj wykonają zadanie.

Wyłączenie autoodtwarzania było zadaniem pozostawionym dodatkom i rozszerzeniom przez długi czas. Chociaż działają świetnie, mają tendencję do obniżania wydajności przeglądarki. Firefox i jego dodatki są w rzeczywistości lepsze w zarządzaniu pamięcią, ale Chrome stał się czymś w rodzaju pijawki w zasobach systemu, więc wszelkie funkcje dodane przez przeglądarkę są świetne.