Udostępnij teraz w social media:

Gładzik na Macbookach jest naprawdę świetny. Trudno byłoby znaleźć gładzik równie dobry w modelach komputerów PC, ale Apple ma również świetną mysz, z której wiele osób lubi korzystać, nawet jeśli mają Macbooka. Macbooki nie są ograniczone do pracy tylko z własną myszą Apple. Możesz podłączyć do niego dowolną mysz, jeśli wolisz inną markę i model. Zwykle po podłączeniu myszy do Macbooka gładzik nadal działa. Jeśli jest to problem, możesz wyłączyć gładzik, gdy podłączona jest mysz.

Wyłącz gładzik podczas korzystania z myszy

Nie znajdziesz tego ustawienia w preferencjach Mysz lub Gładzik. Zamiast tego musisz przejść do preferencji dostępności w aplikacji Preferencje systemowe.

Sprawdź -   Jak zainstalować aplikacje i gry w Google TV

W obszarze Dostępność przewiń kolumnę po lewej stronie i poszukaj opcji Mysz i gładzik. Wybierz go, a po prawej stronie zobaczysz opcję „Ignoruj ​​wbudowany gładzik, gdy obecna jest mysz lub gładzik bezprzewodowy”. Włącz ją, a po podłączeniu myszy lub zewnętrznego gładzika wbudowany gładzik w Macbooku nie będzie działać.

Działa to, jeśli używasz myszy bezprzewodowej, takiej jak mysz Apple, lub używasz takiej, która wymaga połączenia za pomocą klucza sprzętowego. Taka mysz jest zwykle używana w systemach Windows, ale to nie znaczy, że nie będzie działać z Macbookiem.

Za każdym razem, gdy odłączysz mysz, czy to przez odłączenie klucza sprzętowego, czy też odłączenie lub rozparowanie, gładzik automatycznie zacznie ponownie działać. To ustawienie, chociaż ma na celu ułatwienie dostępu, jest przydatne, jeśli często przypadkowo wypasasz gładzik na Macbooku, gdy nie zamierzasz go używać.

Sprawdź -   Jak zaktualizować PPA Ubuntu do nowej wersji 20.04

Klawiatura

To ustawienie nie dotyczy klawiatury i nic podobnego nie istnieje, jeśli używasz zewnętrznej klawiatury z komputerem Macbook. Możesz podłączyć klawiaturę Apple do komputera Macbook, ale klawiatura na nim będzie nadal działać.

Jeśli potrzebujesz czegoś podobnego do klawiatury, podaj aplikację Karabinek próba. Jest to trochę skomplikowane, ale ma to związek z faktem, że robi dużo, jednak jeśli poświęcisz trochę czasu na przeczytanie dokumentacji aplikacji, przekonasz się, że możesz go użyć do wyłączenia wewnętrznej klawiatury, gdy jest podłączona zewnętrzna Twój Macbook. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć zewnętrzną klawiaturę, której chcesz używać, uruchomić aplikację i przejść do zakładki Urządzenia. Tam wybierz urządzenie, które chcesz odłączyć, gdy drugie jest podłączone.

Sprawdź -   Jak przypiąć okno aplikacji do wszystkich wirtualnych pulpitów w systemie Windows 10

Jeśli potrzebujesz, istnieje podobne ustawienie w systemie Windows 10.