Jak wyłączyć kolor paska tytułu w przeglądarce Firefox

Jeśli zaktualizowałeś przeglądarkę Firefox do najnowszej wersji w systemie Windows 10, od razu zauważysz jedną zasadniczą różnicę; kolorowe paski tytułu. Firefox nie miał kolorowego paska tytułowego przez dobre dwa lata. Pasek tytułowy okna ma mieć ten sam kolor, co kolor akcentów w Windows 10. Pasek tytułu Firefoksa pozostał szary i nie wszyscy byli z tego powodu zadowoleni. Najnowsza wersja w końcu wypełnia tę lukę, a to oznacza, że ​​każdemu, kto przyzwyczaił się do szarego paska tytułu, może się to nie podobać. Na szczęście łatwo jest wyłączyć kolor paska tytułu w Firefoksie i odzyskać stary szary.

Wyłącz kolor paska tytułu

Otwórz przeglądarkę Firefox i kliknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu. Z menu wybierz „Dostosuj”.

Poszukaj menu Motywy na ekranie Dostosuj przeglądarkę Firefox. Wybierz motyw „Jasny” i masz z powrotem szary pasek tytułu.

Linia 1 piks. Wokół okna w kolorze akcentującym jest nadal obecna.

Jeśli chcesz odzyskać kolorowy pasek tytułu, otwórz ponownie menu dostosowywania i wybierz motyw „Domyślny”. Powróci kolorowy pasek tytułu w przeglądarce Firefox.

Firefox ma również inne motywy, w tym ładny czarny. Przeglądarka nie jest jeszcze dostosowana do ciemnego i jasnego motywu w systemie Windows 10, ale ma własny, ładny ciemny motyw, który można wybrać, aby uzyskać lepsze wrażenia podczas przeglądania w nocy.

Poprawiono kolorowy pasek tytułu w przeglądarce Firefox

Zanim Firefox obsługiwał kolorowy pasek tytułu, to popularne ulepszenie pozwala uzyskać kolorowe paski tytułu w przeglądarce Firefox. Użytkownicy dołożyli wszelkich starań, aby dodać trochę koloru do przeglądarki, która bez niej wyglądałaby nudno. Co ważniejsze, matowa szarość utworzonego paska tytułu sprawia wrażenie, jakby okno nie było ostre. Użytkownicy kompulsywnie klikali okno przeglądarki Firefox, próbując wyostrzyć, zanim zdają sobie sprawę, że już było ono aktywne. Przyzwyczajenie się do czegoś takiego wymagało dużo czasu, a przejście do kolorowych pasków tytułowych może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego.

Jeśli użyłeś ulepszenia wspomnianego powyżej, aby uzyskać kolor na pasku tytułu, możesz go teraz usunąć. Aby uzyskać kolorowe paski tytułu w przeglądarce Firefox 40+, trzeba było użyć dodatku. Nie wiemy, czy dodatek jest kompatybilny z tą nową wersją Firefoksa, ale jeśli jedyną rzeczą, do której go użyłeś, było uzyskanie kolorowych pasków tytułu, i tak powinieneś go usunąć. Dodatki do Firefoksa mogą być lekkie iw ogóle, ale nie ma sensu instalować bezużytecznych w przeglądarce.

x