Jak wyłączyć latarkę na iPhonie

Aparaty fotograficzne to podstawowa funkcja smartfona. Początkowo nie wszystkie z nich były wyposażone w lampę błyskową, ale to również stało się standardową funkcją w telefonach. W niektórych telefonach lampa błyskowa jest podwójną wskazówką, gdy pojawiają się nowe lub nieprzeczytane powiadomienia. Jest to w zasadzie lampka w telefonie, która przy odpowiedniej aplikacji może być używana do różnych rzeczy.

Latarka na iPhonie

Wszystkie obecne modele iPhone’a mają lampę błyskową współpracującą z aparatem. Służy również jako latarka. To tak przydatna funkcja, że ​​Apple dodał skrót do włączania i wyłączania latarki z ekranu blokady.

Latarkę można włączyć na dwa sposoby; możesz długo nacisnąć przycisk latarki na zamku lub możesz dodać latarkę do centrum sterowania i użyć przełącznika, aby ją włączyć.

Wyłącz latarkę na iPhonie

Aby wyłączyć latarkę na iPhonie z ekranu blokady; naciśnij i zwolnij przycisk latarki w lewym dolnym rogu ekranu.

Aby wyłączyć latarkę z centrum sterowania, musisz najpierw dodać do niej przełącznik.

Otwórz aplikację Ustawienia.
Przejdź do Centrum sterowania.
W obszarze Więcej elementów sterujących stuknij przycisk plus obok latarki.
Przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu, aby otworzyć centrum sterowania.
Stuknij przełącznik latarki, aby ją wyłączyć (lub włączyć).

Przełącznik latarki zapewnia również użytkownikom dostęp do sterowania jasnością latarki. Możesz obniżyć jego jasność.

Przesuń palcem w dół z prawego górnego rogu ekranu, aby otworzyć centrum sterowania.
Naciśnij i przytrzymaj przełącznik latarki.
Wybierz poziom jasności, a latarka zostanie do niego ustawiona.
Następnym razem, gdy włączysz latarkę/latarkę, będzie ona tak jasna, jak ją ustawiłeś.

Możesz zmienić jasność z centrum sterowania w dowolnym momencie. Jasność nie wpływa na lampę błyskową, gdy działa w aplikacji aparatu.

Wniosek

Lampa błyskowa podwajająca się jako aparat jest doskonałym przykładem funkcji użytkownika, która stała się głównym nurtem. Ta „funkcja” została pierwotnie dodana na telefonach z Androidem za pośrednictwem aplikacji. W tym czasie ta sama funkcja została dodana na urządzeniach z systemem iOS poprzez poprawki jailbreak. Minęło dużo czasu, zanim został ostatecznie dodany jako funkcja na poziomie systemu operacyjnego zarówno na Androidzie, jak i iOS. Flash w nowszych modelach telefonów (iPhone i Android) może być używany jako latarka, ale znacznie rozładowuje baterię, musi szybciej. Powinieneś go używać tylko wtedy, gdy jesteś w potrzebie.

x