Jak wyłączyć Live na Facebooku?

Funkcja Facebook Live umożliwia transmisję wideo na żywo w czasie rzeczywistym. Ta funkcja jest używana przez nadawców na żywo, aby zainteresować publiczność ważnymi wydarzeniami i okazjami. Ponadto podczas transmisji widzowie mogą odpowiadać, udostępniać i komentować. Przenosząc odpowiedzialność za współpracę z gospodarza na gości, Facebook Live zachęca do znacznie większego poziomu uczestnictwa, co sprawia, że ​​gospodarz jest szczęśliwszy i ogólnie tworzy lepsze treści. Czy jesteś użytkownikiem Facebooka, który chce interakcji ze znajomymi w czasie rzeczywistym i zastanawiasz się, kto może oglądać Twoje filmy na żywo na Facebooku? Albo co to jest prośba o dołączenie do Facebook Live? Jeśli jesteś kimś, kto szuka więcej informacji związanych z funkcją Facebook Live, przedstawiamy pomocny przewodnik, który rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące tego, jak wyłączyć transmisję na żywo na Facebooku i jak zrezygnować z powiadomień wideo na żywo.

Jak wyłączyć Live na Facebooku?

W dalszej części tego artykułu dowiesz się, jak wyłączyć live na Facebooku. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Kto może oglądać Twoje filmy na żywo na Facebooku?

Twoje filmy na żywo można zapisywać i publikować jako normalne filmy na osi czasu na Facebooku, a domyślnie widoczność tych opublikowanych filmów jest publiczna, co oznacza, że ​​każdy, kto ma link do Twojego filmu, może go zobaczyć. Ale są też opcje, dzięki którym będzie widoczny tylko dla znajomych z Facebooka. Określonych znajomych lub możesz również wykluczyć wybranych znajomych z oglądania Twojego przyszłego posta i ograniczyć swoją aktywność do siebie, aby nikt nie mógł oglądać Twoich filmów na żywo na FB.

Co to jest prośba o dołączenie w serwisie Facebook Live?

Facebook ma tę fajną funkcję dla swojego produktu na żywo, znanego jako Join Request na Facebook Live. Prośby o dołączenie w serwisie Facebook Live to opcja dostępna w sekcji komentarzy, która umożliwia użytkownikom upuszczenie prośby o dołączenie do wideo na żywo. Użytkownicy mogą teraz złożyć prośbę o dołączenie do Facebook Live, które aktualnie oglądają. A jeśli prośba zostanie zaakceptowana przez użytkownika Facebooka obsługującego Facebook Live, może rozpocząć transmisję jako gość gospodarza. Prośby o dołączenie mogą być również odrzucane przez gospodarza. W przypadku, gdy wielu użytkowników próbuje dołączyć jednocześnie, gospodarze mogą zaakceptować lub odrzucić prośbę w czasie rzeczywistym po wyświetleniu prośby o dołączenie.

Czy możesz zaprosić tylko na żywo na Facebooku?

Tak, możesz zrobić zaproszenie tylko na Facebook Live.

Jak sprawić, by transmisja na żywo była prywatna?

Jeśli chcesz transmitować na żywo tylko z określoną grupą osób, oto sposób, w jaki możesz w kilku prostych krokach uczynić transmisję na żywo prywatną na FB.

1. Uruchom aplikację Facebook na swoim Android lub iOS mobilny.

2. Stuknij w + (ikona plusa) > Na żywo.

3. Stuknij w Do: Pubic w lewym górnym rogu ekranu.

4. Stuknij opcję Zobacz więcej w menu Ustawienia na żywo.

5. Teraz wybierz opcję Określeni znajomi i wybierz żądanych użytkowników, z którymi chcesz udostępnić transmisję na żywo.

Jak możesz zmienić swoją prywatność na żywo na Facebooku?

Oto sposób, w jaki możesz zmienić swoją prywatność na żywo na Facebooku.

1. Odwiedź Strona na Facebooku w przeglądarce Zaloguj się do swojego konta za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu i hasła.

2. Teraz kliknij ikonę zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu ekranu.

3. Kliknij opcję Ustawienia i prywatność.

4. Następnie kliknij Ustawienia.

5. Kliknij Prywatność > Edytuj obok Kto może zobaczyć Twoje przyszłe posty? pola, jak pokazano poniżej.

6. Wybierz dowolną z opcji prywatności, aby zmienić ustawienia prywatności na żywo.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wyłączyć transmisję na żywo na Facebooku.

Jak zmienić ustawienia prywatności na Facebooku?

Prywatność i bezpieczeństwo danych to ważne aspekty podczas korzystania z platform mediów społecznościowych. Ale jeśli chodzi o poszanowanie prywatności użytkowników, Facebook nie ma najbardziej wzorowej reputacji. Jednak Facebook zapewnia wiele ustawień prywatności, które możesz dostosować, aby zapewnić sobie prywatność i chronić się na Facebooku. Oto przewodnik, w jaki sposób możesz zmienić lub dostosować ustawienia prywatności na Facebooku, aby zapewnić maksymalną prywatność.

Opcja I: w przeglądarkach komputerowych

1. Odwiedź oficjalna strona Facebooka w dowolnej przeglądarce internetowej, którą lubisz.

2. Następnie zaloguj się do swojego konta na Facebooku, używając swoich danych logowania.

3. Teraz ze strony głównej Facebooka kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu.

4. Kliknij Ustawienia i prywatność > Ustawienia.

5A. Większość ustawień i narzędzi dotyczących prywatności konta na Facebooku można znaleźć w zakładce Prywatność.

5B. Kliknij opcję Profil i tagowanie w lewym okienku, aby uzyskać dostęp do innych ważnych opcji ustawień prywatności.

Opcja II: w aplikacji mobilnej Facebook

1. Uruchom aplikację Facebook na swoim telefonie.

2. Stuknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu ekranu.

3. Stuknij opcję Ustawienia i prywatność od dołu.

4. Teraz dotknij opcji Ustawienia.

5. W menu Ustawienia i prywatność możesz uzyskać dostęp i dostosować dowolne opcje ustawień prywatności.

Jak zrezygnować z powiadomień wideo na żywo?

Facebook Live to świetna funkcja, która pozwala użytkownikom na transmisję na żywo na wideo. A kiedy znajomy lub strona, którą obserwujesz, zostanie opublikowana na Facebooku, otrzymasz powiadomienie z informacją o dołączeniu do ich FB Live. A jeśli chcesz włączyć powiadomienia Facebook Live, poniżej znajdują się kroki, które powinieneś wykonać na swoim koncie.

1. Przejdź do Strona na Facebooku.

2. Następnie zaloguj się do swojego konta na Facebooku przy użyciu odpowiednich danych uwierzytelniających.

3. Kliknij ikonę profilu > Ustawienia i prywatność > Ustawienia.

4. Kliknij opcję Powiadomienia z lewego panelu.

5. Przewiń w dół i kliknij ikonę strzałki w dół dla opcji Wideo.

6. Wyłącz przełącznik opcji Zezwalaj na powiadomienia na Facebooku, aby zrezygnować z powiadomień wideo na żywo na FB.

Czy możesz wyłączyć opcję Facebook Live?

Tak, możesz wyłączyć opcję Facebook Live w ustawieniach prywatności na Facebooku. W następnej sekcji przedstawiliśmy szczegółowy przewodnik, jak wyłączyć opcję FB Live.

Jak wyłączyć Live na Facebooku?

Zobaczmy, jak wyłączyć Live na FB za pomocą kroków wymienionych poniżej.

1. Przejdź do oficjalna strona Facebooka w Twojej przeglądarce.

2. Zaloguj się do swojego konta i kliknij ikonę profilu w prawym górnym rogu.

3. Kliknij Ustawienia i prywatność > Ustawienia.

4. Kliknij Powiadomienie > Wideo.

5. Następnie wyłącz przełącznik opcji Zezwalaj na powiadomienia na Facebooku.

Czy ktoś może zobaczyć, jak oglądasz ich Facebooka na żywo, jeśli go nie klikniesz?

Nie. Tylko jeśli jesteś znajomymi z osobą publikującą wideo i klikniesz jej wideo na żywo na Facebooku, ta osoba może wiedzieć, że oglądałeś jej wideo. Ale nawet jeśli jesteście przyjaciółmi, nie będą mogli Cię zobaczyć, jeśli nie klikniesz wideo na żywo, dzięki czemu możesz oglądać wyciszone wideo na żywo na Facebooku w prywatności.

Co to znaczy, gdy ktoś zaprasza Cię do oglądania ich na żywo?

Kiedy jesteś na żywo na FB, możesz wybrać użytkowników, którzy znajdują się na Twojej liście znajomych, aby przyszli i oglądali Twoje wideo na żywo na Facebooku. Podobnie, mogą również zaprosić Cię do oglądania swoich filmów na żywo. Możesz zaprosić znajomych lub członków grupy do oglądania wideo na żywo, klikając opcję zapraszania obok sekcji komentarzy. Widzowie zobaczą powiadomienie podobne do tego, jeśli transmisja na żywo na Facebooku.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, jak wyłączyć transmisję na żywo na Facebooku i zrezygnować z powiadomień wideo na żywo. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam również znać, o jakim temacie chcesz się dowiedzieć w naszym następnym artykule.