Jak wyłączyć rejestrowanie narażenia na COVID-19 i powiadomienia na iPhonie

Firma Apple wprowadziła interfejs API powiadomień o ekspozycji w aktualizacji iPhone’a iOS 13.5 wraz z rejestrowaniem ekspozycji i powiadomieniami specjalnie opracowanymi w celu ułatwienia śledzenia kontaktów koronawirusa. Oto, jak możesz włączyć lub wyłączyć funkcję rejestrowania narażenia na COVID-19 na swoim iPhonie.

Google i Apple połączyły siły, aby stworzyć cyfrową wersję platformy do śledzenia kontaktów o nazwie Powiadomienia o ekspozycji. Jeśli masz zainstalowaną aplikację do śledzenia zdrowia, Twój iPhone wyśle ​​losowe sygnały nawigacyjne Bluetooth do urządzeń w pobliżu. Będzie również zbierać sygnały nawigacyjne z telefonów, z którymi byłeś w pobliżu przez 10 minut lub dłużej.

Jeśli ktoś zdiagnozuje COVID-19, może oznaczyć się jako zainfekowany w aplikacji do śledzenia zdrowia. Twój iPhone będzie codziennie pobierał nową anonimową bazę danych osób ze zweryfikowanymi przypadkami i porównywał ją z sygnałami nawigacyjnymi przechowywanymi na Twoim urządzeniu. Jeśli skrzyżowałeś ścieżki w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymasz powiadomienie z informacją, że mogłeś być narażony na COVID-19, a aplikacja poprowadzi Cię przez kolejne kroki.

Funkcja rejestrowania narażenia nie jest domyślnie włączona i aby ją włączyć, należy zainstalować obsługiwaną aplikację do śledzenia stanu zdrowia (pochodzącą z lokalnej organizacji zdrowia publicznego). To powiedziawszy, możesz wejść i wyłączyć tę funkcję (i usunąć dziennik ekspozycji) w dowolnym momencie.

Aktualizacja: te ustawienia zostały przeniesione w iOS 13.7. Znajdziesz je teraz w Ustawienia> Powiadomienia o ekspozycji. Nie ma ich już w Ustawieniach> Prywatność.

Aby rozpocząć, otwórz aplikację „Ustawienia” na swoim iPhonie, a następnie wybierz opcję „Prywatność”.

Stuknij w Prywatność w Ustawieniach

Tutaj kliknij przycisk „Zdrowie”.

Stuknij w Zdrowie od prywatności

Teraz zobaczysz zupełnie nową opcję „Rejestrowanie narażenia na COVID-19” u góry strony Zdrowie.

Stuknij w Rejestrowanie narażenia na COVID-19 ze zdrowia

Tutaj znajdziesz szczegółowe informacje o zainstalowanych aplikacjach do śledzenia zdrowia. Jeśli masz zainstalowaną aplikację do śledzenia zdrowia, możesz dotknąć przełącznika obok „Przeglądaj rejestrowanie”, aby włączyć tę funkcję.

Stuknij w Rejestrowanie ekspozycji, aby je włączyć

Wybierz opcję „Kontrola narażenia”, aby wyświetlić rejestr wszystkich próśb o sprawdzenie dziennika narażenia z ostatnich 14 dni.

Jeśli chcesz, możesz usunąć dziennik ekspozycji, dotykając przycisku „Usuń dziennik ekspozycji”.

Stuknij, aby wyświetlić lub usunąć dzienniki ekspozycji

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zapoznaj się z naszym wyjaśnieniem do śledzenia kontaktów oraz najlepszymi aplikacjami i stronami internetowymi do śledzenia COVID-19.