Jak wyłączyć Smart Lock na ekranie blokady na Androidzie

Dość dużo rozmawialiśmy o inteligentnej blokadzie na Androidzie. Jest to mechanizm odblokowujący w systemie Android, który utrzymuje urządzenie w stanie odblokowanym, jeśli znajduje się w kieszeni, jeśli jesteś w określonej lokalizacji lub jeśli zaufane sparowane urządzenie jest podłączone do Twojego telefonu. Inteligentna blokada na Androida ma sporo opcji i pozostawia iOS z obsługą tylko Apple Watch jako zaufanego urządzenia. Oczywiście istnieje również ryzyko związane z używaniem inteligentnej blokady, np. Jeśli zgubisz urządzenie, możesz zdalnie wyłączyć inteligentną blokadę. Jeśli masz urządzenie pod ręką, ale nadal chcesz szybko wyłączyć inteligentną blokadę, możesz wyłączyć ją na ekranie blokady.

Android obsługuje wiele opcji w ramach inteligentnej blokady, a każda z nich może okazać się problemem, nawet jeśli masz urządzenie w dłoni. Na szczęście istnieje szybki sposób na wyłączenie inteligentnej blokady z ekranu blokady.

Wyłącz Smart Lock

Jeśli masz inteligentną blokadę lub nawet ustawiony kod PIN na urządzeniu, u dołu ekranu blokady pojawia się ikona kłódki. Wskazuje stan zablokowania urządzenia. Jeśli ikona kłódki jest otwarta, oznacza to, że urządzenie jest odblokowane. Ta blokada może również służyć jako przełącznik do wyłączania inteligentnej blokady. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć i przytrzymać.

Spowoduje to wyłączenie inteligentnej blokady, a jedynym sposobem na jej włączenie jest ręczne odblokowanie urządzenia, tj. Wprowadzenie kodu PIN lub hasła do urządzenia lub użycie odblokowania odciskiem palca, jeśli jest obsługiwane i skonfigurowane na urządzeniu.

W zasadzie w tym miejscu ta funkcja nie spełnia wymagań; odblokowanie odciskiem palca nie jest wyłączone. W systemie iOS możesz szybko wyłączyć Touch ID i Face ID, naciskając przycisk zasilania / przycisk boczny pięć razy w krótkich odstępach czasu.

Wygląda na to, że ta funkcja wyłączania inteligentnej blokady chroni urządzenie przed wścibskimi osobami, ale wyłączenie odblokowania odciskiem palca sprawia, że ​​organy ścigania nie zmuszają Cię do odblokowania urządzenia w ten sposób. Istnieją sposoby na uzyskanie czegoś podobnego na Androida, ale wymaga to korzystania z aplikacji innych firm lub z Taskera.

Krążą plotki, że w Androidzie P można dodać szybki sposób na wyłączenie odblokowywania odcisków palców, ale to tylko plotki. Ta funkcja jest dostępna na Androidzie Marshmallow i nowszych wersjach, ale na niektórych urządzeniach mogła zostać usunięta przez producenta Twojego urządzenia.