Jak wypełnić tekst obrazem w programie Photoshop

Możesz wypełnić obraz innym obrazem lub wypełnić tekst obrazem w programie Photoshop. Jest fajne narzędzie zwane maską przycinającą, które pozwala to łatwo zrobić i było częścią Photoshopa od lat.

Wybór obrazu

Aby rozpocząć, potrzebujesz dobrego obrazu o wysokiej rozdzielczości, który może wypełnić tekst, który chcesz wpisać. Nie ma ograniczeń co do długości tekstu, ale ze względu na estetykę nie wypełniaj tekstu wartości akapitu obrazem. Postaraj się, żeby był jak najkrótszy. Wybierając obraz, pamiętaj, jak będzie wyglądał ostateczny plik. Obraz nie powinien kolidować z tłem ani innymi elementami w pliku.

Wypełnij tekst obrazem

Otwórz nowy plik programu Photoshop i wklej obraz, którego chcesz użyć, do pliku jako jego własną warstwę.

Następnie użyj narzędzia tekstowego, aby wpisać tekst. Najlepiej, jeśli wybierzesz odważną czcionkę. Jeśli litery są zbyt cienkie, obraz nie będzie dobrze widoczny, a ogólny efekt będzie słaby.

Teraz, gdy masz już dwie podstawowe warstwy, których potrzebujesz, tj. Obraz i tekst, czas dodać maskę przycinającą. Ale najpierw przeciągnij warstwę obrazu tak, aby znajdowała się na wierzchu warstwy tekstowej, tj. Tekst powinien być ukryty za obrazem.

Następnie przejdź do Warstwa> Utwórz maskę przycinającą.

A oto wynik;

Jest trochę trudny do odczytania i trochę tandetny, więc może dodanie kreski dookoła sprawi, że będzie lepiej. Teraz jest łatwiejsze do odczytania, a chodzi o to, że nadal możesz dodawać efekty do warstwy tekstowej, nawet po wypełnieniu jej obrazem.

Ten efekt jest dość łatwy do osiągnięcia i można go również używać do wypełniania obrazów obrazami. Możesz zmienić rozmiar obrazu, którym wypełniłeś tekst, w dowolnym momencie, używając narzędzi do przekształcania. Niektórych efektów, takich jak efekt nakładki koloru, nie można używać po dodaniu przyciętej maski. Efekt zostanie zastosowany jak zwykle, ale ukryje wypełniony obraz i pozostawi fragment tekstu w monotonnym kolorze.

Nie daj się ponieść temu efektowi. Jest łatwy do nałożenia, ale trudny do uzyskania. Zawsze pamiętaj, że ostateczny obraz nie powinien być tak zajęty, aby nie dostarczał wiadomości.

x