Jak wyrównać tekst w tabelach w programie Microsoft Word

Wyrównywanie tekstu w programie Microsoft Word jest niezwykle proste. Karta Narzędzia główne na wstążce zawiera dedykowane przyciski, które umożliwiają wyrównywanie do lewej, do prawej, do wyśrodkowywania lub justowania tekstu. Świetnie sprawdza się, gdy musisz spełnić określone wymagania akademickie, stworzyć stylowy dokument lub pisać w różnych językach. Wyrównanie tekstu może się różnić dla każdego akapitu. Tam, gdzie wyrównanie tekstu jest niezwykle łatwe do zarządzania, wyrównywanie tekstu w tabelach nie jest tak łatwe. Są do tego dedykowane przyciski, ale są one nieco mylące.

Wyrównaj tekst wewnątrz tabel

Kiedy tworzysz tabelę i wpisujesz tekst w jej różnych komórkach, jest on zawsze wyrównany do lewej. Wyjątkiem jest to, że piszesz w języku, który pisze od prawej do lewej, w takim przypadku tekst zawsze będzie wyrównany do prawej.

W przypadku komórek tabeli należy wziąć pod uwagę dwa wyrównania; wyrównanie do lewej / prawej / do środka, które jest mierzone pod względem lewej i prawej krawędzi komórki, oraz wyrównanie do góry / do środka / do dołu, które jest mierzone jako górna i dolna krawędź komórki. Domyślnie tekst jest wyrównany do lewej i do góry komórki.

Aby to zmienić, kliknij wewnątrz komórki, dla której chcesz zmienić wyrównanie tekstu. Spowoduje to aktywację dwóch zakładek, które pozwolą Ci dostosować tabelę. Przejdź do zakładki Układ, a zobaczysz, że znajduje się tam zestaw narzędzi do wyrównywania.

Przybornik Wyrównanie zawiera dziewięć przycisków do wyrównywania tekstu w tabeli w programie Microsoft Word. Od lewej do prawej i od góry do dołu, przyciski umożliwiają wyrównywanie tekstu do prawej i do góry, do środka i do góry oraz do lewej i do góry. Drugi wiersz pozwala wyrównać tekst do prawej, ale wyśrodkować go od góry, wyśrodkować tekst od prawej do góry, wyrównać tekst do lewej i wyśrodkować od góry. Trzeci wiersz pozwala wyrównać tekst do lewej i do dołu komórki, wyśrodkować tekst od prawej do dołu komórki, a na koniec wyrównać tekst do lewej i do dołu komórki.

Te ustawienia mogą wydawać się przesadne, jednak komórka jest zasadniczo podzielona na dziewięć sekcji i odwzorowania wyrównania na te sekcje. Jeśli cały tekst ma ten sam rozmiar, Twoje komórki będą wyglądać dobrze i nie będziesz się przejmować wyglądem tabeli. Jeśli jednak twój tekst nie jest tego samego rozmiaru, tj. Niektóre komórki mają dużo tekstu, a inne tylko trochę, wyrównanie ułatwi odczytanie tabeli.

Wyrównanie tabeli różni się od wyrównania komórek.