Jak wyrównać tabele i obrazy w programie Microsoft Word

Udostępnij teraz w social media:

Czy kiedykolwiek próbowałeś przenieść obraz lub tabelę w dokumencie programu Microsoft Word? Skutkiem jest zwykle katastrofa na małą skalę. Przesuwanie tych dwóch elementów wokół rujnuje doskonale sformatowany dokument. Aby przenieść którykolwiek z tych elementów, należy zawsze używać funkcji wycinania i wklejania oraz ich własnych dedykowanych narzędzi do wyrównywania, aby naprawić problemy z formatowaniem, które mogą się później pojawić. Oto jak wyrównać tabele i obrazy w programie Microsoft Word.

Wyrównaj tabele

Wstaw tabelę do dokumentu. Kliknij prawym przyciskiem myszy w dowolnej komórce. Nie ma znaczenia, czy komórka zawiera dane, czy nie. Z menu kontekstowego wybierz opcję Właściwości tabeli. Okno Właściwości tabeli zawiera kilka kart, które zajmują się wyrównaniem i innymi aspektami tabeli. Upewnij się, że znajdujesz się na karcie Tabela, a nie na żadnej z innych kart, tj. Kartach wierszy, kolumn lub komórek.

  Jak uruchomić diagnostykę sprzętu z BIOS-u bez systemu operacyjnego

Karta Tabela ma sekcję wyrównania, w której możesz wybrać sposób wyrównania. Jeśli Twoja tabela jest mała i chcesz, aby tekst zajmował puste miejsce wokół tabeli, zamiast pojawiać się po niej, przejdź do sekcji Zawijanie tekstu i wybierz opcję „Wokół”. Następnie kliknij przycisk Pozycjonowanie i możesz ustawić w calach miejsce, w którym chcesz dodać tabelę. Możesz także przeciągnąć stół dookoła i upuścić go tam, gdzie chcesz go ustawić, ale wszyscy wiemy, że zamieni się to w katastrofę.

Wyrównaj obrazy

W przypadku obrazów dostępne są podobne opcje. Domyślnie wszystkie tabele i obrazy mają takie samo wyrównanie, jak tekst, który je poprzedzał. Dodatkowo zawijanie tekstu jest zawsze ustawione na liniowe, co oznacza, że ​​żaden element nie będzie nakładał się na drugi.

  6 sposobów na lepsze wykorzystanie programu Microsoft Planner

Wstaw obraz i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz Zawijaj tekst> Więcej opcji układu.

Otworzy się nowe okno o nazwie Układ. Jeśli chcesz, aby obraz nie był wyrównany z tekstem, musisz wybrać opcję inną niż „Równo z tekstem”. Nie używaj opcji Za tekstem, chyba że próbujesz wstawić znak wodny i nie używaj opcji przed tekstem, w przeciwnym razie tekst zostanie zablokowany. Pozostałe pozwalają na swobodne przesuwanie obrazu w dowolne miejsce.

Nie ma żadnych opcji wyrównania obrazu do lewej lub prawej strony. Musisz przejść do zakładki Pozycja, w której możesz ustawić wyrównanie w poziomie i / lub w pionie. Wybierz opcję wyrównania i otwórz listę rozwijaną obok niej. Wybierz, jak chcesz wyrównać obraz. Wyrównanie może odbywać się względem strony, górnego lub dolnego marginesu lub bieżącego wiersza.

  Jak używać GIF-a do swojego zdjęcia profilowego Google

x