Jak wysłać wiadomość z pulpitu na telefon z Androidem

Telefony są przydatne, ale także rozpraszają uwagę, dlatego zawsze staramy się zminimalizować to, jak bardzo mogą nas rozpraszać. Wiadomości są jednym z powodów, dla których często odbieramy telefony, a potem sprawdzamy inne aplikacje. Aby zminimalizować to rozproszenie, Google ma internetową wersję swojej aplikacji Wiadomości. Możesz go używać z przeglądarki internetowej i wiadomości z komputera na telefon z Androidem.

Aplikacja internetowa w zasadzie kieruje wiadomości do aplikacji Wiadomości w telefonie i wiadomość jest wysyłana. Wszystkie wysłane do Ciebie wiadomości są również synchronizowane z pulpitem. Aby wysłać wiadomość, potrzebujesz karty SIM w telefonie, a zarówno telefon, jak i komputer potrzebują aktywnego połączenia internetowego, aby zsynchronizować wiadomości.

Wiadomości do internetu

Aplikacja Wiadomości w przeglądarce to aplikacja internetowa, którą musisz połączyć z telefonem z Androidem, aby działała. Łączy się, skanując kod QR. Aplikacja poda Ci kod, gdy ją odwiedzisz.

Wiadomości na Androida

Upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Wiadomości. Otwórz aplikację i dotknij przycisku więcej opcji. W menu powinna znajdować się opcja „Wiadomości dla sieci”. Dotknij go, a przeniesie Cię do ekranu kodu skanowania. Stuknij przycisk Scan QR Code i zeskanuj kod, który dała Ci aplikacja internetowa.

Wysyłanie i odbieranie wiadomości

Po podłączeniu aplikacji możesz rozpocząć wysyłanie wiadomości z pulpitu. Wysłanie wiadomości zajmuje trochę czasu. Jest wysyłany z komputera do telefonu, a następnie z telefonu do docelowego odbiorcy. Podobnie, Twoje wiadomości mogą być trochę spóźnione, aby dotrzeć na pulpit z telefonu.

Jeśli korzystasz z nowoczesnej przeglądarki, takiej jak Chrome czy Firefox, możesz włączyć powiadomienia na pulpicie i zminimalizować okno, w którym masz otwarte Wiadomości w przeglądarce. Gdy otrzymasz nową wiadomość, aplikacja internetowa wyśle ​​Ci powiadomienie na pulpicie.

Podobnie jak jej odpowiednik na Androida, aplikacja internetowa umożliwia wysyłanie zdjęć, naklejek i emotikonów. Wiadomości są oznaczone sygnaturą czasową, a nazwy kontaktów są synchronizowane ze zsynchronizowanymi wątkami wiadomości, dzięki czemu nie tylko patrzysz na numery podczas wysyłania i odbierania wiadomości. Możesz rozpocząć rozmowę z dowolnym z kontaktów, nawet jeśli nie masz z nimi aktywnego wątku wiadomości.

Aplikacja internetowa wymaga aktywnego połączenia z telefonem, aby działała.