Jak wysłać wiadomość z pulpitu na telefon z Androidem

Udostępnij teraz w social media:

Telefony są przydatne, ale także rozpraszają uwagę, dlatego zawsze staramy się zminimalizować to, jak bardzo mogą nas rozpraszać. Wiadomości są jednym z powodów, dla których często odbieramy telefony, a potem sprawdzamy inne aplikacje. Aby zminimalizować to rozproszenie, Google ma internetową wersję swojej aplikacji Wiadomości. Możesz go używać z przeglądarki internetowej i wiadomości z komputera na telefon z Androidem.

Aplikacja internetowa w zasadzie kieruje wiadomości do aplikacji Wiadomości w telefonie i wiadomość jest wysyłana. Wszystkie wysłane do Ciebie wiadomości są również synchronizowane z pulpitem. Aby wysłać wiadomość, potrzebujesz karty SIM w telefonie, a zarówno telefon, jak i komputer potrzebują aktywnego połączenia internetowego, aby zsynchronizować wiadomości.

Wiadomości do internetu

Aplikacja Wiadomości w przeglądarce to aplikacja internetowa, którą musisz połączyć z telefonem z Androidem, aby działała. Łączy się, skanując kod QR. Aplikacja poda Ci kod, gdy ją odwiedzisz.

  Jak zrobić zdjęcie na Chromebooku

Wiadomości na Androida

Upewnij się, że masz najnowszą wersję aplikacji Wiadomości. Otwórz aplikację i dotknij przycisku więcej opcji. W menu powinna znajdować się opcja „Wiadomości dla sieci”. Dotknij go, a przeniesie Cię do ekranu kodu skanowania. Stuknij przycisk Scan QR Code i zeskanuj kod, który dała Ci aplikacja internetowa.

Wysyłanie i odbieranie wiadomości

Po podłączeniu aplikacji możesz rozpocząć wysyłanie wiadomości z pulpitu. Wysłanie wiadomości zajmuje trochę czasu. Jest wysyłany z komputera do telefonu, a następnie z telefonu do docelowego odbiorcy. Podobnie, Twoje wiadomości mogą być trochę spóźnione, aby dotrzeć na pulpit z telefonu.

Jeśli korzystasz z nowoczesnej przeglądarki, takiej jak Chrome czy Firefox, możesz włączyć powiadomienia na pulpicie i zminimalizować okno, w którym masz otwarte Wiadomości w przeglądarce. Gdy otrzymasz nową wiadomość, aplikacja internetowa wyśle ​​Ci powiadomienie na pulpicie.

  Jak zdobyć zapasową powłokę Gnome w Ubuntu 17.10

Podobnie jak jej odpowiednik na Androida, aplikacja internetowa umożliwia wysyłanie zdjęć, naklejek i emotikonów. Wiadomości są oznaczone sygnaturą czasową, a nazwy kontaktów są synchronizowane ze zsynchronizowanymi wątkami wiadomości, dzięki czemu nie tylko patrzysz na numery podczas wysyłania i odbierania wiadomości. Możesz rozpocząć rozmowę z dowolnym z kontaktów, nawet jeśli nie masz z nimi aktywnego wątku wiadomości.

Aplikacja internetowa wymaga aktywnego połączenia z telefonem, aby działała.

x