Jak wyświetlić datę ostatniego dostępu do aplikacji w systemie Windows 10

Windows 10 rejestruje prawie każdą aktywność w systemie. Możesz go wyświetlić w Podglądzie zdarzeń, ale nie jest on najbardziej intuicyjny w obsłudze. Wszystkie zdarzenia mają swoje własne identyfikatory, a rejestrowanych jest wiele zdarzeń, co sprawia, że ​​znalezienie tego dla konkretnej aplikacji jest czasochłonne. Jeśli chcesz zobaczyć, kiedy aplikacja była ostatnio otwierana, prawdopodobnie możesz to zrobić w Podglądzie zdarzeń, ale LastActivityView oferuje znacznie łatwiejszy sposób wyszukiwania informacji.

Czas ostatniego dostępu do aplikacji

Ściągnij i uruchom LastActivityView. Aplikacje są wymienione według czasu działania. Utrudni to znalezienie aplikacji, dla której chcesz wyświetlić czas ostatniego dostępu. Przejdź do kolumny „Nazwa pliku” i kliknij jej tytuł, aby wszystkie aplikacje były posortowane alfabetycznie w kolejności malejącej. Przejrzyj listę, a gdy znajdziesz aplikację, dla której chcesz wyświetlić czas ostatniej aktywności, sprawdź jej wartość w „Czas działania”. Właśnie wtedy był ostatni aktywny.

LastActivityView zgłosi czas ostatniego aktywnego lub ostatniego przeglądania / dostępu dla aplikacji, a także plików i folderów. Nie ma znaczenia, czy aplikacja, dla której chcesz sprawdzić czas ostatniej aktywności, nie jest w tej chwili uruchomiona.

Jeśli masz problemy ze znalezieniem aplikacji (lub pliku lub folderu), dla którego chcesz sprawdzić czas ostatniego dostępu, możesz użyć funkcji wyszukiwania w aplikacji. Dzienniki cofają się o rok, więc powinna tam być każda ostatnia aktywność, którą musisz wyszukać.

LastActivityView to narzędzie do wyszukiwania informacji. Nie robi nic poza tym, tzn. Nie można go używać do monitorowania użycia aplikacji. Jeśli chcesz wiedzieć, jak długo używana była aplikacja, możesz wypróbować Menedżera zadań. Posiada kartę Historia aplikacji, która pokazuje dane z ostatniego miesiąca.

Niestety jest to bardzo podstawowe. Nie pokazuje czasu działania wszystkich aplikacji z ostatniego miesiąca, tzn. Nie wszystkie aplikacje wydają się tutaj wyświetlane. Nie jest jasne, które z nich się nie wyświetlają, ponieważ te, które są wymienione, obejmują zarówno UWP, jak i aplikacje komputerowe, ale aplikacja „Zoom” nie pojawiła się w niej, mimo że LastActivityView był w stanie dokładnie pokazać, kiedy był ostatnio dostępny w systemie. Monitor zasobów również nie oferuje dużej pomocy, a jeśli szukasz bardziej szczegółowego monitorowania, potrzebujesz skryptu dla zadania.