Udostępnij teraz w social media:

Przez bardzo krótki czas aplikacje Facebooka na iOS i Androida miały zakładkę „Przeglądaj kanał”. Ta zakładka była reprezentowana przez symbol rakiety. Karta Przeglądaj kanał na Facebooku pokazuje popularne posty w kręgu znajomych, a także z popularnych stron. Na karcie nie było widać, co udostępnialiście lub czytaliście. Zamiast tego pokazywał, co było popularne na stronach, które śledziliście wraz ze znajomymi. Nie było tak źle i byłem zaskoczony, widząc, że został ściągnięty z aplikacji Facebook na iOS.

Jeśli jesteś na tej samej łodzi, nadal możesz odwiedzić kartę Przeglądaj kanał w sieci Facebook oraz w aplikacjach na iOS i Androida. Oto jak.

Sprawdź -   Jak wykonać zadanie po dodaniu nowego pliku do katalogu w systemie Linux

Przeglądaj kartę Feed w sieci Facebook

Odwiedź stronę główną na Facebooku. Przewiń do dołu lewej kolumny i kliknij „Zobacz więcej” w sekcji Eksploruj.

Po rozwinięciu sekcji Eksploruj zobaczysz opcję Przeglądaj kanał. To to samo, co karta Przeglądaj kanał, która została na krótko dodana do aplikacji na Facebooku.

Kliknij go, a zostaniesz przeniesiony do karty Przeglądaj kanał.

Przeglądaj kartę Feed w aplikacji Facebook

Aby wyświetlić kartę Przeglądaj kanał na Facebooku w aplikacji na iOS lub Androida, dotknij karty więcej. To ten z ikoną hamburgera, czyli trzy kreski. Przewiń w dół tej karty, a pojawi się tutaj opcja „Przeglądaj kanał”. Stuknij w to.

Sprawdź -   Jak usunąć użytkownika w systemie Windows 10

Przeglądaj kanał nie jest zły. Osobiście uważam, że to dobry sposób, aby zobaczyć, co jest popularne na stronach na Facebooku, a nie chcę śledzić. Były to strony, które w większości publikowały te same rzeczy, które krążyły już wśród popularnych stron, lub były to głównie przynęta na kliknięcia. To dobry sposób na poznanie trendów w Twoim kręgu. Facebook nie ma trendów tak jak Twitter. Przekazuje treść albo sugerując ją jako coś, co lubią Twoi znajomi, albo za pomocą reklam.

Jeśli pewne historie zyskują na popularności, np. Wybory w kraju, wydarzenie sportowe lub święto, Facebook może pokazać Ci popularne historie. Częściowo nie ma możliwości odkrywania nowych treści na Facebooku. Hashtagi są ponownie skupione wokół historii, która już zyskuje na popularności.

Sprawdź -   Jak zapobiec zmianie kolejności ikon pulpitu w systemie Windows 10

Ponieważ karta Przeglądaj kanały była tylko częścią aplikacji Facebooka przez miesiąc, w najlepszym przypadku jest mało prawdopodobne, aby ludzie nawet wiedzieli, że istnieje sposób na przeglądanie kanałów na Facebooku. Oczywiście karta pokazywała również treści, które mogą Ci się nie spodobać, ponieważ pochodziły ze stron, których nie obserwowałeś. Zbyt entuzjastyczny użytkownik może skorzystać z okazji i zacząć zgłaszać treść, zamiast ją ignorować. Być może dlatego Facebook przeniósł go na drugi plan.