Jak wysyłać nieskompresowane zdjęcia przez Whatsapp

Whatsapp jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji do przesyłania wiadomości. Ma grupy czatu, które możesz tworzyć i administrować, udostępnianie dokumentów i oczywiście szyfrowanie od początku do końca. To świetna aplikacja i wiele osób używa jej zarówno do pracy, jak i do codziennej komunikacji. Rzecz w tym, że świetnie nadaje się do rozmowy, ale nie do udostępniania zdjęć. Whatsapp kompresuje zdjęcia podczas ich wysyłania. Dlatego, jeśli udostępniasz zdjęcia z wakacji lub coś w tym rodzaju, powinieneś rozważyć skorzystanie z innej usługi lub wypróbować tę małą sztuczkę, aby wysłać nieskompresowane zdjęcia przez Whatsapp.

Ta sztuczka nie zajmuje dużo, jeśli jesteś na komputerze lub telefonie z Androidem. W przypadku iPhone’a konfiguracja zajmuje trochę czasu. Aby wysłać nieskompresowane zdjęcia przez Whatsapp, musisz wysłać je jako zwykłe dokumenty. Jest to dość proste na komputerze stacjonarnym lub telefonie z Androidem, ale na iPhonie nie możesz uzyskać dostępu do rolki aparatu podczas wysyłania dokumentów. Obejście polega na przesłaniu ich do iCloud, co powinno być łatwe w iOS 11 ze względu na aplikację Pliki.

Wysyłaj nieskompresowane zdjęcia przez Whatsapp

Otwórz wątek czatu i dotknij przycisku plusa obok pola wprowadzania tekstu. Zignoruj ​​opcję Zdjęcia i filmy, a zamiast tego dotknij opcji Dokumenty.

Jeśli korzystasz z Androida, możesz po prostu przejść do zdjęć w rolce z aparatu. Wybierz zdjęcie i wyślij je. Whatsapp potwierdzi, czy chcesz wysłać obraz.

Na iPhonie musisz najpierw zapisać zdjęcia w aplikacji Pliki. Gdy udostępnisz dokument, Whatsapp otworzy aplikację Pliki, w której możesz wybrać obrazy. Wybierz obraz i wyślij go. Podobnie jak w przypadku Androida, zostaniesz poproszony o potwierdzenie, że chcesz wysłać obraz.

Ograniczenia

Jeśli korzystasz z iPhone’a, będziesz musiał przesłać obrazy do iCloud za pośrednictwem aplikacji Pliki, co zajmie trochę czasu. Gdy zdjęcie zostanie wysłane przez Whatsapp, ponownie zużyje przepustowość i czas.

Zdjęcia wysłane jako dokumenty nie są wyświetlane jako miniatury. Możesz wyświetlić obraz, dotykając go, ale wizualnie nie będziesz w stanie stwierdzić, co to jest zdjęcie z wątku czatu.

Najlepiej jest korzystać z usługi lub aplikacji stworzonej specjalnie do udostępniania zdjęć, zamiast korzystać z Whatsapp. Jeśli nie masz innych opcji i jesteś w potrzebie, ta mała sztuczka pomoże Ci wysłać zdjęcia w lepszej jakości.

x