Jak zmienić hasło hotspotu iPhone’a

Możesz utworzyć hotspot na swoim iPhonie. Hotspot działa tylko wtedy, gdy masz włączone dane komórkowe. Jeśli masz połączenie z siecią Wi-Fi, nie będziesz w stanie utworzyć hotspotu na swoim iPhonie. Jak każdy hotspot, hotspot iPhone’a jest chroniony hasłem. Zapobiega to przypadkowemu łączeniu się ludzi z twoim urządzeniem, ale jeśli weźmiesz pod uwagę zasięg, nie jest to zbytnie problemem. Niezależnie od tego, czy go używasz, czy nie, hasło hotspotu iPhone’a jest już ustawione. Jest dość długi i zawiera znaki alfanumeryczne i nie jest najłatwiejszy do zapamiętania lub komunikowania się werbalnie. Na szczęście możesz zmienić hasło hotspotu iPhone’a.

Zmień hasło hotspotu iPhone’a

Otwórz aplikację Ustawienia i dotknij Osobisty hotspot. Jeśli opcja jest nieaktywna, upewnij się, że masz włączone dane komórkowe. Nie musisz faktycznie włączać hotspotu, ale musisz mieć włączone dane komórkowe, aby zmienić hasło hotspotu iPhone’a.

Na ekranie Hotspot osobisty dotknij Hasło Wi-Fi.

Na ekranie hasła Wi-Fi wprowadź nowe hasło, które chcesz ustawić dla hotspotu swojego iPhone’a. Stuknij Gotowe. Hasło zostanie zmienione. Każdy, kto jest połączony z Twoim hotspotem, będzie musiał ponownie połączyć się z nowym hasłem.

IPhone nie ma dużego zasięgu, więc jest bardzo mało prawdopodobne, że ktoś, kto siedzi dalej niż kilka stóp, może po prostu połączyć się z twoim hotspotem. Zostaniesz ostrzeżony o tym, ile osób jest połączonych z Twoim hotspotem, więc znowu nie ma się czym martwić. Domyślne hasło po prostu nie jest łatwe do zapamiętania lub przekazania komuś, kto próbuje połączyć się z hotspotem, dlatego warto zmienić je na bardziej przyjazne dla użytkownika.

Hasło nie jest potrzebne, jeśli łączysz się przez Bluetooth lub kabel USB. W przypadku technologii Bluetooth połączenie / parowanie jest weryfikowane za pomocą kodu umieszczonego na ekranie urządzenia. Z kablem USB po prostu nie jest potrzebny. Hasło służy wyłącznie do bezprzewodowego łączenia się z hotspotem, dlatego domyślamy się, że Apple nazwał opcję „ Hasło Wi-Fi ”.

Dla przypomnienia, nie ma to nic wspólnego z hasłem WiFi. Jeśli próbujesz znaleźć hasło do sieci Wi-Fi, z którą jesteś obecnie połączony, to prawda i i tak go nie znajdziesz. iOS nie pozwala na przeglądanie haseł do sieci Wi-Fi, nawet jeśli jesteś z nimi połączony. iOS 11 ma fajną funkcję udostępniania haseł dla sieci Wi-Fi, ale to wszystko, co dostajesz i jest ograniczona do urządzeń z iOS.

x