Jak wyszukiwać tekst w wielu plikach PDF bez ich otwierania


Pliki PDF to standardowy format używany do publikowania dokumentów online. Znajdziesz dokumenty, takie jak raporty roczne, podręczniki użytkownika, artykuły naukowe, opracowania akademickie, a nawet formularze są rozpowszechniane w tym formacie. Jeśli często znajdujesz się z dużą liczbą plików PDF i nie pamiętasz, który z nich dotyczył określonego tematu, prawdopodobnie będziesz musiał otworzyć każdy z nich i użyć funkcji „znajdź w”, aby go znaleźć. Jeśli plików jest o jeden za dużo do przeglądania, będziesz potrzebować szybszego sposobu, najlepiej takiego, który nie wymaga otwierania każdego pojedynczego pliku. Rozwiązanie leży w Foxit Reader. Jest to niezwykle popularny czytnik PDF, który umożliwia wybranie folderu i skanowanie każdego pliku PDF w nim w poszukiwaniu określonego słowa lub frazy. Jeszcze lepsze jest to, że obsługuje wyszukiwanie zagnieżdżonych folderów.

Zainstaluj Foxit Reader i poszukaj paska wyszukiwania w prawym górnym rogu. Obok paska wyszukiwania znajduje się mała ikona z folderem i lupą. Kliknij go, aby otworzyć panel boczny wyszukiwania. Kliknij w drugim menu rozwijanym, które prawdopodobnie będzie mieć wstępnie wybrany folder Moje dokumenty. Wyszukaj i wybierz folder plików PDF, które chcesz przeszukać. Wprowadź szukaną frazę i kliknij przycisk „Szukaj”.

folder foxit-select

Wszystkie wyniki zostaną połączone hiperłączami, aby można było kliknąć i otworzyć plik, który zawiera wyszukiwaną frazę, i przejść bezpośrednio do strony, na której się pojawia.

wyniki wyszukiwania foxit

Dla każdego, kto prowadzi badania akademickie lub jakiekolwiek inne badania, jest to prawdopodobnie najlepszy sposób na przejrzenie dużych dokumentów PDF i znalezienie dokładnie tego, czego potrzebujesz. Sprawia, że ​​wszystko, od wyszukiwania informacji i dodawania referencji, jest niezwykle łatwe. Nie trzeba dodawać, że tekst w dokumencie musi umożliwiać wyszukiwanie. Jeśli jest to obraz, to Foxit Reader lub jakikolwiek inny czytnik PDF nie może Ci pomóc.

Zainstaluj Foxit Reader