Jak zaimportować prezentację PowerPoint do Prezentacji Google

Czy otrzymałeś prezentację PowerPoint, ale nie masz PowerPoint? Rezygnujesz z pakietu Microsoft Office i wprowadzasz zmiany do Prezentacji Google? Nie ma problemu; Prezentacje Google umożliwiają łatwe importowanie prezentacji PowerPoint. I chociaż może nie obsługiwać niektórych z tych samych funkcji i efektów prezentacji PowerPoint, działa całkiem dobrze.

Jak zaimportować prezentację PowerPoint do Prezentacji Google

Aby wyświetlić prezentację PowerPoint w Prezentacjach Google, musisz najpierw przesłać plik na Dysk Google. otwarty dysk Google, kliknij „Nowy”, a następnie kliknij „Prześlij plik”, aby rozpocząć.

Przejdź do swoich plików, a następnie kliknij „Otwórz”.

Alternatywnie możesz przeciągnąć i upuścić plik z komputera bezpośrednio do przeglądarki internetowej, aby ułatwić przesyłanie.

Po przesłaniu pliku kliknij go prawym przyciskiem myszy, wskaż polecenie „Otwórz za pomocą” w menu kontekstowym, a następnie wybierz „Prezentacje Google”.

Następnie Google konwertuje Twoją prezentację na plik Prezentacji Google na Twoim koncie Dysku.

Po zakończeniu edycji pliku możesz udostępnić go innym lub pobrać i wyeksportować prezentację z powrotem do formatu Microsoft PowerPoint, przechodząc do Plik> Pobierz jako, a następnie klikając opcję „Microsoft PowerPoint”.

Jeśli wolisz pobrać swoją prezentację w formacie PDF, ODP, JPEG, TXT lub innym, też możesz to zrobić.

Plik jest następnie pobierany do domyślnego folderu pobierania przeglądarki.