Jak zainstalować motyw ikony McMuse-circle w systemie Linux

Motyw ikony koła McMuse to piękny, kolorowy i nowoczesny zestaw ikon dla pulpitu Linux. Motyw ikony Koło Numix inspiruje jego wygląd, ale z akcentem przypominającym komputer Mac.

Jeśli szukasz nowego unikalnego motywu ikon, który jest piękny, zapoznaj się z naszym przewodnikiem poniżej, aby dowiedzieć się, jak zainstalować motyw ikon McMuse-circle w Linuksie!

Pobieranie McMuse-circle

Przed próbą zainstalowania McMuse-circle na komputerze z systemem Linux pliki ikon należy pobrać na komputer. Aby pobrać najnowszą wersję McMuse-circle na komputer z systemem Linux, wykonaj poniższe instrukcje krok po kroku.

Krok 1: Udaj się na stronę przypominającą gnom McMuse-circle. Tam kliknij przycisk „Pliki”.

Krok 2: Przejrzyj „Pliki”, aby przejrzeć różne opcje pobierania. Obecnie dostępne są 4 opcje pobierania koła McMuse (koło McMuse żółte, koło McMuse zielone, koło McMuse czarne i koło McMuse).

Krok 3: Gdy już zdecydujesz, którą wersję pliku ikony koła McMuse do pobrania, kliknij niebieski przycisk obok niej, aby wyświetlić stronę pobierania.

Krok 4: Na stronie pobierania kliknij przycisk „Pobierz”, aby pobrać koło McMuse do folderu „Pobrane”.

Po pobraniu plików ikon koła McMuse na komputer z systemem Linux przejdź do następnej sekcji przewodnika.

Wyodrębnianie koła McMuse

Wszystkie pliki motywów koła McMuse są spakowane w archiwach TarXZ. Te archiwa świetnie nadają się do dystrybucji rzeczy online. Archiwa TarXZ nie działają jednak jako motywy, w związku z czym należy je rozpakować.

Aby rozpocząć proces wyodrębniania, otwórz okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze. Następnie, gdy okno terminalu jest otwarte na pulpicie Linux, uruchom Płyta CD polecenie, aby przenieść okno terminala z folderu domowego (~) do katalogu „Pobrane”.

Po otwarciu folderu „Pobrane” w oknie terminala postępuj zgodnie z instrukcjami wyodrębniania wiersza polecenia opisanymi poniżej, które odpowiadają wersji motywu koła McMuse, którą wybrałeś do pobrania.

Koło McMuse żółty

Aby wyodrębnić żółte archiwum TarXZ z kręgu McMuse na komputerze z systemem Linux, skorzystaj z smoła polecenie w pliku McMuse-circle-yellow.tar.xz.

tar xvf McMuse-circle-yellow.tar.xz

Kiedy wszystko zostanie w pełni rozpakowane, zobaczysz dwa foldery w katalogu „Pobrane”. Te foldery są McMuse-circle-yellow i McMuse-circle-yellow-dark.

McMuse-koło zielone

Aby wyodrębnić zielone archiwum plików TarXZ McMuse-circle, uruchom smoła polecenie w pliku McMuse-circle-green.tar.xz.

tar xvf McMuse-circle-green.tar.xz

Kiedyś smoła polecenie jest zakończone, zobaczysz dwa foldery w katalogu „Pobrane”. Te foldery są McMuse-circle-green i McMuse-circle-green-dark.

Koło McMuse czarne

Chcesz wyodrębnić plik motywu McMuse-circle black TarXZ na komputerze z systemem Linux? Uruchom smoła polecenie w McMuse-circle-black.tar.xz za pomocą polecenia poniżej w terminalu.

tar xvf McMuse-circle-black.tar.xz

Po smoła polecenie kończy wyodrębnianie, dwa foldery tematów pojawią się w katalogu „Pobrane” pod nazwą McMuse-circle-black i McMuse-circle-black-dark.

Koło McMuse

Chcesz skorzystać z motywu ikony koła McMuse na komputerze z systemem Linux? Wyodrębnij go w folderze „Pobrane” za pomocą poniższego polecenia.

tar xvf McMuse-circle.tar.xz

Kiedyś smoła polecenie kończy rozpakowywanie wszystkich plików z folderu TarXZ, zobaczysz dwa katalogi pojawiające się w katalogu „Pobrane”. Nazwy folderów to McMuse-circle i McMuse-circle-dark.

Instalowanie McMuse-circle

Aby zainstalować motyw ikony McMuse-circle, musisz uruchomić okno terminalu. Wymagane jest okno terminala, ponieważ jest to najłatwiejszy sposób przenoszenia plików w systemie Linux. Uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T lub Ctrl + Shift + T. na klawiaturze.

Przy otwartym oknie terminala postępuj zgodnie z instrukcjami instalacji opisanymi poniżej dla McMuse-circle. Należy pamiętać, że istnieją dwa sposoby instalacji tego motywu ikony: dla jednego użytkownika i dla całego systemu. W przypadku pojedynczego użytkownika tylko jeden użytkownik ma dostęp do koła McMuse. W całym systemie każdy użytkownik komputera z systemem Linux ma do niego dostęp.

Pojedynczy użytkownik

Aby rozpocząć instalację motywu ikony koła McMuse jako pojedynczy użytkownik, musisz najpierw utworzyć folder .icons. Aby to zrobić, skorzystaj z mkdir polecenie poniżej.

mkdir -p ~/.icons

Po utworzeniu folderu .icons przenieś sesję terminala do katalogu „Pobrane” za pomocą Płyta CD Komenda.

cd ~/Downloads

Zainstaluj motywy ikony koła McMuse na pulpicie Linux za pomocą mv polecenie poniżej.

mv McMuse-circle* ~/.icons

W całym systemie

Aby zainstalować ikonę motywu McMuse-circle w całym systemie, musisz przenieść wszystkie pliki motywu z katalogu „Pobrane” do folderu / usr / share / icons / jako użytkownik root. Aby to zrobić, zacznij od przejścia do katalogu „Pobieranie” za pomocą Płyta CD.

cd ~/Downloads

Po wejściu do katalogu „Pobrane” zaloguj się do konta root za pomocą sudo -s Komenda. Za pomocą sudo -s pozwoli ci pozostać w „Pobranych”, ale da terminalowi uprawnienia do rootowania.

sudo -s

Na koniec zainstaluj ikony koła McMuse w folderze / usr / share / icons / mv Komenda.

mv McMuse-circle* /usr/share/icons/

Aktywowanie koła McMuse

Ikona koła McMuse jest zainstalowana na komputerze z systemem Linux, ale praca nie została wykonana. Jak się okazuje, zainstalowanie nowego motywu ikony nie spowoduje, że żadne środowisko pulpitu Linux automatycznie zacznie go używać. Zamiast tego należy dostosować ustawienia ikony, aby używało kółka McMuse zamiast domyślnego.

Aby zmienić domyślny motyw ikon, zacznij od otwarcia obszaru „Ustawienia systemu” na pulpicie Linux. Następnie w „Ustawieniach systemu” zlokalizuj „Wygląd” lub „Ikony” i kliknij go, aby zmienić domyślne ikony na koło McMuse.

Potrzebujesz pomocy w zmianie domyślnych ikon na komputerze z systemem Linux? Spójrz na listę linków poniżej!