Jak zainstalować NordVPN na Firestick

Udostępnij teraz w social media:

Dzisiejszy przewodnik przeprowadzi Cię przez proces instalacji NordVPN na Firestick. Ostrzeżenie spoilera: nie musisz być hakerem ninja, aby to zrobić, po prostu postępuj zgodnie z naszą instrukcją krok po kroku, aby ulepszyć swój kij Amazon Fire TV z zaawansowaną ochroną VPN w ciągu kilku minut.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2014 r. Amazon Fire TV Stick, znany również jako Firestick, faluje w społeczności mediów strumieniowych. Tam, gdzie zanim użytkownicy musieli zmrużyć oczy na ekranach laptopów lub poruszać się po uciążliwym interfejsie użytkownika dekoderów lub inteligentnego telewizora, Firestick był ogólnie bardziej przyjazny dla użytkownika. Jego niewielki rozmiar pozwala na używanie go z dowolnym ekranem zgodnym z HDMI, a jego system operacyjny pozwala użytkownikom pobierać aplikacje dla prawie każdej możliwej usługi przesyłania strumieniowego.

Kodi jest zdecydowanie najpopularniejszą z tych aplikacji i samodzielnie odpowiada za znaczną część popularności Firestick. Dzięki niezliczonym dodatkom innych firm użytkownicy Kodi mają dostęp do zadziwiającej gamy treści przesyłanych strumieniowo. Jednak nie wszystkie te treści są ściśle zgodne z prawem. Zarówno właściciele praw autorskich, jak i dostawcy usług internetowych nie docenili usługi i jej użytkowników, którzy mogą zostać trafieni powiadomieniami, mandatami i przerwaniem usługi w sposób reaktywny lub nawet zapobiegawczy. Wirtualna sieć prywatna lub VPN to skuteczne narzędzie do ochrony przed odpowiedzialnością. Dzisiaj pokażemy ci jak zainstalować NordVPN na Firestick, w przewodniku krok po kroku, który obejmuje również wyróżniające się funkcje tego doskonałego dostawcy VPN.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Dlaczego warto korzystać z VPN z Firestick?

Potencjalne ryzyko prawne związane z przesyłaniem strumieniowym treści na Kodi wyjaśnia, dlaczego VPN jest dobrym pomysłem dla tego odtwarzacza. Szyfrowanie i anonimowość VPN może zapewnić zarówno użytkownikom całkowite ukrywanie się w Internecie, jak i ochronę przed tymi zagrożeniami prawnymi. Ale często pytamy, dlaczego inni użytkownicy Firestick powinni zawracać sobie głowę VPN i czy spowalniają twoje połączenie internetowe. Faktem jest, że w przypadku większości najlepszych dostawców VPN każdy wpływ na szybkość połączenia jest absolutnie minimalny. Istnieje wiele istotnych powodów, dla których korzystanie z VPN z Firestick jest dobrym pomysłem:

 • Bezpieczeństwo: Firesticks działają w systemie operacyjnym o nazwie Fire OS, który jest oparty na systemie operacyjnym Android. Urządzenia z Androidem stanowią przeważającą większość udziału w rynku, co oznacza, że ​​są dużym celem hakerów. Ale samo oprogramowanie na Androida jest wyjątkowo niepewne w porównaniu do konkurencyjnych systemów operacyjnych, takich jak iOS. Oznacza to, że każde urządzenie z Androidem, w tym Firestick, jest potencjalnie narażone na włamanie lub nadzór. Ale VPN oferuje ochronę przed takimi zagrożeniami, szyfrując cały ruch online, a tym samym zapewniając, że Firestick i wszystkie zawarte w nim dane osobowe są bezpieczne.
 • Bezpieczniejsze publiczne Wi-Fi: Firestick jest mały i łatwo go zabrać ze sobą, ale podczas łączenia w podróży prawdopodobnie będziesz musiał korzystać z publicznych sieci Wi-Fi. Ale publiczna sieć Wi-Fi jest niezwykle niepewna i nie zaleca się ujawniania żadnych danych osobowych podczas korzystania z niej. Dzięki VPN wszystkie twoje dane są szyfrowane, co oznacza, że ​​możesz bezpiecznie korzystać z publicznej sieci Wi-Fi, wiedząc, że Twoje prywatne dane są chronione.
 • Dostęp do treści za granicą: Przenośność Firestick sprawia, że ​​jest to idealne urządzenie do podróżowania i teoretycznie powinieneś być w stanie oglądać swoje ulubione filmy i programy gdziekolwiek jesteś. Ale w rzeczywistości większość usług przesyłania strumieniowego jest ograniczona do korzystania tylko w określonych krajach. Ale za pomocą Firestick można obejść to ograniczenie geograficzne i połączyć się z serwerem w swoim kraju (lub gdziekolwiek indziej!). Dzięki VPN możesz naprawdę oglądać, kiedy chcesz, kiedy chcesz, gdziekolwiek jesteś!
  Jak utworzyć hasła aplikacji dla Apple ID

NordVPN jest bez wątpienia jednym z najlepszych dostawców VPN w tej chwili. Ich ustawienia prywatności są tak dobre, jak to możliwe, z kompleksową polityką zerowego logowania, która obejmuje wszystko, od przepustowości po ruch, znaczniki czasu, a nawet adresy IP. Ich 256-bitowe szyfrowanie AES jest prawie nie do złamania, a także oferują szereg dodatkowych funkcji bezpieczeństwa, w tym automatyczny przełącznik zabijania i ochronę przed wyciekiem DNS. NordVPN oferuje nawet specjalne, dedykowane serwery dla tych, którzy chcą streamować za pomocą plików P2P.

W przeszłości ich prędkości były krytykowane, ale pracowali nad tym, a teraz znaczna większość ich serwerów jest ultraszybka. I to ich sieć serwerów jest prawdopodobnie ich największą funkcją, z ponad 1 090 serwerami w 61 różnych krajach. Dla tych, którzy chcą zabrać swój Firestick na cały świat i oglądać dalej, NordVPN jest zatem idealnie dopasowany, a ich cena sprawia, że ​​są one znacznie bardziej rozsądne niż wielu innych rywali. Ogólnie rzecz biorąc, NordVPN to świetny zakład dla użytkowników Firestick.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Odblokowuje US Netflix, iPlayer, Amazon Prime i inne usługi przesyłania strumieniowego
 • Ponad 5400 serwerów w 61 krajach
 • Podłącz do 6 urządzeń jednocześnie
 • Wyjątkowo bezpieczne podwójne VPN do szyfrowania danych
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Niektóre serwery mogą być powolne i zawodne
 • Przetwarzanie zwrotu środków może potrwać do 30 dni.

Jak zainstalować NordVPN na Firestick

Istnieje garstka dostawców VPN, którzy oferują oficjalne aplikacje Amazon, dzięki czemu można je szybko i łatwo pobrać na Firestick. Niestety NordVPN nie jest jednym z nich. Ale nie zniechęcaj się! Ich aplikację na Androida można nadal pobrać, a proces (znany jako ładowanie boczne) nie jest tak trudny, jak możesz się obawiać. Wystarczy postępować zgodnie z tym prostym przewodnikiem krok po kroku, aby uruchomić NordVPN na swoim urządzeniu:

 1. Włącz Firestick i w menu u góry strony głównej kliknij Ustawienia
 2. Przewiń menu, aż zobaczysz kartę dla Urządzenie. Kliknij na to.
  Jak otwierać pliki z podsystemu Windows dla systemu Linux na Windows 10

 1. Zobaczysz opcję o nazwie Opcje programistyczne. Kliknij na to i upewnij się, że zakładka „Aplikacje z nieznanych źródeł jest ustawione na Na.

 1. Wróć do strony głównej i tym razem kliknij Szukaj przycisk, który wygląda jak szkło powiększające.

 1. Wchodzić Downloader do sekcji wyszukiwania. Następnie kliknij to samo słowo, które znajduje się na liście poniżej klawiatury.

 1. Wybierz Downloader ikona aplikacji, która jest jasnopomarańczowa ze strzałką skierowaną w dół na następnym ekranie. Następnie kliknij, aby zainstalować aplikację. Po zainstalowaniu uruchom aplikację Downloader.

 1. Menu główne aplikacji Downloader wyświetli monit o podanie adresu URL. Wpisz dokładnie następujący adres URL: https://downloads.nordcdn.com/apps/android/generic/nordvpn-sideload/latest/NordVPN.apk. Jeśli wygląda na to, że potrwa to zbyt długo, możesz także spróbować http://bit.ly/2y9IVxq

 1. Kliknij 'Iść”, A to spowoduje pobranie pliku instalacyjnego NordVPN.apk. Pobieranie może trochę potrwać, więc bądź cierpliwy. Nie martw się, jeśli to powie Złączony zamiast pobierania. Wykonuje robotę.
 2. Po zakończeniu pobierania aplikacji NordVPN kliknij Zainstalować.

 1. Po zakończeniu procesu instalacji kliknij otwarty aby uruchomić aplikację NordVPN.

 1. Na stronie głównej aplikacji NordVPN zobaczysz opcję Utwórz konto. Jeśli nie masz jeszcze NordVPN, możesz to zrobić za pośrednictwem aplikacji, klikając tutaj. Jest to jednak trudny proces w Firestick, dlatego sugerujemy utworzenie konta w ich witrynie za pomocą powyższych linków, a następnie kliknięcie przycisku ikona w kształcie głowy w lewym górnym rogu ekranu. Następnie kliknij Zaloguj się i wprowadź dane logowania do NordVPN, aby rozpocząć.

Problemy pokoleniowe

Zanim zdecydujesz się na zakup konta NordVPN, ważne jest sprawdzenie, z której generacji urządzenia Firestick korzystasz. Wynika to z faktu, że niektóre nie obsługują sieci VPN. Jeśli masz jedną z nowszych 2nd generacji Firesticks, będziesz mógł bez problemu uruchomić NordVPN. Ale jeśli masz 1św urządzenia generującego, przekonasz się, że możesz pobrać aplikację NordVPN, ale nie możesz uzyskać połączenia.

Jeśli nie masz pewności, jakiej generacji jest Twój Fire TV Stick, istnieje łatwy sposób, aby to sprawdzić. Włącz Firestick i przejdź do Ustawienia, System, i wtedy O. Tutaj będziesz mógł zobaczyć, która wersja systemu operacyjnego FireOS jest uruchomiona przez twoje urządzenie.

Fire TV Stick 1. generacji może aktualizować się tylko do Fire OS 5.2.1.2, ale urządzenie 2. generacji będzie działało z Fire OS 5.2.2 lub nowszym. Jeśli stwierdzisz, że używasz 1św generując urządzenie, zalecamy rozważenie aktualizacji ze względów bezpieczeństwa i prywatności – między innymi, aby móc uruchomić VPN. A 2nd Generacja Firestick kosztuje obecnie 39,99 USD na Amazon, niewielka cena za dodatkową ochronę, którą otrzymasz.

EKSKLUZYWNA OFERTA: Weź 70% zniżki na abonament 3-letni, który osiąga zaledwie 3,49 USD miesięcznie, z 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

  Jak nagrać wideo z przeglądarki Chrome

Jak korzystać z aplikacji NordVPN na Firestick

Po otwarciu aplikacji NordVPN na Firestick i zalogowaniu się, zobaczysz, że działa ona dokładnie tak samo, jak aplikacja Android na smartfonie lub tablecie. Jest to w dużej mierze to samo, co inne aplikacje na różnych urządzeniach. The Strona główna składa się z mapy świata ze szpilkami oznaczającymi przybliżoną lokalizację szerokiej gamy serwerów NordVPN. Tam jest Szybkie połączenie przycisk u dołu strony, który możesz kliknąć, jeśli chcesz połączyć się z najlepszym NordVPN dla Twojej lokalizacji. Ten proces powinien zająć tylko kilka chwil, a następnie możesz po prostu pozostawić aplikację działającą w tle i rozpocząć przesyłanie strumieniowe treści na Firestick.

Jeśli chcesz wybrać serwer w określonej lokalizacji, możesz nawigować po mapie i kliknąć pinezkę dla kraju, z którym chcesz się połączyć. Przycisk na środku ekranu zostanie teraz odczytany Połączyć a jeśli klikniesz to, zostaniesz połączony z najlepszym serwerem w tym kraju dla ciebie na podstawie twojego połączenia. Jeśli chcesz wybrać określone serwery, możesz to również zrobić, klikając Serwery. To wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć, aby połączyć się z NordVPN, ale oczywiście istnieją różne dodatkowe funkcje, które możesz również chcieć odkryć.

Dodatkowe funkcje

Oprócz konwencjonalnych połączeń z serwerami, NordVPN oferuje również wybór serwerów, które zostały indywidualnie dostosowane, aby zoptymalizować je do określonego celu. Obejmują one:

 • Anti-DDoS – Zapewniają doskonałą ochronę przed atakami Distributed Denial of Service (DD0S).
 • Dedykowane serwery IP – Zezwól użytkownikom na zamówienie prywatnego adresu IP za dodatkową opłatą.
 • Podwójna sieć VPN – Przekierowuje ruch przez dwa serwery w celu dodatkowej ochrony prywatności, ale będą one miały większy wpływ na szybkość połączenia.
 • Cebula przez VPN – Łączy Cię przez serwer VPN i sieć TOR dla dodatkowego bezpieczeństwa, ale znowu z kompromisem niższych prędkości połączenia.
 • P2P – Zoptymalizowany dla użytkowników, którzy chcą przesyłać strumieniowo lub pobierać BitTorrent lub inne metody udostępniania plików P2P.

Istnieje również kilka funkcji w Menu ustawień co może być przydatne dla użytkowników Firestick. Tutaj możesz skonfigurować NordVPN do Automatyczne polączenie do określonego serwera, a także poinstruuj go, aby otwierał się automatycznie, gdy zaczniesz używać Firestick. Możesz także skonfigurować przełącznik Kill, aby automatycznie zatrzymywał wszelkie aplikacje (takie jak Kodi) w przypadku awarii połączenia VPN. Możesz także sprawdzić lub zmienić dane swojego konta i połączyć obsługę klienta.

Jednak dla większości użytkowników Firestick proste i szybkie połączenia NordVPN z ogromną liczbą serwerów będą najbardziej przydatne. I chociaż sama aplikacja musi zostać załadowana z boku, po uruchomieniu jest jedną z najbardziej przyjaznych dla użytkownika. Skorzystaj z tego przewodnika krok po kroku, aby uzyskać pomoc w uruchomieniu, a jeśli masz jakiekolwiek problemy, skontaktuj się z nami w sekcji komentarzy poniżej!

x