Jak zainstalować system Windows 11 na VirtualBox?

Udostępnij teraz w social media:

Po prawie czterech latach firma Oracle wydała kolejną ważną aktualizację dla VirtualBox. Najnowsza wersja VirtualBox 7.0 wprowadziła obsługę TPM i bezpiecznego rozruchu dla użytkowników systemu Windows 11. Oznacza to, że możesz teraz zainstalować system Windows 11 na VirtualBox bez martwienia się o kontrolę TPM lub Bezpiecznego rozruchu podczas instalacji. Chociaż możesz stworzyć maszynę wirtualną z systemem Windows 11 za pomocą Hyper-V, VirtualBox oferuje dostęp do wielu zaawansowanych opcji, począwszy od UEFI po alokację zasobów. Więc jeśli chcesz zainstalować system Windows 11 na VirtualBox, omijając TPM i Bezpieczny rozruch, to jest to przewodnik dla Ciebie. W tej notatce spójrzmy na instrukcje.

Zainstaluj Windows 11 na VirtualBox (2022)

W tym przewodniku zawarliśmy kroki, aby włączyć wirtualizację, utworzyć maszynę wirtualną z systemem Windows 11 i na koniec zainstalować system Windows 11 na VirtualBox 7.0. Przyjrzyjmy się krok po kroku procesowi opisanemu w tym przewodniku:

Włącz wirtualizację w systemie Windows 11

1. Aby zainstalować system Windows 11 na VirtualBox, musisz najpierw wejść do BIOS/UEFI na komputerze z systemem Windows 11 i włączyć wirtualizację. Po prostu uruchom ponownie komputer i uruchom system BIOS lub UEFI. Zwykle klawiszem rozruchu jest F10 lub F9, ​​ale może się on różnić w zależności od producenta komputera. Więc jeśli nie masz pewności, poszukaj klucza rozruchowego dla producenta płyty głównej lub laptopa w Internecie. Możesz również sprawdzić załączoną poniżej listę.

  Jak ominąć wymagania dotyczące procesora, modułu TPM, bezpiecznego rozruchu, pamięci RAM i konta online systemu Windows 11?

2. Ogólnie rzecz biorąc, opcja „Wirtualizacja” znajduje się w zakładce Konfiguracja systemu lub Zaawansowane w systemie BIOS. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć funkcję i zapisać zmiany. Następnie uruchom ponownie komputer, a wirtualizacja zostanie włączona.

Utwórz maszynę wirtualną z systemem Windows 11 na VirtualBox

1. Najpierw musisz pobrać VirtualBox 7.0 dla Windows z jego oficjalna strona internetowa. Plik wykonywalny instalacji ma tylko około 100 MB, więc to dobrze. Następnie uruchom plik EXE i zainstaluj VirtualBox 7.0 na komputerze z systemem Windows 11.

3. Po zakończeniu instalacji otwórz VirtualBox i kliknij „Nowy”.

4. Następnie ustaw nazwę maszyny wirtualnej z systemem Windows 11. Nazwałem go po prostu „Windows 11”.

5. Następnie w sekcji „Obraz ISO” wybierz pobrany obraz ISO systemu Windows 11. Aby dowiedzieć się, jak oficjalnie pobrać system Windows 11 za darmo, przejdź do naszego przewodnika, do którego link znajduje się tutaj. Teraz zaznacz pole wyboru „Pomiń instalację nienadzorowaną” i kliknij „Dalej”.

  Jak wyłączyć wymuszanie podpisu sterownika w systemie Windows 10

6. Następnie przydziel ilość pamięci RAM potrzebną do instalacji systemu Windows 11 VirtualBox. Zgodnie z minimalnymi wymaganiami systemu Windows 11 musisz przypisać co najmniej 4 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o liczbę procesorów, przypisz 2 lub więcej rdzeni, w zależności od sprzętu. Pamiętaj, aby włączyć pole wyboru „Włącz EFI (tylko specjalne systemy operacyjne)”.

7. Następnie wybierz „Utwórz wirtualny dysk twardy teraz” i przydziel co najmniej 64 GB miejsca. Jeśli masz więcej miejsca na dysku, możesz przydzielić więcej.

8. Na koniec kliknij „Zakończ„. Jesteś prawie gotowy do zainstalowania systemu Windows 11 na VirtualBox.

Jak zainstalować system Windows 11 na VirtualBox?

Po utworzeniu maszyny wirtualnej uruchom ją i przejdź przez proces instalacji systemu Windows 11:

1. W oknie VirtualBox Manager wybierz Start -> Normalny start.

2. Teraz instalator Windows 11 pojawi się na ekranie za kilka sekund. Możesz śmiało zainstalować system Windows 11 na VirtualBox, tak jak zwykle.

3. Jak widać, instalacja maszyny wirtualnej nie wykazała błędów TPM ani Bezpiecznego rozruchu. Więc dokończ konfigurację OOBE i jesteś gotowy do pracy. Jeśli chcesz utworzyć konto lokalne w systemie Windows 11 podczas instalacji (zarówno w wersji Home, jak i Pro), postępuj zgodnie z naszym połączonym przewodnikiem.

Uwaga: VirtualBox 7.0 jest wyposażony w obsługę wirtualizacji dla TPM 1.2 i 2.0 oraz Secure Boot, co ułatwia instalację. Jeśli jednak używasz starszej wersji VirtualBox, musisz polegać na obejściach, aby ominąć wymagania dotyczące bezpiecznego rozruchu, TPM i pamięci RAM podczas instalacji systemu Windows 11 na komputerze.

  Napraw awarię gry Forza Horizon 5 w systemie Windows 10

Omiń TPM i bezpieczny rozruch, aby łatwo zainstalować system Windows 11 na VirtualBox

Oto kroki, które należy wykonać, aby zainstalować system Windows 11 na VirtualBox bez stosowania obejść w celu ominięcia wymagań TPM lub bezpiecznego rozruchu. Jak wspomniano powyżej, nie musisz używać hacków do rejestru ani żadnego innego obejścia w VirtualBox 7.0. W każdym razie, jeśli nie jesteś zadowolony z VirtualBox i szukasz najlepszych alternatyw VirtualBox, przejdź do naszego wyselekcjonowanego przewodnika, do którego link znajduje się tutaj. Aby uruchomić maszynę wirtualną z Androidem na VirtualBox, postępuj zgodnie z naszym szczegółowym przewodnikiem. Na koniec, jeśli masz jakieś pytania, daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

x