Jak zamknąć otwarte okna na iPhonie 11

Mobilne systemy operacyjne powstały po tym, jak komputery stacjonarne stały się głównym nurtem. Do tego czasu większość użytkowników nauczyła się pewnych pojęć, np. otwierania i zamykania aplikacji, które są powszechne w systemach operacyjnych komputerów stacjonarnych. Te same działania niekoniecznie przekładają się w ten sam sposób na mobilny system operacyjny.

Zamknij otwarte okna na iPhonie 11

W mobilnych systemach operacyjnych aplikacje działają we własnym „oknie”, ale system operacyjny nie przedstawia ich jako okna. Aplikacja jest własnym kontenerem. W aplikacjach takich jak Chrome możesz otworzyć kilka kart, ale wszystkie otwierają się w aplikacji Chrome, a nie w różnych oknach. Nawet karty incognito w Chrome na iOS otwierają się w tej samej aplikacji, a nie jako osobne okno.

Jak zamknąć otwarte okna na iPhonie 11

Możesz otworzyć aplikację na iPhonie 11 i zgodnie z tą logiką, ma się rozumieć, że powinieneś być w stanie ją zamknąć. To jest trochę zbliżone do tego, co możesz zrobić. Gdy przełączasz się z jednej aplikacji na drugą, druga aplikacja przechodzi w stan zawieszenia. Będzie nadal aktualizować, jeśli jest to rodzaj aplikacji, ale będzie działać w tle.

Aby „zamknąć” tę otwartą aplikację, musisz ją zamknąć. Na iPhonie 11 możesz zamknąć lub zamknąć aplikację;

Przesuń w górę i przytrzymaj pasek główny.
Wejdziesz w tryb wielozadaniowy.
Przewijaj otwarte aplikacje, aż znajdziesz aplikację, którą chcesz zamknąć.
Przesuń palcem w górę w oknie aplikacji, aby je zamknąć/zamknąć.

Uwaga: ta metoda działa na wszystkich modelach iPhone’a, które nie mają przycisku Home. W przypadku modeli iPhone’a z przyciskiem Początek musisz szybko dwukrotnie nacisnąć przycisk Początek, aby przejść do trybu wielozadaniowości. Ta metoda działa również na iPadOS.

Co się stanie, gdy zamknę aplikację na iPhonie 11

Gdy zamkniesz okno aplikacji na iPhonie, aplikacja;

Pozostanie zalogowany, chyba że ma funkcję zabezpieczeń, która wylogowuje użytkownika, np. aplikacje bankowe lub związane z płatnościami.
Nadal będziesz otrzymywać powiadomienia z aplikacji.
Nie stracisz żadnych „niezapisanych” danych, np. podczas tworzenia lub edytowania pliku w Numbers lub Excelu.
Aplikacja przeładuje i odświeży dane przy następnym otwarciu, np. aplikacja Facebook odświeży kanał, jeśli zamkniesz go i ponownie otworzysz.
Aplikacja może przestać synchronizować dane. zależy to od typu aplikacji. Mapy Google i YouTube mogą zawiesić pobieranie, ale Dysk Google i Dropbox będą nadal przesyłać pliki.

Wniosek

Mobilne systemy operacyjne nie są zaprojektowane do działania w taki sam sposób, jak komputerowe systemy operacyjne. Różnica nie jest tylko kosmetyczna. Jest to podstawowa różnica w sposobie uruchamiania aplikacji i procesów. Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego przez kilka dni, szybko poznasz różnicę między nimi i dlaczego generalnie nie możesz zamknąć okien w mobilnym systemie operacyjnym.

x