Jak zapewnić wyłączne sterowanie głośnikami Netflix w systemie Windows 10

Niewielka, ale poważna zmiana w aktualizacji Windows 10 Fall Creators Update została wprowadzona w mikserze głośności. Mikser głośności był częścią systemu Windows od czasów Vista, a być może nawet wcześniej. Jest to bardzo przydatna i niedoceniana przez przestępców funkcja w systemie Windows, która umożliwia użytkownikom zarządzanie wolumenem na podstawie poszczególnych aplikacji. Niestety po wydaniu systemu Windows 10 mikser głośności mógł sterować głośnością tylko w aplikacjach komputerowych. Aplikacje UWP w ogóle się nie rejestrowały i właśnie to zostało naprawione w ostatniej aktualizacji funkcji. Ponieważ możesz teraz sterować głośnością aplikacji UWP, możesz teraz zapewnić wyłączne sterowanie głośnikami Netflix.

Kiedy mówimy o Netflix, mówimy o UWP Aplikacja Netflix które można pobrać ze Sklepu Windows. Jeśli wolisz oglądać Netflix w Edge lub w dowolnej innej przeglądarce, to również zadziała, ale tylko wtedy, gdy nie grasz absolutnie nic innego w przeglądarce. Poziom głośności jest ustawiany na podstawie aplikacji i przeglądarek, co oznacza, że ​​nie można go przefiltrować do pojedynczej karty (a szkoda).

Ekskluzywne sterowanie głośnikami Netflix

Otwórz aplikację Netflix i zagraj w coś. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośności na pasku zadań i wybierz Mikser głośności.

W mikserze głośności zobaczysz wszystkie aplikacje, które emitują dźwięk, w tym Netflix. Oprócz aplikacji zobaczysz także suwak dla głośników. Przeciągnij suwak do końca w dół, aż zostanie wyciszony. Kiedy głośniki są wyciszone, niebieski uchwyt zmieni kolor na bladoniebieski. Każda aplikacja, która może sterować głośnością, ma własny suwak i niebieskie pokrętło, które są wyciszane za pomocą głośników.

Następnie kliknij niebieski uchwyt na suwaku aplikacji Netflix, aby zmienił kolor na ciemniejszy, co oznacza, że ​​jest teraz aktywny. Pozostaw suwaki innych aplikacji nietknięte. Głośniki nie są już wyciszone, podobnie jak aplikacja Netflix.

Użyj suwaka na głośniku, aby zwiększyć głośność. Suwak Netflix pozostanie na swoim miejscu. Po zwiększeniu głośności głośników przeciągnij suwak aplikacji Netflix, aby zwiększyć głośność aplikacji.

System Windows 10 zapamięta Twoje ustawienia, więc następnym razem, gdy otworzysz Netflix i obejrzysz coś, zapamięta poziom głośności ustawiony dla tej aplikacji. Ostrzegamy, że jeśli zwiększysz poziom głośności dla innych aplikacji, system Windows 10 również to zapamięta. Niestety nie ma możliwości zapisania profilu dźwiękowego w systemie Windows, więc czasami możesz go modyfikować. Mimo to jest to dobry sposób, aby hałaśliwe karty przeglądarki i alerty dźwiękowe nie zakłócały dobrego bingo Netflix.

x