Dlaczego Amazon Echo Hub może ułatwić sterowanie inteligentnym domem

Inteligentne głośniki Amazon Echo zawsze były świetnym sposobem na interakcję z inteligentnymi urządzeniami domowymi. Ale Amazon właśnie zaprezentował urządzenie zbudowane specjalnie do sterowania inteligentnym domem.

Echo Hub: stworzony specjalnie do inteligentnego sterowania domem

Źródło obrazu: Amazonka

Ogłoszony na wydarzeniu medialnym Echo Hub ma być centrum inteligentnego domu zasilanego przez Amazon.

Wyposażony w 8-calowy ekran dotykowy, można go umieścić niemal wszędzie. Można go zamontować na ścianie lub postawić na blacie wraz z akcesorium. Wraz z poleceniami Alexa możesz grupować, zarządzać i przeglądać inteligentne urządzenia domowe, a nawet uruchamiać procedurę Alexa, która łączy wiele działań. Pokaże także potrzeby domowej kamery bezpieczeństwa i może uzbroić system bezpieczeństwa Ring.

Gdy nie jest używany, Hub stanie się wyświetlaczem otoczenia ze zdjęciami lub informacjami, takimi jak godzina i pogoda. Obsługuje szereg protokołów inteligentnego domu, w tym Matter i Thread. Hub można podłączyć do Internetu za pomocą Wi-Fi lub kompatybilnego konwertera Power-Over-Ethernet. Nie ma aparatu.

Echo Hub będzie dostępny w cenie detalicznej 179,99 dolarów i pojawi się jeszcze w tym roku. W 2024 r. Hub będzie mógł także korzystać z niedawno ogłoszonej usługi Alexa Map View. Dzięki temu stworzysz wizualną mapę swojego domu i inteligentnych urządzeń.

Większość innych kontrolerów inteligentnego domu jest znacznie droższa i trudniejsza w obsłudze przy przestarzałym oprogramowaniu. Ale Echo Hub wydaje się być idealnym wyborem dla każdego, kto chce lepszej kontroli nad swoim inteligentnym domem.

Nowy Echo Show 8: Szybsza i adaptacyjna zawartość

Źródło obrazu: Amazonka

Amazon zaprezentował także nowy Echo Show 8. Oprócz nowego projektu oferującego szkło od krawędzi do krawędzi i bardziej miękkie krzywizny, wprowadzono również znaczące ulepszenia we wnętrzu.

Nowy procesor zapewnia o 40 procent szybsze odpowiedzi na niektóre żądania Alexy. Głośnik zapewni także dźwięk przestrzenny oraz przeanalizuje i dostosuje akustykę Twojego pomieszczenia, aby uzyskać najlepszy możliwy dźwięk.

Będzie także zawierał treści adaptacyjne. Spowoduje to zmianę zawartości ekranu w zależności od odległości od ekranu. Echo Show 8 kosztuje 149,99 dolarów. Możesz go zamówić w przedsprzedaży już teraz, a wysyłka nastąpi 25 października 2023 r. Jest dostępny w kolorze grafitowym lub białym.

Więcej nowych urządzeń Echo

Źródło obrazu: Amazonka

A to nie wszystko, co zostało ogłoszone podczas wydarzenia. Edycję Echo Pop Kids Edition można już zamawiać w przedsprzedaży za 49,99 USD. Możesz wybrać motyw Marvela lub Disney Princess. Do zakupu dołączona jest sześciomiesięczna subskrypcja Amazon Kids+. Wewnętrznie jest identyczny z Echo Pop, który został zaprezentowany wcześniej w 2023 roku.

Nowa generacja oprawek Echo będzie oferować pięć stylów, w tym okulary przeciwsłoneczne, okulary na receptę lub soczewki z niebieskim światłem. Ramy są lżejsze i o 15 procent cieńsze. Wydłużona żywotność baterii zapewnia do sześciu godzin odtwarzania multimediów lub rozmów przy pełnym naładowaniu. Ulepszona architektura dźwięku i głośniki oferują ponad trzykrotnie więcej basu w porównaniu z poprzednią generacją. Ceny ramek będą zaczynać się od 269,99 dolarów.

Tworzenie lepszego inteligentnego domu

Dużą częścią inteligentnego domu jest możliwość prostego sterowania wszystkimi urządzeniami. Dzięki konkurencyjnej cenie i doskonałemu zestawowi funkcji Amazon Echo Hub ma wielką szansę zapewnić większą liczbę użytkowników łatwiejszą i usprawnioną kontrolę inteligentnego domu.

x