Jak zezwolić na „niezaufane skróty” na iPhonie i iPadzie

Skróty to teraz aplikacja dostępna w systemie iOS 13, iPadOS 13 i nowszych. Dzięki bardziej rygorystycznym zasadom Apple każdy skrót pobrany z Internetu jest blokowany. Oto, jak możesz zezwolić na niezaufane skróty na iPhonie lub iPadzie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś zapoznać się z sekcją Galeria w aplikacji Skróty i wypróbować kilka skrótów na iPhonie lub iPadzie.

Gdy już się do nich włączysz, będziesz chciał pobrać i zainstalować skróty innych firm z Internetu. Ludzie również tworzą i udostępniają skróty, więc nie musisz tworzyć wszystkiego od zera.

Możesz znaleźć skróty do różnych rzeczy, takich jak zapisywanie strony internetowej w formacie PDF lub szybkie wyszukiwanie w witrynie.

Jak wspomnieliśmy powyżej, aplikacja Skróty nakłada ogólny zakaz wszystkich skrótów pobieranych z Internetu ze względu na ochronę prywatności. Jeśli nie przeszkadza Ci udzielanie niezweryfikowanym skrótom dostępu do urządzenia, możesz wyłączyć to ograniczenie.

Przełącznik włączający niezaufane skróty w aplikacji Ustawienia pojawia się tylko podczas próby zaimportowania skrótu. Aby rozpocząć, otwórz stronę ze skrótami w Safari i dotknij „Pobierz skrót” lub użyj tego Narzędzie do usuwania metadanych skrót.

Gdy pojawi się wyskakujące okienko „Nie można otworzyć skrótu”, kliknij „OK”.

Kran

Następnie otwórz aplikację Ustawienia, przejdź do sekcji „Skróty” i włącz opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty”.

Dotknij przełącznika obok

W następnym wyskakującym okienku kliknij „Zezwól”.

Kran

Wpisz hasło lub kod dostępu do urządzenia, aby potwierdzić.

Wpisz swój kod dostępu na iPhonie lub iPadzie.

Na koniec wróć do strony pobierania skrótów i ponownie dotknij „Pobierz skrót”.

Kran

Skrót zostanie otwarty w aplikacji Skróty. Przewiń w dół i kliknij „Dodaj niezaufany skrót”. W aplikacji powinien być teraz widoczny skrót innej firmy.

  Kran

Ponadto iOS 13.1, iPadOS 13.1 i nowsze obsługują teraz niezależne automatyzacje w aplikacji Skróty.