Jak zezwolić na „niezaufane skróty” na iPhonie i iPadzie

Skróty to teraz aplikacja dostępna w systemie iOS 13, iPadOS 13 i nowszych. Dzięki bardziej rygorystycznym zasadom Apple każdy skrót pobrany z Internetu jest blokowany. Oto, jak możesz zezwolić na niezaufane skróty na iPhonie lub iPadzie.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, powinieneś zapoznać się z sekcją Galeria w aplikacji Skróty i wypróbować kilka skrótów na iPhonie lub iPadzie.

Gdy już się do nich włączysz, będziesz chciał pobrać i zainstalować skróty innych firm z Internetu. Ludzie również tworzą i udostępniają skróty, więc nie musisz tworzyć wszystkiego od zera.

Możesz znaleźć skróty do różnych rzeczy, takich jak zapisywanie strony internetowej w formacie PDF lub szybkie wyszukiwanie w witrynie.

Jak wspomnieliśmy powyżej, aplikacja Skróty nakłada ogólny zakaz wszystkich skrótów pobieranych z Internetu ze względu na ochronę prywatności. Jeśli nie przeszkadza Ci udzielanie niezweryfikowanym skrótom dostępu do urządzenia, możesz wyłączyć to ograniczenie.

Przełącznik włączający niezaufane skróty w aplikacji Ustawienia pojawia się tylko podczas próby zaimportowania skrótu. Aby rozpocząć, otwórz stronę ze skrótami w Safari i dotknij „Pobierz skrót” lub użyj tego Narzędzie do usuwania metadanych skrót.

Gdy pojawi się wyskakujące okienko „Nie można otworzyć skrótu”, kliknij „OK”.

Następnie otwórz aplikację Ustawienia, przejdź do sekcji „Skróty” i włącz opcję „Zezwalaj na niezaufane skróty”.

Dotknij przełącznika obok

W następnym wyskakującym okienku kliknij „Zezwól”.

Kran

Wpisz hasło lub kod dostępu do urządzenia, aby potwierdzić.

Wpisz swój kod dostępu na iPhonie lub iPadzie.

Na koniec wróć do strony pobierania skrótów i ponownie dotknij „Pobierz skrót”.

Kran

Skrót zostanie otwarty w aplikacji Skróty. Przewiń w dół i kliknij „Dodaj niezaufany skrót”. W aplikacji powinien być teraz widoczny skrót innej firmy.

  Kran

Ponadto iOS 13.1, iPadOS 13.1 i nowsze obsługują teraz niezależne automatyzacje w aplikacji Skróty.

x