Jak zmienić domyślną przeglądarkę na iPhonie

iOS 14 został wydany i ma sporo nowych interesujących funkcji. W tej chwili nowa wersja iPhone'a wciąż oczekuje, ale aktualizacja systemu operacyjnego ma kilka funkcji, które warto sprawdzić. Jedną z godnych uwagi funkcji w tej nowej wersji jest możliwość zmiany domyślnej przeglądarki na iPhonie.

Zmień domyślną przeglądarkę na iPhonie

Upewnij się, że masz zaktualizowany system iOS 14, zanim spróbujesz zmienić domyślną przeglądarkę na swoim iPhonie.

1. Ustawienia przeglądarki

Zainstaluj przeglądarkę, której chcesz używać jako domyślnej przeglądarki na iPhonie. Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Przewiń w dół do przeglądarki, którą chcesz ustawić jako nową przeglądarkę domyślną, i dotknij jej. Wybierz opcję „Domyślna aplikacja przeglądarki”. Wybierz przeglądarkę, której chcesz używać z listy.

2. Ustawienia Safari

Możesz także zmienić domyślną przeglądarkę w ustawieniach Safari. Efekt końcowy jest taki sam.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim iPhonie. Przewiń w dół i dotknij Safari. Na stronie preferencji Safari kliknij Domyślna aplikacja przeglądarki. Wybierz domyślną przeglądarkę z wymienionych aplikacji.

Przeglądarki nie ma na liście domyślnych przeglądarek

Możliwość zmiany domyślnej przeglądarki na iOS jest nowa i zależy od aplikacji, tj. Przeglądarek, aby dodać jej obsługę. Jeśli nie widzisz opcji „Domyślna aplikacja przeglądarki” podczas odwiedzania preferencji przeglądarki w aplikacji Ustawienia, oznacza to, że nie została zaktualizowana do obsługi tej nowej funkcji.

Jedyne, co możesz zrobić, to poczekać, aż aplikacja zostanie zaktualizowana. Obecnie Chrome i Microsoft Edge można ustawić jako domyślną przeglądarkę na iOS, ale wydaje się, że Firefox nie został jeszcze zaktualizowany.

Domyślne ograniczenia przeglądarki

Zmiana domyślnej przeglądarki na iOS to nie to samo, co zmiana domyślnej przeglądarki na komputerze. Na komputerze każdy URL otwierany przez użytkowników lub każdy otwierany plik HTML jest otwierany w domyślnej przeglądarce. Na iOS tak to nie działa.

Skróty na ekranie głównym Safari nadal będą się otwierać w Safari. Aplikacje, które mogą otwierać linki, ale nie mają własnej przeglądarki, będą nadal otwierać linki w kontenerze Safari. Aplikacje takie jak Facebook są wykluczone, ponieważ mają własną przeglądarkę wbudowaną w aplikację.

Te ograniczenia mogą dotyczyć także innych obszarów. Safari to aplikacja zapasowa, której nie można odinstalować, więc nadal będzie obsługiwać niektóre połączenia internetowe na telefonie.

newsblog.pl

x