Jak zmienić nazwę wirtualnych komputerów stacjonarnych w systemie Windows 10

System Windows 10 koncentruje się na poprawie wielozadaniowości. Jednym z głównych ulepszeń wprowadzonych w systemie operacyjnym było dodanie wirtualnych pulpitów. Od tego czasu użytkownicy proszą Microsoft o dodanie opcji zmiany nazwy wirtualnych komputerów stacjonarnych, a wiele aplikacji próbowało uzupełnić brakującą funkcję.

Microsoft w końcu dodał opcję zmiany nazwy wirtualnych komputerów stacjonarnych w systemie Windows 10.

Zmień nazwę wirtualnych pulpitów w systemie Windows 10

Aby zmienić nazwę wirtualnych komputerów stacjonarnych w systemie Windows 10, musisz mieć system Windows 10 2004. Jest to nowa aktualizacja z maja 2004 r., Która jest ogólnie dostępna dla wszystkich. Możesz dowiedzieć się, jak go zdobyć tutaj. Powodem, dla którego potrzebujesz tej aktualizacji, jest dodanie funkcji zmiany nazwy wirtualnych pulpitów. Starsze wersje nie będą miały tej funkcji.

Na pulpicie systemu Windows 10 kliknij przycisk wielozadaniowości na pasku zadań. W widoku wielozadaniowości dodaj drugi (lub trzeci lub czwarty) pulpit wirtualny. Kliknij prawym przyciskiem myszy pulpit wirtualny, którego nazwę chcesz zmienić, i wybierz polecenie „Zmień nazwę”. 'z menu kontekstowego. Nazwę wirtualnego pulpitu można edytować. Wpisz dowolną nazwę, której chcesz użyć, i dotknij Enter.

Aplikacje zmieniające nazwę pulpitu

Omówiliśmy kilka aplikacji zmieniających nazwę pulpitu w newsblog, a także niektóre aplikacje, które ułatwiają sprawdzenie, który wirtualny pulpit aktualnie używasz. Wygląda na to, że wszystkie takie aplikacje nie zostały jeszcze zaktualizowane w celu obsługi funkcji zmiany nazwy dodanej w systemie Windows 10 2004.

Oznacza to, że aplikacje będą mogły nadal wskazywać, na którym wirtualnym pulpicie znajduje się użytkownik, ale trzyma się liczb zamiast nowej, przyjaznej dla użytkownika nazwy, z której można teraz korzystać.

Nazwa wirtualnego pulpitu jest w tym momencie prawdopodobnie kosmetyczna, nie narzekamy. Oznacza to, że użytkownicy widzą nazwę przyjazną dla użytkownika i mają pełną swobodę w ustawianiu tego, co im się podoba, ale system Windows 10 nadal widzi ją jako Desktop 1, Desktop 2 itd.

Potraktuj to jako adres strony internetowej. Użytkownicy wprowadzają coś przyjaznego i łatwego do zapamiętania, takiego jak Facebook.com lub Twitter.com. W rzeczywistości te przyjazne nazwy są mapowane na adres IP, którego przeciętny użytkownik nie mógłby zapamiętać. Nazwy są rozwiązywane przez DNS. Na razie wirtualne pulpity wydają się robić coś podobnego. Przyjazna dla użytkownika nazwa nadal odpowiada liczbie na pulpicie. Użytkownicy już tego nie widzą. Być może za kilka lat Microsoft to naprawi lub jedna z wielu aplikacji do zarządzania pulpitem zaktualizuje się, dodając obsługę funkcji zmiany nazwy.

newsblog.pl

BIULETYN

x