Udostępnij teraz w social media:

Po zainstalowaniu aplikacji w systemie Windows 10 jest ona automatycznie dodawana do listy aplikacji w menu Start. Niektóre aplikacje mogą zapytać, czy chcesz, aby zostały dodane do listy aplikacji, ale większość po prostu zakłada, że ​​to zrobisz, i są dodawane automatycznie. Aplikacje są dodawane według własnych nazw, na przykład jeśli zainstalujesz Chrome, zobaczysz aplikację na liście aplikacji jako Chrome. Nazwy są przyjazne dla użytkownika, ale jeśli chcesz, możesz zmienić nazwy elementów listy aplikacji w menu Start.

OSTRZEŻENIE SPOILERA: Przewiń w dół i obejrzyj samouczek wideo na końcu tego artykułu.

Na liście aplikacji są dwa rodzaje elementów; foldery i aplikacje. Zmiana nazw folderów aplikacji nie jest wcale łatwa. Nazwa folderu jest ustawiana podczas instalowania aplikacji i nie można jej zmienić w locie. Jeśli chcesz zmienić nazwę folderu na liście aplikacji, będziesz musiał odinstalować i ponownie zainstalować aplikację. Podczas instalacji instalator zapyta, w którym folderze chcesz zainstalować aplikację, i tam możesz zmienić nazwę folderu. W przypadku aplikacji lub folderów innych użytkowników zmiana ich nazw na liście aplikacji jest znacznie łatwiejsza.

Sprawdź -   Jak powiększyć dysk twardy w VirtualBox w systemie Linux

Zmień nazwy elementów listy aplikacji

Otwórz menu Start i przejdź do listy aplikacji. Poszukaj aplikacji, której nazwę chcesz zmienić. Działa to nawet wtedy, gdy ikona aplikacji jest zagnieżdżona w folderze. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Więcej> Otwórz lokalizację pliku.

Spowoduje to otwarcie Eksploratora plików w lokalizacji, w której znajduje się skrót do aplikacji Menu Start. Zmień nazwę pliku na dowolną. W niektórych przypadkach, w zależności od charakteru aplikacji, do zmiany jej nazwy mogą być potrzebne uprawnienia administracyjne, ale w większości przypadków można zmienić nazwy elementów listy aplikacji bez uprawnień administracyjnych.

Po zmianie nazwy skrótu do aplikacji otwórz listę aplikacji w menu Start, aby odzwierciedlić wprowadzoną zmianę. Aplikacje na liście aplikacji są sortowane alfabetycznie, więc zmiana nazwy spowoduje zmianę ich kolejności na liście posortowanej alfabetycznie. Jeśli aplikacja jest również przypięta do menu Start, zmiana zostanie tam również odzwierciedlona. Ta zmiana niczego nie zepsuje.

Sprawdź -   Microsoft PowerToys dla Windows 10

Ograniczenia

Wspomnieliśmy wcześniej, że nie można zmieniać nazw folderów na liście aplikacji. Powyższe działa w przypadku aplikacji komputerowych i folderów dodanych do menu Start, ale nie aplikacji UWP. Dzięki aplikacjom UWP utkniesz mniej więcej z dowolną nazwą, z którą są instalowane. To nie jest coś, co możesz zmienić, nawet instalując go na nowo, co jest co najmniej denerwujące.