Udostępnij teraz w social media:

Photoshop już dawno przeniósł się do formatu subskrypcji. Nie możesz już płacić za dożywotnią licencję i korzystać z aplikacji na zawsze, zmieniając aplikację w ciągły wydatek. To oczywiście sprawia, że ​​dla niektórych jest to tańsze, a dla innych tańsze. Dla tych, którzy uważają, że subskrypcja Photoshop jest zbyt droga, nie ma zbyt wielu alternatyw, z wyjątkiem GIMP. GIMP ma prawie wszystkie funkcje, które ma Photoshop, ale oprogramowanie działa inaczej i musisz nauczyć się swoich starych nawyków Photoshop. Oto jak zmienić rozmiar obrazu w GIMP, co jest jedną z rażących różnic między tą aplikacją a Photoshopem.

Zmiana rozmiaru obrazu

W Photoshopie, gdy mówimy o zmianie rozmiaru obrazu, zwykle mamy na myśli element znajdujący się w bieżącej warstwie. W GIMP zmiana rozmiaru obrazu i zmiana rozmiaru obiektu w warstwie to dwie różne rzeczy.

Otwórz GIMP, dodaj nową warstwę i wklej obraz lub narysuj obiekt na warstwie.

Teraz przyjrzymy się dwóm różnym metodom zmiany rozmiaru obrazu; metoda zmiany szerokości / wysokości i metoda odręcznego zmieniania rozmiaru.

Po wklejeniu elementu do warstwy przejdź do Warstwa> Skaluj warstwę.

W małym oknie, które zostanie otwarte, wybierz szerokość lub wysokość obrazu. Najlepiej skalować obraz proporcjonalnie. Po wprowadzeniu wartości kliknij przycisk Skaluj.

Sprawdź -   Jak przeglądać historie z Instagrama w przeglądarce Chrome na komputer

Aby zmienić rozmiar obrazu odręcznie, tzn. Przeciągnij rogi obrazu, aby zmienić jego rozmiar, zamiast wpisywać wartość dla nowego rozmiaru, wybierz warstwę i dotknij skrótu klawiaturowego Shift + S. otrzymasz takie samo okno jak poprzednio, ale tym razem zobaczysz narożniki widoczne na obiekcie do przeciągania. Kliknij i przeciągnij je, aby zmienić rozmiar obrazu.

Użytkownicy Photoshopa mogą od razu zacząć korzystać z GIMP. Nie ma żadnych nowych narzędzi do nauki, ale zauważysz, że wiele skrótów klawiaturowych, których nauczyłeś się, aby wygodnie korzystać z Photoshopa, nie robi nic lub robi coś zupełnie innego w GIMP. W niektórych przypadkach, na przykład podczas zmiany rozmiaru obrazu lub wklejania go, przekonasz się, że istnieje różnica w tym, jak aplikacja GIMP nadaje priorytet domyślnym funkcjom. Nie można np. Użyć zawsze popularnego skrótu klawiaturowego Ctrl + V, aby po prostu wkleić obraz do bieżącej warstwy, co jest obsługiwane przez większość edytorów obrazów, Photoshop lub nie.

Sprawdź -   Wysyłaj iMessages z systemu Windows, Androida i nie tylko

Są to oczywiście bardziej oczywiste różnice, które od razu zauważysz, ale gdy będziesz częściej korzystać z aplikacji, znajdziesz nowe rzeczy do nauczenia się i oduczenia.