Jak zmienić rozmiar obrazu w GIMP na Windows 10

Photoshop już dawno przeniósł się do formatu subskrypcji. Nie możesz już płacić za dożywotnią licencję i korzystać z aplikacji na zawsze, zmieniając aplikację w ciągły wydatek. To oczywiście sprawia, że ​​dla niektórych jest to tańsze, a dla innych tańsze. Dla tych, którzy uważają, że subskrypcja Photoshop jest zbyt droga, nie ma zbyt wielu alternatyw, z wyjątkiem GIMP. GIMP ma prawie wszystkie funkcje, które ma Photoshop, ale oprogramowanie działa inaczej i musisz nauczyć się swoich starych nawyków Photoshop. Oto jak zmienić rozmiar obrazu w GIMP, co jest jedną z rażących różnic między tą aplikacją a Photoshopem.

Zmiana rozmiaru obrazu

W Photoshopie, gdy mówimy o zmianie rozmiaru obrazu, zwykle mamy na myśli element znajdujący się w bieżącej warstwie. W GIMP zmiana rozmiaru obrazu i zmiana rozmiaru obiektu w warstwie to dwie różne rzeczy.

Otwórz GIMP, dodaj nową warstwę i wklej obraz lub narysuj obiekt na warstwie.

Teraz przyjrzymy się dwóm różnym metodom zmiany rozmiaru obrazu; metoda zmiany szerokości / wysokości i metoda odręcznego zmieniania rozmiaru.

Po wklejeniu elementu do warstwy przejdź do Warstwa> Skaluj warstwę.

W małym oknie, które zostanie otwarte, wybierz szerokość lub wysokość obrazu. Najlepiej skalować obraz proporcjonalnie. Po wprowadzeniu wartości kliknij przycisk Skaluj.

Aby zmienić rozmiar obrazu odręcznie, tzn. Przeciągnij rogi obrazu, aby zmienić jego rozmiar, zamiast wpisywać wartość dla nowego rozmiaru, wybierz warstwę i dotknij skrótu klawiaturowego Shift + S. otrzymasz takie samo okno jak poprzednio, ale tym razem zobaczysz narożniki widoczne na obiekcie do przeciągania. Kliknij i przeciągnij je, aby zmienić rozmiar obrazu.

Użytkownicy Photoshopa mogą od razu zacząć korzystać z GIMP. Nie ma żadnych nowych narzędzi do nauki, ale zauważysz, że wiele skrótów klawiaturowych, których nauczyłeś się, aby wygodnie korzystać z Photoshopa, nie robi nic lub robi coś zupełnie innego w GIMP. W niektórych przypadkach, na przykład podczas zmiany rozmiaru obrazu lub wklejania go, przekonasz się, że istnieje różnica w tym, jak aplikacja GIMP nadaje priorytet domyślnym funkcjom. Nie można np. Użyć zawsze popularnego skrótu klawiaturowego Ctrl + V, aby po prostu wkleić obraz do bieżącej warstwy, co jest obsługiwane przez większość edytorów obrazów, Photoshop lub nie.

Są to oczywiście bardziej oczywiste różnice, które od razu zauważysz, ale gdy będziesz częściej korzystać z aplikacji, znajdziesz nowe rzeczy do nauczenia się i oduczenia.