Udostępnij teraz w social media:

Podczas nagrywania dźwięku na urządzeniu istnieje kilka sposobów, w jakie niepotrzebne szumy mogą wkradać się do klipów. Na szczęście preinstalowana aplikacja Notatki głosowe na iPhonie lub iPadzie może usunąć szum tła i echo jednym dotknięciem. Oto jak go używać.

Firma Apple wprowadziła ulepszanie nagrywania w aplikacji Notatki głosowe w systemie iOS 14 i iPad OS 14. Dlatego przed kontynuowaniem należy zaktualizować iPada lub iPhone’a do najnowszej wersji oprogramowania układowego. Jeśli odinstalowałeś Notatki głosowe app, możesz pobrać ją ponownie z App Store.

Teraz uruchom aplikację „Notatki głosowe”. Skorzystaj z wbudowanego wyszukiwania Spotlight firmy Apple, jeśli nie możesz go znaleźć na ekranie głównym telefonu iPhone lub w bibliotece aplikacji.

Sprawdź -   Jak korzystać z funkcji AND i OR w Arkuszach Google

Wybierz nagranie głosowe, które chcesz edytować. Po otwarciu dotknij ikony menu z trzema kropkami po lewej stronie ekranu.

Stuknij menu z trzema kropkami w Notatkach głosowych iPhone'a

W następnym menu wybierz przycisk „Edytuj nagranie”.

Edytuj notatki głosowe na iPhonie

W lewym górnym rogu dotknij ikony podobnej do magicznej różdżki.

Stuknij opcję Ulepszone nagrywanie w notatkach głosowych iPhone'a

W ciągu kilku sekund do minuty, w zależności od długości nagrania, aplikacja Notatka głosowa przetworzy dźwięk, aby automatycznie „zredukować hałas w tle i pogłos w pomieszczeniu”. Po zakończeniu przycisk zostanie podświetlony.

Odtwórz nagranie, aby wyświetlić podgląd zmian. Jeśli jesteś zadowolony, dotknij „Gotowe”, aby zapisać zmodyfikowany klip.

Zapisz edytowane notatki głosowe na iPhonie

Domyślnie aplikacja Notatki głosowe zastępuje oryginalny plik audio. Aby zapisać zmiany jako nowy oddzielny klip, możesz utworzyć duplikat przed zastosowaniem filtru „Poprawianie nagrania”.

Sprawdź -   Jak wybrać przeglądarkę do otwierania łączy w systemie macOS

Aby to zrobić, otwórz klip audio, a następnie dotknij odpowiedniej ikony menu z trzema kropkami. Tym razem wybierz opcję „Duplikuj” zamiast „Edytuj nagranie”.

Zduplikuj notatkę głosową na iPhonie

Aplikacja natychmiast utworzy i doda duplikat oryginalnego pliku audio do listy nagrań. Będzie miał ten sam tytuł z „kopią” dołączoną z tyłu. Możesz zmienić nazwę pliku, dotykając go raz, aby wyświetlić opcje, a następnie wybierając jego nazwę, aby go edytować.

Ponieważ funkcja Enhancing Recording opiera się na automatycznych algorytmach odróżniających szum i echo od dźwięku, nie zawsze zapewnia dokładne wyniki i może być strzałem w dziesiątkę.

Oprócz korzystania z funkcji Enhanced Recording, możesz rozważyć nagrywanie dźwięku w formacie bezstratnym, który zajmie więcej miejsca, ale zapewni lepszą jakość.

Sprawdź -   Najlepsze aplikacje i strony internetowe do śledzenia COVID-19