Jak zmusić Chrome do nadawania priorytetu adresom URL przed wyszukiwanymi hasłami

Chrome pamięta, jakie hasła ostatnio wyszukiwałeś. Jest w stanie to zrobić od dłuższego czasu. Pasek adresu URL lub omnibar w Chrome może przeglądać Twoje ostatnie wyszukiwania, często odwiedzane adresy URL i zakładki. Ostatnio Chrome zaczął nadawać priorytet wyszukiwaniom nad adresami URL. Oznacza to, że jeśli niedawno wyszukiwałeś „zdjęcia yeti”, a później wpisałeś Y w pasku adresu URL, spodziewając się, że pierwszym wynikiem będzie YouTube, zamiast tego otrzymasz „zdjęcia Yeti” jako pierwszą opcję. YouTube prawdopodobnie będzie na liście sugestii, nieco dalej. To jest błąd. Oto, jak możesz wymusić na Chrome priorytetowe traktowanie adresów URL przed wyszukiwanymi hasłami.

Wymuś w Chrome pierwszeństwo adresów URL przed wyszukiwaniem

Otwórz Chrome i na pasku adresu wprowadź następujące dane;

chrome://flags

Naciśnij Enter, aby przejść do strony z flagami Chrome. Użyj paska wyszukiwania u góry, aby znaleźć flagę o nazwie „Propozycje dokumentów na Dysku Google w omniboksie”. Otwórz menu rozwijane obok niego i wybierz z menu opcję Wyłączone. Uruchom ponownie Chrome i powinien zacząć priorytetowo traktować adresy URL przed wynikami wyszukiwania.

To jest błąd, a nie funkcja. Jeśli zdecydujesz się ustawić wartość tej flagi na Włączone, Chrome nie zacznie nadawać pierwszeństwa wynikom wyszukiwania nad adresami URL. To nie działa w obie strony. Ta flaga ma na celu pokazanie elementów z Dysku Google podczas wyszukiwania na pasku adresu URL w Chrome. Z jakiegoś powodu naprawia to, co powoduje błąd.

Błąd nie dotyczy wszystkich użytkowników, ale wydaje się, że wpływa na wielu z nich. Możliwe, że może się to naprawić, jeśli zresetujesz Chrome lub wykonasz czystą instalację przeglądarki, jednak jeśli nie chcesz tego spróbować, ryzykując, że może to nie zadziałać, ta poprawka jest naprawdę najlepszą opcją.

Aktualizacja przeglądarki może również rozwiązać problem. Jeśli ta flaga nie zadziała, poczekaj kilka tygodni, aż pojawi się następna aktualizacja Chrome. Możliwe, że prosta aktualizacja załatwi sprawę. Google nie potwierdził tego błędu, więc następna aktualizacja prawdopodobnie nie będzie zawierać wyraźnej poprawki, ale aktualizacja może naprawić wszystko, co jest zepsute.

Jeśli szukasz sposobu na całkowite usunięcie wyniku wyszukiwania z omniboksu, niezależnie od kolejności, w jakiej się pojawia, możesz to zrobić, dotykając klawisza Shift + Delete na klawiaturze, gdy wyszukiwane hasło jest podświetlone. Jeśli jednak ponownie wyszukasz ten sam termin, zostanie on zwrócony i będziesz musiał go ponownie usunąć.

x